Струва ли си каната БРИТА

  • 2 033
  • 17
Мисля да купя кана Брита и от нея на давам на Маги вода, след като стане на 1год. Но се чудя дали си заслужава наистина  Rolling Eyes
Трябва да измисля някакъв вариант, защото само на минерална вода не ми се ще да кара  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Имам такава кана от доста време. Преди да я купя, и аз бях пуснала тема във форума за нея. Доста мами отговориха тогава и мненията бяха доста различни - от напълно "против", като ненужна вещ, до нещо много полезно. Въпреки това си купих и си я ползвам доста време. Купих я от изложението в НДК, вносителите имаха огромен щанд и обясняваха надълго и нашироко. Тогава изрично питах дали може да се дава на бебе от тази кана. Жената, която представяше каните каза, че става, може, но за всеки случай е хубаво поне до 1 година на детето водата въпреки каната да се преварява. И ме предупреди, че ако се дава от нея на бебе, филтърът й трябва да се сменя на 2 месеца, а не на 3. Филтърът струва 10 лв и може да пречисти 200 литра вода. Ако е за бебе - около 150 литра. В една друга тема днес в "Майки" има подобна тема, може да я погледнеш, там са отговорили доста мами. Аз лично, все още преварявам водата, въпреки каната, защото живеем в доста старичък блок, на който тече оранжево от тръбите, а не чиста вода. Прекарвам я през каната, но за Виктория я преварявам. От време на време й давам Девин изворна. А ние също си пием от каната и да ти кажа, че се усеща разликата във вкуса на водата.
Виж целия пост
# 2
Виждам, че живеш в Младост-там водата е с по-голямо съдържание на тежки метали.Знам защото съм я анализирала.Казвам ти да си знаеш.Аз имам кана брита.Вкусът на пречистената вода наистина е много добър, но довреме.Мисля че честата смяна на филтри е неудобство, а и скъпо.Нямали  ниско минерална  вода подходяща за бебета на пазара?
Виж целия пост
# 3
И филтърът й трябва да се сменя на 2 месеца, а не на 3. Филтърът струва 10 лв и може да пречисти 200 литра вода. Ако е за бебе - около 150 литра.
А защо на 3 месеца да се сменя? На моята пише на 4 седмици. Има и индикатор върху капака / 4 чертички /. Всяка седмица изчезва по една.
Иначе съм доволна аз от каната.
Виж целия пост
# 4
По принцип е за четири седмици, но ако я ползвате по-малко, т.е . пречиствате по-малко като литри вода, тогава може и по-дълго време да се ползва. Аз лично сменям филтъра, когато спре да обезмирисява водата (хлора почва да се усеща). По принцип за малкия редувам през месец нискоминерална вода напр. Девин с тази от чешмата (през Брита).
Ползвам каната в къщи от около 3-4 години и понеже се позахаби (отложи се варовик по капака), наскоро купих от новия модел - много е хубава - страхотен дизайн, филтърът е от новите и не е необходимо да бъде винаги потопен във вода.
Виж целия пост
# 5
Много полезно инфо, може ли да ми кажете цена и откъде да я закупя?
Виж целия пост
# 6
В Метро, Била, Пикадили. Поне аз там съм ги виждала. Нашата кана я купихме за около 40лв. Сега не знам колко е. В Метро веднъж попаднахме и на промоция, продаваха я за 12лв, но вече имахме такава.
Виж целия пост
# 7
В Метро я гледах вчера. Пак е на промоция - 27лв  Peace Аз ще си я купя от там
Виж целия пост
# 8
Много съм доволна! В интерес на истината минералната вода ми е по-вкусна, но пък не е полезно да се употребява постоянно. Ние я купихме на промоця от Метро със 6 филтъра, като каната излизаше безплатно. Сменяме филтър на повече от 2 месеца, когато вече не се усеща разлика с чешмяната вода.  Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Вчера се сдобих с нея. Взех си и две опаковки с по 2 филтъра. И в моята книжка пише да се сменя всеки месец и така и мисля да правя. Особено, като ще я ползвам основно за малката. Иначе определено се усеща разлика. И то доста голяма. На мен ми харесва повече от минералната. Минералната ми е малко сладка и все имам чуството, че не мога да си отуля жаждата.
Наистина си струва  Peace
Виж целия пост
# 10
Ходихме в Хит за кана Брита, обаче така и не си купихме. Имаше 4 модела на цена от около 35 до 70 лв. Нямаше кой да ни консултира и да ни обясни разликата/освен цената/. Моля, ако някой е наясно да обясни. Благодаря предварително
Виж целия пост
# 11
Разликите в моделите са в капаците, индикаторите за смяна на филтрите и самите филтри.
Има три вида капаци:
- обикновен - махаш целия капак, за да сипеш вода
- обръщащ се - има малко капаче на голямия, което се отваря и от там се пълни каната
- и другия забравих как се води - при него има такова малко капаче, но има и допълнителна "лъжичка". Като сипваш вода и фунията започне да се пълни, тази "лъжичка" постепенно се вдига нагоре заедно с нивото на водата и накрая затваря отвора /дано ме разра/ Така не може да прекалиш с водата

Има два вида индикатори за смяна на филтър:
- електронен - не му обърнах много внимание, защото моята кана е с другия. Но ми направи впечатление, че пише че издържа до 5год
- календар - моята е с такъв. Имаш на капака едни врътки за ден и месец. Награсяш ги, така че да знаеш кога трябва да смениш филтъра. Той се ползва 1 месец.

Има и различни филтри:
Доколкото разбрах от книжката, стария трябва да е задължително потопен във вода. При новия не е. Какъв е филтъра пише на кутията. Не се сещам как се казваше новия, но го има изрично опоменат на кутията.
За други разлики не се сещам. Може би зависи и от литража на каната.

Моята я взех от Метро, 3,5л за 27лв. Взех си и два пакета филтри по 2бр. Там бройката ти излиза 10лв
Виж целия пост
# 12
Забравих да напиша, че моята кана е с обръщащ се капак, с календар за смяна на филтъра и с новия филтър. Мисля, че в Метро е най-евтина  Peace
Виж целия пост
# 13
veselina_s_p благодаря много за подробната информация  bouquet
Виж целия пост
# 14
А къде продават филтри за каните Брита - дали има в Билла, Фанатстико, Фамилия?
Досега ми взимаха от Пикадили ама човека се премести.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия