Забелване на пишлето

  • 7 173
  • 37
Здравейте мамчета,
Днес водих Самуил на първа консултация и покрай другите наставления, педито каза да започваме да забелваме пишето. Мен така или иначе ме е страх и ще оставя тази процедура да я върши мъжа ми.
Чудя се обаче не е ли малко раничко за това или вече е време  Thinking
Ще се радвам и ако ми дадете някои допълнителни съвети.
10х
Виж целия пост
# 1
Според мен ,не е рано.Даже ,колкото по-бързо ,толкова по-добре.Бебето няма да помни болката.Въпреки ,че ние сме се справили, остава съвсем малко от едната страна....Мои приятелки  се справиха с този проблем още на 1-я месец.
Успех! Grinning

ПП- Ако се зачерви силно/или прокърви леко/-сложи реванол -Даже някои майки процедират така всеки път ,когато се оголва.Ние го правим във ваничката,докато се къпем.
Виж целия пост
# 2
Не е рано. Нашата педиатърка за първи път направи тази процедура точно когато Калин беше на вашата възраст. От тогава досега /почти 9 мес. сме/ всеки месец дръпва по-малко и след това аз всяка вечер при къпане забелвам /тая дума е отврат!/ до където ми е показала тя. Не го боли, не реве, всичко е наред. Само трябва постоянство. Още малко ни остана на нас и ще сме приключили с тази процедура изцяло. Това е най-безболезненият вариант. Другият начин е изведнъж да се забели цялата пишка но тогава са едни писъци и е доста травматично за детенце.
Виж целия пост
# 3
А защо те е страх?То като става постепенно, не боли.Аз чак на петия месец запецнах, та викнах една приятелка, отгледала две момчета, де се пробва.Тя малко му разкървави пишлето, но пък вече всичко ни се вижда Grinning МНОГО ВАЖНО - ако прокърви, слагаш реванол и не забелваш пишлето в коритото със сапунена вода, защото се "подлютва" и подпухва.Измиваш само в чиста водичка.Ако пък всичко това ти се струва инквизиция - има втори вариант: нищо не пипаш, на 1 годинка отивате на хирург и той оправя работата.Но е доста по-стресиращои за детето.Племенникът ми от там намрази бели престилки,свързва ги с болка явно.[/b]
Виж целия пост
# 4
И нашата пишка не се забелва напълно цялата.Ама ме е страх,по силно явно трябва да дръпна кожичката надолу???
Виж целия пост
# 5
А като започнем процедурата, по какъв начин и с какво да почиствам, ако там се е събрала мръсотийка  Confused:
И задължително ли трябва да забелвам, докато е във ваничката или може преди масажа, на сухо Confused:
Виж целия пост
# 6

Аз съм с 2 момчета. Преди месец почнахме с макия, при всяка баня. Wink  Бати вече си го прави сам , трябва само някой да му напомня. Това все пак е хигиена. Успех и давай смело. newsm10
Виж целия пост
# 7
Кейси ние го правим от деня в който ни изписаха-мъжо го прави, аз нямам смелост.
Правим го след баня, с една клечка за уши напоена с риванол.
Издърпва се назад и леко се търка да се разшири, абсолютно е безболезнено.
Ние днес мисля, че ще го забелим окончателно...
Аз си мислех че ще е трудно и болезнено, но не се оказа така.
Виж целия пост
# 8
Ох, живот и здрав, и нас това ни чака  ooooh!
Ама, четох противоречиви мнения по въпроса, от които си направих извода, че само в Б-я заголваме пишчиците  #Crazy
Във Франция, например, изрично не се прави  Thinking
Луда работа, да се чуди човек кого да слуша?! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Gena

Във Франция, например, изрично не се прави  Thinking
Луда работа, да се чуди човек кого да слуша?! Rolling Eyes


Е, добре де, какво се случва тогава в даден момент? На хирург ли ги водят децата? Как решават този проблем?
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Casey
А като започнем процедурата, по какъв начин и с какво да почиствам, ако там се е събрала мръсотийка  Confused:
И задължително ли трябва да забелвам, докато е във ваничката или може преди масажа, на сухо Confused:


Не е задължително.Може  където искаш...Ние правим процеудурата във водата,преди да сложим сапун или шампоан,защото във водата е по-безболезнено.
Виж целия пост
# 11
Цитат на: MardiGras
Цитат на: Gena

Във Франция, например, изрично не се прави  Thinking
Луда работа, да се чуди човек кого да слуша?! Rolling Eyes


Е, добре де, какво се случва тогава в даден момент? На хирург ли ги водят децата? Как решават този проблем?



Да.На хирург.Големият ми  син го водих миналото лято ,защото мислех ,че малко  се е слепила-Слава Богу беше всичко ОК.Но на моя позната ,на сина й, в 1-ви клас правиха лека операция....
Дори след като се оголи ,трябва всеки път пак и пак да се  оголва и измива....
Виж целия пост
# 12
Цитат на: MardiGras
Е, добре де, какво се случва тогава в даден момент? На хирург ли ги водят децата? Как решават този проблем?

  Ами никак ,защото това е проблем само в България.
Аз принципно не взимам отношения, по този въпрос, но според мен цялата процедура със забелването е напълно излишна, това срастване на препуциума се израства с възрастта, с израстването на самият член, главичката се отлепя и в навлизането на пубертета , вече не съществува.Допълнително всяко малко момченце си играе с члена си  и допълнително спомага за заголването.
 Не налагам на никой мнението си просто всеки си решава сам за себе си, но можете да попитате някой уролог, не педиатър, до колко има смисъл от цялата процедура Laughing
Виж целия пост
# 13
ние запо4нахме от 20-тия ден и ве4е сме забелили бобата и то сувсем безболезнено,процедурата правим по време на баня.Ако са полу4и леко за4ервяванв слагам компреси от риванол
Виж целия пост
# 14
Откакто е роден Иво сменихме 2 педита и двете бяха на мнение, че процедурата със забелването е абсолютно излишна! Само ми казаха съвсем леко да дърпам кожичката и да почиствам да не се задържа урина там!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия