dobre li se jivee s dve deca v montreal

  • 914
  • 5
kakvo ste pravja s dvama bandita - na 4 godini i na  4 meseca bez babi v montreal? namirat li se svjastni detski gradini i kolko struvat mese4no?
Виж целия пост
# 1
Цитат на: dianaan
kakvo ste pravja s dvama bandita - na 4 godini i na  4 meseca bez babi v montreal? namirat li se svjastni detski gradini i kolko struvat mese4no?
Здрасти и аз съм с 2 деца и никак не ни е зле в Монреал без баби;)Баткото ни е почти на 5,а бебата е на 4 месеца и половина.В БГ си поживяхме доста с баби,та сега ни е добре така!Е, не мога да отрека че ми липсват понякога но това е рядкост.Когато човек се организира се справя идеално с всичко.За градините не мога да кажа,4е са идеални но стават.Намират се места за 7-10$ на ден.Вие кога пристигате?Ако искаш пусни ми ЛС за да се свържем като пристигнете!Ще помагам с каквото мога!Поздрави!
Виж целия пост
# 2
Здравей Holy и всички мами, ние сме още в началото на емигрантската процедура, така че, ако всичко е наред ще сме в Монреал след около година (живот и здраве). Но отсега съм се замислила как ще се справяме с живота с тримата ми мъже ( батко, татко и бебе). Интересно ми е колко парички ще са ни нужни и  как са разходите за две деца на фона на средна заплата? Holy, ти от колко време си там и как се адаптират децата ти в съвсем нова за тях среда? И като не разбират и дума от това, което се говори около тях? А яденето- Баткото не може без лютеница, а бебето яде само пюренца "Ам-Ам"....
Въобще имам много въпроси и притеснения,така,че..помагайте!
Виж целия пост
# 3
dianaan, хич не ги мисли децата - те се адаптират най-бързо. А лютеница и тук се продава, така, че баткото ще е доволен. За бебето, то след година вече няма да е бебе и няма да е само на пюрета. Гледайте си спокойно процедурата!
Виж целия пост
# 4
Цитат на: dianaan
kakvo ste pravja s dvama bandita - na 4 godini i na  4 meseca bez babi v montreal? namirat li se svjastni detski gradini i kolko struvat mese4no?


Намират се, но като цяло се чака доста време след като запишеш детето в списъка на чакащите. Някой път става неимоверно бързо, друг път се чака доста. Въпрос на късмет. Като пристигнете, опитай се га ги запишеш възможно най-бързо в повече градини, все някъде ще стане по-бързо. Обикновенно приемат деца от 18 месеца. Имат и места за 6-месечни, но са доста по-малко. А за цените, доколкото знам, почват от 7,5$ на ден за субсидираните и не знам до колко могат да стигнат.

Иначе за лютеницата не се притеснявай, има избор, както и сирене и кашкавал, в много магазини се намират вече.

Ами успех в новия живот в Монреал, всичко ще мине добре, ще видиш!
Виж целия пост
# 5
За градините наистина си е до късмет.Но за 5 год. дете става доста лесно т.к. той ще тръгне направо на предучилищна,която е задължителна.Лютеница,кашкавал,сирене,луканка,вафли и др. като в БГ има много ,така че споко;)Адаптирането също е много лесно и бързо,особенно за децата.Засега ви желая лека и успешна процедура и до скоро отвъд Океана:)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия