Как се чисти кожено яке?

  • 9 186
  • 3
Освен химическо чистене има ли друг начин? Якето е червено, зацапано по краищата (по ръбовете на ръкавите), хастара също е мръсен.
Има ли нещо вярно в това, че от химическото чистене кожата се "свивала", а цвета се развалял?

Освен това е "закачено" - скъсано е около 1 см, има ли начин да се залепи с нещо?

Моля, помогнете със съвет! 
Виж целия пост
# 1
Щом е замърсен и хастара най-добре - химическо с багрене, но преди това го занеси на поправка/на кожар, кожухар-лепят го с лепила и го "причукват", става едва забележимо/. А ако е малко замърсено-почисти кожата с тампони напоени с прясно мляко и после подсуши. Където са по-упорити замърсяванията - с тоалетно мляко.
Виж целия пост
# 2
Да ,и аз това ще ти кажа-хим.чистене,а за кожата-тоал.мляко и памук.И също така ,поддръжка чрез мазане с течен парафин/от аптеката/в/у памуче.С този памучен тампон с теч.парафин намазвам цялата кожена част на дрехата.Аз имам дълга кожена пелерина-манто.На 2-3 месеца повтарям процедурата.Предпазва кожата от влага и дава блясък.
Виж целия пост
# 3
Моето кожено яке е с обърната кожа - не е гладка ами е като кадифе. Доста се изглади на места от носенето и сега се чудя какво да го правя  newsm78 иначе е здраво, но това лъснатото не знам дали може да се оправи... питах на едно място, но ми казах, че такъв тип на химическо не приемали ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия