Въпроси за диета "Зоната"

  • 5 257
  • 30
# 15
Very nice, не трябва ли и мазнините да са по три блока? Това-1блок мазнини, а в 17ч и преди лягане съвсем няма грешка ли е , или информацията ни се различава? Според Зоната на Бари Сиърс трябва съотношението винаги да е 1-1-1, т.е. да присъстват винаги и мазнини.  Даже при спортистите трябвало към един блок протеини да има 2 блока мазнини. newsm78
Виж целия пост
# 16
Много лесно се правят блоковете и с времето ще свикнеш дори като видиш 1 парче сирене ще заеш колко грама тежи, но винаги в началото ще си ходиш навсякъде с книгата.
Хранила съм се в Зоната 2 години и се чувствах прекрасно. Значи ето ти примерно меню по памет
Закуска  1 блок - 1 филия бонус + 28гр месо + 3 маслини
предиобедна 1 блок - ябълка ( май беше 1/2) + извара(не се сещам грамовете) + 6 фъстъка
на обед хапвах шопска салата с 3 маслини и задължително хапвах вечер преди сън
Имах по 11 блока на ден  и ако съм много гладна на обяд или на вечеря хапвах 3 блока, но намалявам в следващото хранене. Прди всичко се стремях да са ми равни блоковете за обяд и вечеря
Виж целия пост
# 17
Деяна, благодаря Hug
Оачквах да се включиш и ти, защото видях че си писала в предишни теми и имаш много добро мнение за диетата Simple Smile
Виж целия пост
# 18
Много лесно се правят блоковете и с времето ще свикнеш дори като видиш 1 парче сирене ще заеш колко грама тежи, но винаги в началото ще си ходиш навсякъде с книгата.
Хранила съм се в Зоната 2 години и се чувствах прекрасно. Значи ето ти примерно меню по памет
Закуска  1 блок - 1 филия бонус + 28гр месо + 3 маслини
предиобедна 1 блок - ябълка ( май беше 1/2) + извара(не се сещам грамовете) + 6 фъстъка
на обед хапвах шопска салата с 3 маслини и задължително хапвах вечер преди сън
Имах по 11 блока на ден  и ако съм много гладна на обяд или на вечеря хапвах 3 блока, но намалявам в следващото хранене. Прди всичко се стремях да са ми равни блоковете за обяд и вечеря

Много добре го е обяснила и наистина се свиква,и не е трудно да си приготвяш ястията според блоковете.
Аз се хранех доста дълго време по този начин и съм изключително доволна.Сега пак се опитвам да се върна към този режим.
Виж целия пост
# 19
Видях, че има няколко книги за Зоната. Вие коя ползвате: оригиналната или от българските автори?
Виж целия пост
# 20
моята е "Ние и Зоната"
Виж целия пост
# 21

Чела съм и двете(първите две,които излязоха),но тази я предпочитам,защото има рецепти съобразени с българската кухня Peace

Виж целия пост
# 22
Very nice, не трябва ли и мазнините да са по три блока? Това-1блок мазнини, а в 17ч и преди лягане съвсем няма грешка ли е , или информацията ни се различава? Според Зоната на Бари Сиърс трябва съотношението винаги да е 1-1-1, т.е. да присъстват винаги и мазнини.  Даже при спортистите трябвало към един блок протеини да има 2 блока мазнини. newsm78
Вярно, че съм го объркала.
Права си. Моята книга е "Овладей зоната"
Виж целия пост
# 23
А как стои въпросът с готвенето според Зоната?
В коя от всичките книги има рецепти, пригодени за българската трапеза?
Виж целия пост
# 24
А как стои въпросът с готвенето според Зоната?
В коя от всичките книги има рецепти, пригодени за българската трапеза?
В моята- "Зоната"- няма много рецепти. Но аз си готвех нормално, почти всички ястия са пригодни за диетата, но трябва на око да прецениш по колко от какво да си сипеш в чинията. С мусаката е малко трудно Grinning, но например месо с картофи, ориз- става. Ако някой блок в яденето липсва, добавяш нещо друго на масата и допълваш. Поне аз така правех. Успех!
Виж целия пост
# 25
Мерси, душко Hug
Виж целия пост
# 26
Stef,в ''Ние и Зоната''има повече рецепти,приспособени според особеностите на нашата кухня.
Виж целия пост
# 27
   
quote author=very nice link=topic=169022.msg3337555#msg3337555 date=1172823157]
В линка, който ти дадох съм писала примери за различни видове блокове.
Аз да се отчета, че вече 1 седмиа я спазвам почти стриктно и видимо съм свалила мазнини от корема и паласките и съм -1кг.
В книгата пише, че максималното количество мазнини, което може да се стопи за 1 седмица е 400-500г, така, че не може да се очаква бързо отслабване.
Но определено се отслабва на външен вид, не на кг и не се гладува newsm10
[/quote]
Здравей.Ако все още спазваш Зоната е минал месец от началото на диетата.Ще ни кажеш ли какви са резултатите?[
Виж целия пост
# 28
Здравейте,сега виждам тази интересна тема  Simple Smile Аз съм вече 1 месец на Зоната и свалих без усилия 6 кг,ама не бях 100 % стриктна,че имаше много поводи за празнуване  Embarassed Но наистина диетата е супер,ядеш по 5 пъти на ден,не се гладува и менюто е разнообразно,можеш да ядеш всеки ден различни неща,ако искаш...Успех на всички слабеещи !   bouquet
Виж целия пост
# 29
Момичета а като готвите според Зоната как исчислявате блоковете.Например пилешката супа.Аз имам книгата Ние и Зоната но такава супичка примерно няма newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия