За три-цветния кекс

  • 7 093
  • 64
Видях го в "Гответе с мен" и ме впечатли. Потърсих го и в Гугъла и намерих рецепти за него.
Пишеше още, че по Новогодишните празници във Виена предизвикал ФУРОР в ресторантите /не знам обаче коя година е било това/. Много от вас пишат и в "Гответе с мен". Някъде прочетох обаче, че ставал доста сухичък и интересен бил само видът му. Има ли такова нещо? Питам ви защото идва 8-ми МАРТ , а аз искам да шашна колегите с този кекс.

Ако някой го е пробвал, моля да каже достатъчно ли е сладък, пухкав ли е или сух, навдига ли се достатъчно??? С 2 думи похвалете го или си кажете мнението
Виж целия пост
# 1
Незнам за коя рецепта говориш, но аз имам от години една от колежка на майка ми и винаги става страхотен - и на вкус - пухкав и мек, а като ефект е неотразим. Ето моята рецепта:

8 яйца
1ч.ч. захар + 4 с.л.
4 с.л. олио
1 ч.ч. брашно + 4 с.л.
ванилия, какао, орехи

Първа смес: 4-ри белтъка се разбиват с 1 ч.ч. захар + 8 жълтъка + 4 с.л. олио + 1 ч.ч. брашно

Втора смес: 4 белтъка се разбиват с 4 с.л. захар + 4 с.л. брашно + ванилия.

В намазнена и набрашнена форма се изсипва половината от първата смес и се посипва с какао и нарязани орехи. Отгоре с лъжица се изсипва втората смес. Пак се наръсва с какао и орехи. Най-отгоре - останалата половина от първата смес, към която е прибавено какао, за да се оцвети кафяво.


Наиситна става много ефектен и вкусен. По желание към първата част /която става жълта/ може да се добави и лимонова кора.
Виж целия пост
# 2
Страхотен е кекса! Мен са ме черпили с такъв и го казвам аз, която по принцип не обича кекс.
Виж целия пост
# 3
sylya, пусни линк или рецептата за този кекс. Заинтригува ме. Peace
Виж целия пост
# 4
кекса е супер - не е сух . аз го правя така:
 8 яйца
1 1/2 чаша захар
1 1/2 чаша брашно
олио , ванилия и какао

6 жълтъка +2 яйца +1 ч.ч захар +  щипка сода се разбиват до побеляване, прибавят се 5 с.л. олио , 1 ванилия и 1 ч.ч. брашно

в друга купа се разбиват 6 белтъка на сняг , прибавя се 1/2 ч.ч захар и се разбива докато се разтопи захарта . след това добавяме 3 с.л. олио, 1 ванилия и 1/2 ч.ч. брашно

кексовата форма се намазва с масло и се поръсва с брашно. изсипва се 1/2 от жълтата смес , отгоре се поръсва с какао , след това се изсипва бялата смес, отново се поръсва с какао и най - отгоре останалата жълта смес.
пече се на 180 * при загрята фурна

рецептата я видях тук в форума и няколко пъти го правя - много е вкусен и пухкав / като се пече чак ми излиза от формата - а е от големите/
Виж целия пост
# 5

Рецептата е почти същата, като тази, която публикувах - само няма орехи и не оцветяваш третата част с какао.
Така е - много е хубав Peace!
Виж целия пост
# 6
Страхотен е кекса.Ефектен е на вид и чудесен на вкус.
Става дума за рецептата на mari_eta  Peace
Виж целия пост
# 7
Незнам за коя рецепта говориш, но аз имам от години една от колежка на майка ми и винаги става страхотен - и на вкус - пухкав и мек, а като ефект е неотразим. Ето моята рецепта:

8 яйца
1ч.ч. захар + 4 с.л.
4 с.л. олио
1 ч.ч. брашно + 4 с.л.
ванилия, какао, орехи

Първа смес: 4-ри белтъка се разбиват с 1 ч.ч. захар + 8 жълтъка 3 4 с.л. олио + 1 ч.ч. брашно

Втора смес: 4 белтъка се разбиват с 4 с.л. захар + 4 с.л. брашно + ванилия.

В намазнена и набрашнена форма се изсипва половината от първата смес и се посипва с какао и нарязани орехи. Отгоре с лъжица се изсипва втората смес. Пак се наръсва с какао и орехи. Най-отгоре - останалата половина от първата смес, към която е прибавено какао, за да се оцвети кафяво.


Наиситна става много ефектен и вкусен. По желание към първата част /която става жълта/ може да се добави и лимонова кора.

Отивам на магазина, мммм , мисля да го спретна този кекс сега следобяд....вкусно изглежда
Въпрос ,малко тъпичък ама... Blush - белтъците на сняг нали?! И ... Rolling Eyes моите кексови форми са от продълговатите,предполагам,че това няма значение  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
[Отивам на магазина, мммм , мисля да го спретна този кекс сега следобяд....вкусно изглежда
Въпрос ,малко тъпичък ама... Blush - белтъците на сняг нали?! И ... Rolling Eyes моите кексови форми са от продълговатите,предполагам,че това няма значение  Rolling Eyes

Да, на сняг. Няма проблем формата!
Виж целия пост
# 9
Страхотен е кекса! Мен са ме черпили с такъв и го казвам аз, която по принцип не обича кекс.
 chef Embarassed
Става много вкусен!Редуват се кашите с различен цвят и колкото е по-малка формата толкова по висок става кекса!
Виж целия пост
# 10
И аз съм го правила този кекс и не е сух, по-суха е бялата част, но един сух кекс винаги може да се залее с глазура и става сочен. Винаги може да се импровизира.
Виж целия пост
# 11
И аз смятам да го пробвам преди да го направя за колегите. А дали в бялата смес може да се сложи кокос?????? Ще промени ли много вкуса?

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=138.msg319
Ето тук видях кекса и снимката
Виж целия пост
# 12
Лелеее звучи и изглежда вкусно. Що рецепти за кексове и сладкиши вече събрах оттук. Кога ще ги правя? Simple Smile А кога ще се отслабва?  Laughing
Виж целия пост
# 13
Става прекалено сух за вкуса ми. Иначе много го обичам. Ако отгоре обилно се намаже с течен шоколад резултата е превъзходен  Party
Виж целия пост
# 14
Бонбонче ти по коя от двете рецепти си го правила???

Още 1 питане. За да стане на интересни фигури вътре, както на снимката от "Гответе с мен", трябва ли да се прекарва бразда с  вилица, или при печенето различното набухване на 3-те теста само си ги образува?????????????????/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия