Въпрос за зачервените бузки

  • 10 131
  • 37
От известно време бузките на Съни стоят като изпръхнали, на кръгче. Веднъж излизахме без да го намажа с крем, та силно се надявам да е само от това. Друг вариант е да се окаже някаква алергия.... например към портокал, давам му сок 1-2 пъти седмично, а оня ден изяде 2 портокала(малки), майка ми като чу, щеше да припадне и ме нахока, че било много...
Пък и за беда много си търка лицето в дрехите ми, във  възглавниците и във всичко, което докопа та вече не разбирам има ли ефект от мазането с крем....Объркана съм, нямаме алергични хора в родата, ама знае ли човек... По тялото няма такива изпръхнали участъци и зачервявания, само по бузките и брадичката.
Най-странното е, че като се развесели и почне много да бяга из дома понякога само едната бузка и ушето пламват червени.
С какво кремче ще ми препоръчате да намажа в случай, че е от студа изпръхването.
Много объркано стана това съобщение ама .... дано ме разберете.
Виж целия пост
# 1
Моята Яна е на 3 г. и има същия проблем. Водих я на кожен лекар и ми каза, че е дерматит и ще се оправи като порасне. Като начало ми каза, че трябва известно време да спра да я мия с всякакви сапуни, дори бебешки. Предписа ми лосион за миене тоалетно мляко за мазане след това на серията Eucerin. Те са с пазличен процент урея и много помагат. Отделно каза един път на ден да я мажа, но много тънко, с крема Fucidin H. Да ти кажа има ефект, но като че ли временно. Като излезе на студа и положението пак става страшно.
Виж целия пост
# 2
Е, хайде сега, дерматит, то само леко е изпръхнало. Не ми се вярва да е дерматит,
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Павлина
Е, хайде сега, дерматит, то само леко е изпръхнало. Не ми се вярва да е дерматит,


И при нас го има това, на периоди е.НЕ мисля, 4е е дерматит.
Виж целия пост
# 4
Препоръчвам ти балсама на Др Тайс . Мийте бузките само с вода и не ползвайте мокри кърпички.
Виж целия пост
# 5
Лицето само с вода го мия, но признавам си - когато е много омазан го бърша с мокра кърпичка Embarassed май ще я прекратя тази практика.
Виж целия пост
# 6
Наистина чудесно вършат работа но по лицето гледай да не ги ползваш често. Иначе купувай балсам Нахткерцен на др.Таис и мажи. Можеш да го ползваш и за дупе а и винаги когато имате някакъв проблем.   Hands Clap
Виж целия пост
# 7
Ха, мислех да пускам абсолютно същата тема!
Ева е по същия начин като Съни, с изпръхнали и зачервени бузки. Ползвахме крема на Бубхен, но без ефект. Покрай големите студове прекарахме 3 дни вкъщи но зачервяването не мина. И пак така - от време на време сякаш и пламва едната бузка.
Вчера купих балсама на Др Таис и ми се струва че има ефект. Маже се по няколко пъти на ден и много омекотява. Вече бузките и са мекички, но пак се зачервяват като излезем на студа. Всеки който ни срещне, познат или непознат, първите му думи са: Ауу, какви червени бузки!
Уф, да свършва тая зима!
Абе, чудя се да не би да е розацея? Какво всъщност е розацея, знам само че е свързана със зачервяване?
Виж целия пост
# 8
Колко струва този балсам на д-р Тайс? И ние с Бюбхен се мазахме, ама веднъж забравих и май от там тръгна всичко. Пък си бяха минусови температурите и малко подухваше..... явно вятърът го е брулнал повечко.
Лилита, стига сега си се плашила с розацея! Да не съм чула за дерматити и розацеи Laughing
Виж целия пост
# 9
Между 9 и 10 лв е при нас, но е голяма тубичка крема е добре размазващ се, не мазен и не мирише. Знаеш че сме се с проблеми по кожата и това от времето на алергичният пристъп ни е настолното мазило.
Виж целия пост
# 10
Мерси, я кажи как му е точното име, че да поръчам утре да ми го донесат.
Виж целия пост
# 11
Цитат на: Павлина
Мерси, я кажи как му е точното име, че да поръчам утре да ми го донесат.

Не питаш мен, ама да кажа Wink - Nachtkerzen Balsam се казва.
Виж целия пост
# 12
Цитат на: beep
Цитат на: Павлина
Е, хайде сега, дерматит, то само леко е изпръхнало. Не ми се вярва да е дерматит,


И при нас го има това, на периоди е.НЕ мисля, 4е е дерматит.

Все пак имай го предвид като възможност.
Виж целия пост
# 13
Здравей Павлина,
И Дани е с червени бузи, казаха ми че е студова алергия, било нормално при малките деца от вятъра и студа се получава  Sad . Аз мазах и с Бюбхен и с Нивея, ама не се оправя много, от няколко дни мажа с обикновен вазелин и това като, че ли ни помага. Но и моето диване май се опитва да си изтрие крема в моите дрехи, че като го намажа изведнъж много любвеобилен става.
Ох, дано по-бързо свърши тая пуста зима  Sad .
Виж целия пост
# 14
Мила ми Павлина,
Не се стряскай от думата дерматит. Всяко по-сериозно възпаление на кожата в повечето случаи се нарича дерматит.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия