Бебешка аптечка - какво съдържа?

  • 3 550
  • 18
Здравейте на всички?

Вече почти всичко съм приготвила за малкото същество! Но от време навреме се сещам, че е необходимо да се подготвя и за някой все па вероятен нехубав момент - като даване на някое лекарство на мъничето!

Знам, че сериозните лекарства се изписват от педиатрите, както и че дори за някое по-обикновено (т.е. при което не е нужна чак рецепта) първо трябва да се консултирам с педиатъра. Но...

Какво ще ме посъветвате да си приготвя при формирането на една бебешка аптечка вкъщи - лекарства, консумативи, прибори (от термометър и лепенки до кой знае какво).

И искам да споделя, че движа отскоро във форума, но намирам безброй полезни съвети, без дори да съм подозирала че подобни въпроси ще ми дойдат наум. Надявам се с вашите отговори да сте полезни и на други бъдещи мамчета като мен!

Поздрави,
Виж целия пост
# 1
спирт за пъпчето + топоцин
панадол
лейкопласт  (пак за пъпчето), но да не е от обикновения, а от прозрачния....
термометър

това е...Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Ами термометър, лепенки за пъпче, памук, спирт 70%, капки против колики, чай против колики, нурофен или панадол за температура, вигантол /вит.Д/ против рахит-дава се около година, почва се от 20-ия ден. Май е това, ако се сетя друго ще пиша.
Виж целия пост
# 3
Сетих се - аспиратор за нос за бебето.
За теб си вземи Гармастан или Лансинох за зърната, ако смяташ да кърмиш.
Виж целия пост
# 4
Клечки за уши и нос от дебелите. Бебешки крем за подсичане(много дискутиран въпрос във форима)
Освен помпата и едно шише физиологичен разтвор и спринцовка, за да му капеш, ако се образуват засъхнали секрети в нослето.
Виж целия пост
# 5
или физиологичен разтвор направо във флакончета-по-лесно за употреба.
Виж целия пост
# 6
Можеш да си вземеш и сулфатиазол.На нас много ни помага ако дупето е подсечено.Става и за пъпчето.
Виж целия пост
# 7
Риванолов разтвор, ако се наложи да слагаш компреси на гърдичките.
Виж целия пост
# 8
Риванол. За ранички, за пишлето ако е възпалено. Витамин Д на капки/може и Деавит/.
Педиатъра ще ти каже. Нашата каза да е Деавит а не Вигантол, защото в първото имало  и друг витамин. Някой казват точно обртното. А за пъпчето има спец. лепенки. Ако искаш разбира се иначе може и с лейкопласт,/но тогава и малки стерилни марли/. Но с лепенките на мен ми беше по- лесно и сигурно.
Друго май не се сещам.
Виж целия пост
# 9
Първата рецепта която ми написа педиатърката за синът ми когато идва на домашно посещение след като ни изписаха от родилния дом беше:
Саб Симплекс - против колики
Линона Фет Н - при подсичане
Стеримар - става и най-обикновен физиологичен разтвор.
Другите медикаменти ще си ги набавяш постепенно при нужда.
Панадол не се дава на бебе под 3 месеца.
Виж целия пост
# 10
Това ,което аз имам /и което бях приготвила преди да се роди бебко/ е :
- Лепенки за пъпчето-при къпане
- реванол
- спирт и антибиотично прахче
- памук
- кислородна вода/може и по-нататък,тя е за всеки случай/
- Панадол/тук някой каза ,че е за над 3 месеца-да/
- Физиологичен разтвор-за секретите в нослето-има ги готови    малки шишенца ,направо се капва от тях в нослето/
- лейкопласт
- термометър
- клечки за уши/ и нос/
- капки против колики / и чай -аз бях купила на Блевит/
- Вит С
-Пудра против подсичане и съответния крем
Може и да се повтарям с казаното дотук,но това са нещата при нас Laughing
Виж целия пост
# 11
Да ти кажа чесно има едни много яки комплекти на NUBY медицински комплект (медицинско шише , капкомер , спринцовка , помпичка за нос с накрайник за уши и мерителна чаша).Всичко ще ти е от голяма полза.Освен това някаква бебешка лъжичка , че не е лесно да даваш капки с чаените Simple Smile  .За всички лекарства , мазила , козметики ........е най- добре да питаш GP -то , защото аз бях накупила какво ли не и така си останаха.Мажем се само с чист зехтин(преварен на водна баня) , козметика (шампоан и сапун) само на Нивея.За пъпчето освен спирта , който ни изписаха от болницата GP - то ни препоръча спрей BIVACIN вместо прахчета.Прахчета и пудри са ни забранени , защото било много опасно ако ги вдиша бебо.За нослето ползвам едно кремче Nisita вместо тоя разтвор.От лепенките за пъпчето въобще не бях доволна.Абе и ти като всички щетрябва да пробваш от всичко.Успех Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Аз искам да добавя една банка глюкоза 5%, Daktarin или Laktarin против млечница в устата, ползвах Оxycort за пъпа, калциев глюконaт ампули, калиев пермангaнат, крем Baby Таn, премита свинска мас, Оtipax за уши, лепенки против температура Кооl Patch, свещички Vomitusheels против гадене и повръщане. Списъка е дълъг, но ти сама ще си го допълваш като се наложи. Успешно леко раждане и здраво бебче.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 13
Цитат на: Kati
Аз искам да добавя една банка глюкоза 5%, Daktarin или Laktarin против млечница в устата

Само да отбележа, че твоето бебе може и да няма млечница, така че според мен няма смисъл да купуваш някакво мазило предварително, ако се наложи - някой все ще отскочи до аптеката  Wink Алекс такова нещо не е имал. Изплаквай устичката на бебо с водичка след всяко хранене - това може и да помогне срещу млечницата  Simple Smile
Леко раждане  thumbsup
Виж целия пост
# 14
Цитат на: Kati
Аз искам да добавя една банка глюкоза 5%, Daktarin или Laktarin против млечница в устата, :


И за какво да купува примерно Дактрин който ако не ме лъже паметта е 25 лв. и може да не и дотрябва? И на мен ми казаха да си купя и седи неизползван в шкафа.
Не се заяждам просто се опитвам да не вкарваме момичето в излишни разходи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия