? за водата

  • 1 032
  • 17
Здравейте! Вече сме на 7 месеца и четох че е хубаво да спра да му преварявам водата,но не искам да му давам от чешмата! Всички знаем каква е водата в София  #2gunfire Та чудех се дали мога да му давам трапезна и коя е най-подходяща??? Д-р Слънчева препоръчва Девин,но пък по телевизията гледах репортаж че съвсвм не е подходяща за бебета,защото е с високо съдаржание на минерали! Благодаря предварително и извиняваите ако повтарям темата,но съм нова и не мога да се ориентирам още  newsm78
Виж целия пост
# 1
Аз още преварявам водата за моята принцеса, но скоро ще мина на изворна вода.
Може би докторката е имала предивд Девин с розов етикет - водят я изворна и по-слабо минерализирана. Четох, че била подходяща за бебета.

Ето какво пише в сайта на "Девин" за тази с розовия етикет:
Изворна вода Девин е чиста планинска вода от Родопите. Добива се от екологично чист регион и е подходяща за всекидневна употреба от цялото семейство. Много слабо минерализирана (82 мг/л) и бедна на натрий (4,5 мг/л). За да се дава на бебета, натрият трябва да е под 20 мг/л, което е рядкост, тъй като земните пластове са богати на този елемент. В България повечето бутилирани води са със съдържание на натрий над 40 мг/л.  Възрастният човек има нужда от 2 - 2.5 литра вода на ден. Масова практика у нас е редуването на една минерална вода, с друга марка минерална вода. Това е неправилно, защото макар и различни по състав и количество, повечето минерални води съдържат еднакви минерали и организмът всъщност не може да си “отпочине” от минералната вода. Затова минералните води е препоръчително да се редуват с с изворна вода.
 
Виж целия пост
# 2
Точно за розовия етикет ставаше въпрос.....но защо беше спора.....не помня newsm78.Благодаря все пак  bouquet
Виж целия пост
# 3
Ние за сега сме на преварана вода миинала през фиртъра на кана Брита , а за по натам мисля да давам само вода от каната (Соф. вода е мека и сладка)
Виж целия пост
# 4
Давам изворната на Девин.
Виж целия пост
# 5
Виж това, и аз имах подобно питане:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=154059.msg2961210#msg2961210
Виж целия пост
# 6
Не мисля да спирам да преварявам водата, преварявам си Девин розов етикет или трапезна Предела.
Виж целия пост
# 7
Розов Девин е за бебета, обикновения Девин е минерална, не е подходяща.
Торн Спринг също - също с розов етикет
Нискоминерализирана, трапезна, още изворна вода е подходяща.
Виж целия пост
# 8
Розов Девин е за бебета, обикновения Девин е минерална, не е подходяща.
Торн Спринг също - също с розов етикет
Нискоминерализирана, трапезна, още изворна вода е подходяща.

Напълно подкрепям Peace
И аз такива давам,но от време на време ги редувам с преварена чешмяна Peace
Виж целия пост
# 9
Преварявах до годинка, след това започнах да давам розова Девин и Бебе, сега ги редувам - преварена, изворна и така  Peace
Виж целия пост
# 10
Трябва ли да се преварява розовия Девин?
Виж целия пост
# 11
Моята педиатърка твърди, че и розовия Девин е минерализирана, което значи че не е подходяща за бебета.  Rolling Eyes А когато се превари минералната вода става по-високо минерализирана. Аз още и преварявам. Вариант е кана Брита.
Виж целия пост
# 12
Розовата вода на девин НЕ е минерална, а чиста балканска изворна вода.
Но преди да я дам я преварявам.
Виж целия пост
# 13
Девин. Тя е нискоминерализирана и напълно подходяща за бебета и за ежедневна, продължителна консумация.
Ако гледаш, четеш и асимилираш всяка дума, то нито ще пийнеш, нито ще хапнеш нещо. Не го мисли толкова  Peace
Виж целия пост
# 14
За твое спокойствие използвай кана Брита с пречистващ филтър.Аз давам такава вода и не се безпокоя,хем е пречистена,хем не е минерална.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия