пръцкане като за световно

  • 1 601
  • 9
здравейте, обръщам се към вас за съвет или по-скоро за успокоение. моята дъщеря, слънчицето на мама е вече на 5 месеца и няколко дни. от както е станала на 17 дни та до днес има много мъчителни колики. поне така казват всички доктори при които сме ходили. а ние сме ходили къде ли не - в Бургас, Слънчев бряг, Ямбол но уви помощ никаква. между другото ако можете да ми препоръчате добър педиатър в Бургас моля ви направете го! Всички казват че има колики . пробвах всички капки п/в колоки които са ми известни, хомеопатични, чайчета на Хип, но ефект никакъв. вече не си свива крачетата като в началото но е едно пръцкане като за световно. ден и нощ, но особенно през ноща. вече таткото спи на канапето а ние двете с Виктория на спалнята. може би като усеща моето присъствие се успокоява. ако има някакво значение а сигурно има тя е на адаптирано мляко от първия ден - Атамил, вече яде освен плодови и зеленчукови пюрета, както и каши
Виж целия пост
# 1
От зълва ми знам, че добър детски лекар в Бургас е д-р Калудова. Тя води и двете си деца при нея, малката е на 2 м Ако все още не си ходила при нея, пиши ми ЛС за да я попитам за адреса.
Виж целия пост
# 2
Това че пръцка е добре, значи осовобождава напрежението от коремчето. А колко е голяма, че яде каши и пюрета? - не ги ли израстнахте коликите? Моя съвет е да спреш за два дни всички капки и чайчета и да видиш дали няма да се поуспокои детето (тези напъни и пръцкане много вероятно са причинени от тях и може вече да не е от колики)
Виж целия пост
# 3
Дъщеря ми до 1 г..и 6 месеца не яде ябълки.А е хапнала-а се е скъсала от пръцкане.Вече няма такъв проблем и изяжда дори по две ябълки.Трябва да разбереш какво причинява пръцкането.А като сте на Аптамил защо не минете на Аptamil AR-това мляко е специално против запек,колики и повръщане.Във вашият случай може да помогне много-за коликите!
Виж целия пост
# 4
Ами според мен е от детето.Ние спряхме капките и продължаваме да пръцкаме здраво , чак като се пънем и почервеняваме.И от ябълките не е.По-принцип сам чувала(не знам къде), че щом човек отделя газове значи му е здрав стомаха.Е може и някой само да се оправдават така ама има логика.И аз съм на мнение да пробвате да спрете капките.Те все пак водят до отделяне на газове.
Виж целия пост
# 5
Алекс е на 8 месеца, почти всяка нощ се буди по веднъж с такова пръцкане  Shocked И според мен са все още колики, въпреки че е голям вече... Струва ми се, че е от новите храни, макар че и това не важи винаги. Като се пробуди нощем го вземам по коремче, въпреки че вече доста тежи, и му давам и капки - Бейбинос. Според мен помагат, до 10-15 мин. се успокоява и продължаваме да си спим.... Но докога ли ще е така?!?!  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
здравей
и ние имахме такъв период на пръцкане,въпреки че нямахме колики.просто трябва да знаеш че скоро ще отмине,всичко е до време,като отмине това ще дойде друго-зъбчетата например.
да са ни живи и здрави бебчетата това е най-важното Grinning
а за педиатъра-и аз не съм доволна от моята педиатърка и ще я сменям,ама това ще стане чак юни,нали можело два пъти в годината.чувала съм много добри отзиви за д-р Ангелов
Виж целия пост
# 7
С две ръце съм за Д-р Ангелов. Ще ви посрещне в кабинета си, пък ако ще да е Нова година, при него няма момент "не работя днес", отива и отваря кабинета (знам го от опит и не съм редовна пациентка, нито роднина, нито позната). Кабинета му се намира в "Зорница", бл. 49 (май беше, а бе нова пристройка към блок с лъскава аптека отдолу, посока от болницата към пицария "Зорница"), GSM 0888 313 513, таксата за преглед е 15.лв
ако обаче наистина са колики никой не може да помогне, просто се израстват (между дрегото той ме посъветва да не давам "бейбинос", че били силни за бебета - поне за моята госпожица, че е на два месеца)
Виж целия пост
# 8
Ооооо и ние имаме такива залпове, че ще срутим блока някой ден. Хубаво, че пръцка - освобождава се детето.
Виж целия пост
# 9
благодаря ви за отговорите! тази вечер отново не спа, буди се постоянно и гледа с толкова тъжен поглед. полюлеем я малко, изпръцка се и явно се поуспокоява малко заспи за 15-тина минути и пак отначало и чак до сутринта. между другото забравих да спомена, че вече не и давам капки. така и така няма ефект от тях. минава ми през ум дали да не спра плодовите пюрета, казват че плодовете образува ли газове. вие какво ще кажете. и пак благодаря за топлите отговори! при положение че съм пробвала какво ли не и аз вече си мисля че просто трябва да го израсте този период и да и поукрепне стомахчето. то е толкова трудно да гледаш как ти се мъчи детето и не можеш да му помогнеш. вече не издържам. толкова са мънинки и безащитни, не е лесно да си бебче!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия