Почерпките около новороденото

  • 11 012
  • 20
От няколко дни си мисля и за почерпките около бебка.
Как се организират, кога се правят.... такива работи...
Предполагам родата ще го отпразнува докато съм още в родилното, но след това?!?
Кога се носи почерпка на колеги и приятели?!?
Какви са традициите с пити и други такива?
Виж целия пост
# 1
Мъжа ми черпи приятелите, и докторката, майка ми раздаде кутии бонбони на всички семейства от входа. Това в началото, после роднините като дойдоха да видят бебето ги черпихме, мисля, че преди това не са се събирали, но може и да са. Нямам спомен нещо.  Thinking

В университета (тогава това ми бяха колегите) също черпих като се върнах. И приятелки черпих. Хм, май толкоз.

Пита не е имало (или не, май свеки прави).
Виж целия пост
# 2
Нашите още вечерта след раждането поляха подобаващо събитието. Майка ми е занесла на работата ми да почерпи, а мъжът ми е занесъл по една кутия бонбони на познатите ни съседи във входа. На самото изписване не е имало почерпки у нас, прибрахме се директно вкъщи само ние тримта и  майка ми и баща ми.
Виж целия пост
# 3
Мъжът ми почерпи из офисите и на двама ни колегите, после на заведение с приятели, лекарката и акушерките също почерпихме.
Като се прибрахме свеки омеси една сладка питка и си я хапнахме с мед.
Имам да черпя още хора Grinning няма да им се размине cheers
Виж целия пост
# 4
Мъжът ми черпи с бонбони и уиски колегите си като се върна от отпуска, нашите черпиха колегите си и най-близките съседи от входа, а аз наште съседи хич и не сетих да ги почерпя (бяхме новодомци), а ме видяха, като се прибирам с бебо от родилното... Срам голям... Embarassed
Виж целия пост
# 5
Андж, прати почерпка към Русе, няма да я върна. Ама и за другите, че и те лакомии.


Е, няма значение. Щом не сте живели много там, мисля, че не е неудобно.  Peace
Виж целия пост
# 6
ОК, дай си адреса  Grinning
Виж целия пост
# 7
А тези почерпки за колегите кога се правят веднага при изписването или... като минат 40 дни (че съм чувала и такива теории)
Иначе нашите съседи ще ги пропуснем, че и ние не ги познаваме много. Но както казвате ако се засечем с бебето, май ще е неудобно newsm78
Виж целия пост
# 8
А, колегите веднага бяха почерпени, на другия ден след като се роди наследника  Grinning

За Вергилия, especially:
Виж целия пост
# 9
Мъжото се е черпил стабилно цяла нощ с най-близките му приятели, след като съм родила. А него по принцип трудно може да го накара човек една бира да пие. Явно му се е отворила глътка... Laughing Иначе както дойде с другите.
Виж целия пост
# 10
МъжО  не го мисли.
Ако е близък с твоите колеги, и тях не ги мисли.  Пък и да не е , хубаво е и там да почерпи.
Ти си гледай корема и бебока.
Питата се прави на 40 дена - само  жени. Трънки. Но определи 1 ден, а не да ти идват кой когато реши.
Когато се почувстваш готова.
Ей такива родилки обичам. Загрижила се за почерпките.
Виж целия пост
# 11
Моят мъж обеща да вдигне купон и ми иска разрешение снощи  Grinning Позволих му, само ако си почистят после и няма щети удома  Laughing
Виж целия пост
# 12
Ми....дойдоха ни приятели на гости и...така.Не помня на кой ден, не съм ги броила сециално.То като ти дойдат гости , все черпиш с нещо, просто беше по-обилно/ напоително/ този път. LaughingВ работата мъж ми не знам какво е носил, не съм го питала-предполагам бутилка с кутия бонбони.
Виж целия пост
# 13
вечерта, като се е родила малката е имало купон в мъжа ми - извикал си приятел и няколко роднини, 10-тина човека общо. един се мъчи като куче, други се черпят, така е Grinning
на лекарите, които са ме срязали - двама + анестезиолога-наш близък, са купили уискита и такива неща. мъжа ми е почерпил и в мойта служба. пити не сме правили. не сме много по тия традиции.
Виж целия пост
# 14
Когато родих, мъжът ми е минал с бутилка и бонбони в моя офис, после вечерта са били на ресторант с нашите и техни приятели, като междувременно майка ми е черпила из кооперацията, на следващия ден мъжът ми е канил приятели в нас, а на неговия рожден ден, който се пада на скоро, е черпил паралелно и за бебето в неговата служба.

После вече на сладката питка аз си събрах приятелките, които междувременно почти до една бяха идвали поотделно, или бяхме излизали по кафета с Луси, и аз съм черпила. Абе въобще голяма черпня падна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия