Намаля ми изведнъж кърмата :(

  • 2 785
  • 40
Момичета, здравейте. Рано-рано започвам с въпросите, ама цяла нощ не спах спокойно. Вчера изведнъж ми намаля кърмата та чак не можах да събера за вечеря на бебо newsm45  Аз няма да ви питам за причините довели до това, защото са ми ясни, но искам да знам дали някоя от вас е имала същия проблем и дали мога да стимулирам отново лактацията. Пия лактогонни чайове и общо взето това е единственото, което правя за увеличаване на кърмата. Лошото е, че другите изисквания за една кърмеща майка не ги спазвам - не си почивам освен през нощта и то невинаги пълноценно, имам си и разни други преживявания, предизвикващи силен стрес у мен и то накрая си доведе до това от което винаги съм се страхувала, но все си мислех, че ще успея да се справя. Вярно е, че Влади вече пет месеца е само на кърма, но ми се искаше да продължа максимално дълго. Благодаря Ви предварително за отговорите.   bouquet и приятен снежен ден днес.
Виж целия пост
# 1
Може да хапваш мюсли с мляко действа много добре на лактацията и  ако се изцеждаш да го правиш през час.Дано се регулират нещата Hug
Виж целия пост
# 2
Ами да изцеждам се, дали ще помогне честото изцеждане?
Виж целия пост
# 3
Пий повече течности, по-често изцеждане, което да продължи още няколко мин след като спре да капе и най важното е спокойствието. При някой жени идването на цикъла води до временно намаляване на кърмата(ако случайно това е причината да не се шашкаш)
Виж целия пост
# 4
Все още нямам цикъл. Вероятно не е това причината, незнам. Много съм притеснена, изведнъж осъзнах толкова много неща и съжалявам, може и сама да съм си виновна с начина си на живот и ежедневие. Дано да успея да преодолея този период и да е нещо временно само.
Виж целия пост
# 5
"Спокойствие и само спокойствие", както беше казал май Карлсон, който живее на покрива. Няма нищо по-важно от теб и твоето бебе в момента и каквото те притеснява ще мине. Слагай бебето да суче по често, пробвай да хапнеш сварено жито ( при мен действа доста ) и съм сигурна, че кризата ще мине.
 Hug
Виж целия пост
# 6
И аз съм преживявала доста гадни моменти , дори и в момента е така , но мисълта за бебето е по-важна от всичко.Мисълта че няма да си простя , ако заради нечий чужди грешки и ядове навредя на детето си и че няма да го допусна ми е действала стимулиращо на лактацията  WinkЯ горе главата! Hug
Виж целия пост
# 7
Как разра, че ти е намаляла лактацията? Да не се цедиш преди и да храниш от бутилка?
Слагай бебето по-често на гърдата и не го мисли, то си знае най-добре.
Никога не съм се цедила, но синът ми е прекрасна помпичка.
Виж целия пост
# 8
Ами разбрах, като видимо беше гладно детето по-рано от обикновено след като беше сукало от гърда и реших да изцедя кърма за вечерното хранене и тогава успях да изцедя едва 100 гр. и от двете гърди. Тази сутрин пак цедих за да видя какво става. По-добре се нещата, но все още не мога да постигна това което беше. Дано да успея
Виж целия пост
# 9
И аз имах подобни притеснения в същия период ,но всичко се оправи ,продължих да кърмя.Изведнъж гърдите ми станаха меки и нищо не изцеждах.Но слагах бебо и той си сучеше ,предлагах му и двете гърди.След 3-4 дена нещата  се нормализираха.Мисли позитивно ,не обръщай внимание на дребните простотии.Аз също имам постоянен дразнител,но се опитвам да го игнорирам максимално.
Виж целия пост
# 10
И аз го преживях! При мен вечерното изцеждане беше само 10 мл.!) Но се оправи доста бързо. Най-много ми помогна това, че разбрах, че се случва и отминава..Просто лош период. А на практика :цедях се няколко дни след всяко кърмене, дори и като не излизаше нищо. 2,3 дни давах вечер АМ преди лягане и се цедях след това (пиша го за да те успокоя,че дори и да се наложи да дадеш АМ,не е фатално и не доведе до отбиване..) И слагах бебо на гърдата колкото може по-често.. След няколко дни всичко се оправи, дори сутрин ми изтичаше кърма, топлкова много имах!
Споко и успех!
Виж целия пост
# 11
Благодаря Ви момичета, много сте мили и съпричастни  Hug Дадохте ми кураж! Ще направя всичко възможно да продължа да кърмя детенцето си, защото то заслужава най-доброто!!! Всяко дете го заслужава!
Виж целия пост
# 12
Аз реших, е храниш само с изцедена кърма, затова предложих по-често цедене, но щом то хапва и от теб давай му колкото често желае и не ограничавай времето, скоро нещата ще се нормализират. Може след кърмене да цедиш.
Виж целия пост
# 13
Има такива периоди ,когато намалява кърмата , това е нормално. Само без паника , трябват повече течности и всичко ще е наред.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0
Тук в библиотеката има много хубави материали . Дори и да си ги чела , прочети ги пак.Най-важна е положителната настройка. Peace
Виж целия пост
# 14
Миличка, най-вероятно сте в Бум на растежа! Давай му да суче веднага щом прояви признаци на глад. Колкото по-често го слагаш да суче толкова повече ще ти се увеличава кърмата. Не гледай часовника да кърмиш  под час. Сега, за да се регулира количеството е нужно тялото ти да разбере, че трябва да проивежда повече. Това става като слаташ бебо по-често на гърдите, дори и да ти се струва, че са празни, давай - кърма се образува и в процеса на самото сукане.
За изцеждането вярвам вече си прочела (много е изписано), че не отговаря на релното количество, което има в гърдите.
Всички сме минали през такъв период по няколко пъти! Спокойно, до два-три дни ще ти се регулира, ако суче често-често.
Всъщност не ти е намаляла кърмата, ами бебо вече има нужда от малко повече...
И по-спокойно го давай - бебето ти скоро ще порасне, а ти какво ще си спомняш - само проблеми! Затова се наслаждавай на майчинството си и остави житейските проблеми да преминават малко по-встрани от тебе. Като имаш някаква стресова ситуация си казвай, че ще влезе през едното ти ухо и ще излезе от другото, важното е, че имаш най-прекрасното детенце на света!
И пий най-малко по 1,5 л. вода на ден и яж калорична храна.
Ще се справиш, ние сме с теб!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия