"Злоядото дете"

  • 1 123
  • 1
Здравейте д-р Слънчева,
Моето бебе се роди доносено,в началото на 9 месец,но се води хипотрофично -2 кг и 46 см.-на 7 м. тежи 6700гр. и е 67.Храни се с изцедена с помпичка кърма.Захранена е със зеленчуково и плодово пюре на около 5,5м. и след това с каша. Проблема е ,че много трудно и безапетитно се храни-хапва ,разсейва се,поиграе,пак,рев и така всяко хранене е мъка CryНе искам да я насилвам ,педиатърката ми препоръча да я оставям да яде не повече от 20 мин.и след това "ако ще да реве от глад-ще чака следващо хранене"Но на мен това не ми допада,затова гледам по всякакъв начин да и създам приятна емоция-но уви-не яде и това е!О,да -вода пие много жадно,изпива по 300мл. дневно.Къде греша?Дали като и давам много вода/ама тя пищи и си я иска/ Дали наистина разбра, че ще играя театъра,само и само да яде?Дайте ми съвет,как да повиша апетита-и без това много малко тежи за възрастта си-не мислите ли?
Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
Здравейте! За съжаление има и действително злояди деа SadВажното бебето да е здраво. Правилният начин все пак е да се храни с желание, а не насила, за да не получи отвръщение от храната. В тази възраст трябва да се храни 4 основни яденета- сутрин обед следобед и вечер по 180 - 200мл. храна на прием и около 10 ч. сутринта прод, или плодово пюре 150 мл.
До края на 1 год ср.тегло е 10 кг. от 8-12 кг. Вашето бебе се двишжи в долната граниа. Можете да му давате витамини-Мулти саностол по 3 мл. сутрин, това може да повише апетита му.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия