за облягане на бебето

  • 1 440
  • 6
Здравейте д-р Слънчева,
въпросът ми е от кога мога да слагам облегнато бебето на възглавнички. Питам, защото като я облегна на  възглавница (дупето й е на леглото, а телцето на възглавницата, но не в позиция седнала) и тя почва да се надига и иска да се изправи, но на мен ми се струва, че е още рано. На 3 месеца и половина е.
Благодаря Ви предварително! Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Записвам се да следя тази тема, че и при нас го има това. Даже се ядосва, че не може да стане... ooooh!
Виж целия пост
# 2
И аз се записвам да следя темата
Виж целия пост
# 3
Съжалявам, че се намесвам, но zаЩо иzобЩо слагате бебето в такова положение? Не се ли страхувате, че може да се причинят някакви грбначни иzкривявания при толкова малко дете?  newsm78
Виж целия пост
# 4
И аз се записвам,знам че още е рано,но явно му е писнало да лежи през повечето време.Само се надига и иска да седи и се нерви
Виж целия пост
# 5
Съжалявам, че се намесвам, но zаЩо иzобЩо слагате бебето в такова положение? Не се ли страхувате, че може да се причинят някакви грбначни иzкривявания при толкова малко дете?  newsm78
Никой не я слага, тя сама се наема и се вдига от легнало положение... Все едно коремни преси прави. Цялата се зачервява и пищи, понеже не й стигат силите да седне. (поне при мен случая е такъв)
Виж целия пост
# 6
Здравейте! Те действително упражняват коремната си мускулатура, и това е много добре Party

Що се отнася за сядането, подходящото време е най-рано  към 7 месец, когато гръбната мускулатура вече е достатъчно стабилна и здрава. В противен случай цялото натоварване е на самия грабначен стълб и прешлени, което води до изкривявания.
При тези малки палавници най- доброто решение е използване на столче - шезлонг или кошничка за кола, като ъгълът, под който се вдигат трябва да е около 30 градуса.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия