AM близко по вкус и състав до кърмата

  • 1 227
  • 16
Здравейте!
От скоро започнах да давам зел. пюрета и бих искала да заместя вече обедното хранене!На бебата й се услажда много новата храна!Проблемът е,че от 2-3 дни кърмата ми намалява(очаквах го) и бих искала постепенно да въведа АМ(моля,не ме разубеждавайте - борила съм се ден за ден,за да стигна до тук изцяло на кърма.От близо 6 месеца се изтисквам след всяко хранене,пия лактогонен чай и бирена мая.Иска ми се вече да мога да се отделям по малко от малката,да спортувам,да отслабвам,да си пийвам и да си хапвам от всичко,защото доста се лишавах досега)!Идеята ми е това отбиване да стане постепенно!На първо време мисля вечерното хранене да й давам АМ,защото тогава кърмата ми е най-малко и Ника много се ядосва,че не "шурти" вече като преди и плаче!Пробвах с НАН Хипоалергенно,но тя не го хареса(Странното е , че и кучето,което яде всичко,не го близна  !
Молбата ми е да предложите АМ,което да е сладичко(ако има такова изобщо  ) и същевременно с всички ценни съставки!Мляко,което вяашето дете харесва и бихте ми препоръчали от опит!
Знам,че тук се подкрепя кърменето,но пак ще кажа,че вече почва да ми тежи това цедене и липсата на личен живот с таткото(досега въобще не ни е било възможно да я оставиме за повече от 2 часа.)Знам,че до 1 година бихте ми препоръчали да предлагам първо кърма и после твърда храна,но вече съм решила!В началото не съм се и надявала,че ще стигна до тук - половин година кърмене,затова - моля, не ме упреквайте - посъветвайте ме!
Благодаря на всички за помощта през тези 6 месеца- - за информацията,без която нямаше да стигна дотук ! newsm51 и моля да ме извините,ако темата ми не е за този форум!
Виж целия пост
# 1
Ох, аз не знам да има такова изкуствено мляко, което да се приближава максимално до състава на кърмата. Мога единствено да ти кажа какво аз ползвах от време на време- Фризолак. След 6я месец обаче, за да се преборя с една сериозна лактационна криза спрях да го давам нацяло и когато след два месеца се опитах пак да й дам- тя категорично отказа каквото и да е изкуствено мляко. Дано ти успееш да намерих такова, което да й хареса.

Успех! Peace
Виж целия пост
# 2
Мисля, че ако пуснеш темата си в съседния подфорум за хранене с АМ, ще получиш много повече съвети. Там мамите са наясно с най-различните видове АМ.
Браво на теб за изключителното кърмене досега.
Виж целия пост
# 3
Аз съм давала няколко пъти като сме излизали с таткото Aptamil и не е имало проблем. Пие си го, но той е много лаком. В родилното им даваха Frisolac, но не ти го препоръчвам. От мои приятелки знам, че от него се запичат и имунната им система не се развива добре.
Виж целия пост
# 4
Момичета,благодаря ви!Взех Аптамил 2 и вечер,ако нямам достатъчно кърма,ще започна да го давам - дано й хареса!Ако не,ще взема или Фризо или Хипп!
Виж целия пост
# 5
С първото дете давах Нутрилон когато спрях да кърмя,а и няколко пъти преди това и никога не е имал проблеми и затова никога не съм взимала друго.Сега по същата причина взех Нутрилон за да му слагам в пюрето и когато му  дадох да го опита от шише първо се намръщи,но така направи и с кърма от шише,но после си го изпи,нали е млекце Joy ама колко беше изненадан в началото hahahaнезнам ако му дам вместо кърма как ще реагира,но мисля че му харесва
Виж целия пост
# 6
Според мен Аптамил или Нутрилон.
Виж целия пост
# 7
  Пробвахме няколко вида АМ (вкл.  НАН, Фризолак, Аптамил) и не ги искаше, затова и продължихме с кърменето. По-късно пак се навих да пробвам с Нутрилон и го пропи - в началото по-малки дози, постепенно й се услади. Може би има значение дали бебето е опитвало и друго, освен кърма. Значи при първите проби беше отскоро захранена, а Нутрилона го пропи чак в деветия месец.
  Може да опитате с една кутия Нутрилон или Аптамил (тези са най-харесвани от капризни бебенца, доколкото знам). Това го казвам, защото една позната се беше запасила с 10 кутии Аптамил, обаче бебето въобще не го хареса  Laughing
Виж целия пост
# 8
Банди здравей,

и аз съм със септемврийско бебче като теб и смятам скоро да замествам хранене, защото вече съм  Tired
Поздравявам те, че си стигнала дотук и те подкрепям изцяло за решението ти.
По темата: от мои познати мами, които хранят с АМ знам, че най-вкусно за бебчетата е Милумил, в твоя случай Милумил 2. То е направено за деца с проблеми в наддаването и затова било много хубаво на вкус и бебета, които отказват всякакво друго АМ пропиват от това. Само, че едва ли е близко по вкус и състав до кърмата - такова АМ няма според мен.

Успех с отбиването и ще се радвам да споделиш опит - аз мисля да продължа до към края на осми месец и после полека-лека да разделям бебка от цицата.
Виж целия пост
# 9
Аз давах Нутрилон 2 когато спрях да кърмя.
Виж целия пост
# 10
Aptamil е най-близко
Виж целия пост
# 11
И аз така чух че Аптамил е най-близко до кърмата.
Виж целия пост
# 12
Аз съм взела ХИП за всеки случай по препоръка на педиатърката, ако ми се наложи да давам добавка, а иначе като по-мъничък 1-2 пъти се е случвало да му давам Аптамил, много му харесва и си го е пил със същото настървение както си суче кърма. Успех в предприетите действия  Hug
Виж целия пост
# 13
Имах същия проблем, към 6 тия месец нямах мляко за вечерта. Трябваше да намеря решение и след неуспешен опит с НАН и ХИП, моя син пропи АМ - Милумил 2. Приятно е на вкус, пробвах го. От месец сме почти само на АМ, но почнеш ли с АМ кърмата ще ти намалее още повече, поне при мен е така. Успех с АМ.
Виж целия пост
# 14
Ами то всяко бебе е различно, моя не харесва фризото, но обожава Милумил. Според педи на Милупа (Аптамил и Милумил) са най-добри, но са и малко по-скъпи. За сладко - сладко е, приятно е на вкус.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия