Нека си помогнем

  • 2 968
  • 32
Здравейте,мили мами!Нека споделим грешките,които сме правили при отглеждане на децата си,така че да сме в полза на други мами да не правят като нас.
 И аз започвам:
  Както споменах в една друга тема,по съвет на свекърва си,давах на 1месечната си дъщеря биберон,потопен в мед.Тя прояви страшна алергия,покри се цялата в корички(главата,ушите,челото,веждите,носа) и мина 1месец така,докато разбера,че е от меда.Педиатърът ни,също като мен,нищо не знаеше за меда.Не се  препоръчва мед до 1г.,при алергии дори до 3г.
 Друг горчив опит-още като се научи да седи и я сложих на гърне(6-7месец)Груба грешка ,както чета и осъзнавам сега.Детето се учило най-рано след 1г.и половина,дори след 2.Моята дъщеря като навърши 1г.реши,че няма да сяда на гърнето и още немога да я накарам,а вече е на 2г. и 5м.Купих и седалка за тоалетната чиния-никакъв резултат.Още е с памперс.
 Ако се сетя за друго,пак ще пиша.
Виж целия пост
# 1
Не разбрах защо не се слагат деца на гърне преди 1 годинка?Познавам деца научени на гърне от 6-7 месец и са си живи,здрави,нормални деца...Ами нашето поколение-всички сме сядали на гърне след 6-7 месец...Не познавам някой засегнат физически от това newsm78
Виж целия пост
# 2
.Педиатърът ни,също като мен,нищо не знаеше за меда.Не се  препоръчва мед до 1г.,при алергии дори до 3г.
 Друг горчив опит-още като се научи да седи и я сложих на гърне(6-7месец)Груба грешка ,както чета и осъзнавам сега.Детето се учило най-рано след 1г.и половина,дори след 2.Моята дъщеря като навърши 1г.реши,че няма да сяда на гърнето и още немога да я накарам,а вече е на 2г. и 5м.Купих и седалка за тоалетната чиния-никакъв резултат.Още е с памперс.
 Ако се сетя за друго,пак ще пиша.
Не го приемай като съмнение в думите ти, но почти въ всяка книга за бебета го пише това с меда! Направо ми е трудно да повярвам, че има педиатър, който да не го знае...
Другото - за гърнето - има една мода във форума за "стреса" от ранното слагане на гърне.
Лично за мен - аз слагах децата си още от момента, в който бяха в състояние да стоят седнали, но това си е мое решение, от прочетеното в книгата на д-р Спок, и не сгреших. Не съм забелязала да са стресирани...
Е, дъщеря ми се напишква на моменти, но това е защото се заиграва и не иска да си прекъсва игрите. В градината не се напишква толкова.
Но със синът ми - още на 1,5 годинки сбяхме спрели всякакви памперси денем и нощем...
Виж целия пост
# 3
Може би не е закон за всички деца,много четох по тамата и педиатри  и психолози отричат ранното приучаване към гърнето.Дори една майка на 7г.момиче беше писала,че дъщеря и започнала да се начурква нощтно време и я завела на психолог.Оказало се,че много рано е сложена на гърне,което МОЖЕ да доведе до проблеми в по-късна възраст.Аз съм чувала за много такива случаи,без да претендирам за причината.Братовчедка ми имаше подобни проблеми до 16-17 г.Дори за момчета в казарма съм чувала от мъжа си.Е,не го пожелавам на никой.
Виж целия пост
# 4
Напишкване може да има до много късно и да е свързано с психични фактори, но едва ли е стрес от сядането на гърне.
При други има различни заболявания.
При дъщеря ми напишкването определено е от заиграване, защото нощем се буди и си ходи в тоалетната без да се напишква. Аз я виждам как подскача от крак на крак но отказва дапрекъсне играта си. В градината госпожите имат по-голям авторитет от мен и успяват да прекъснат играта и да я пратят на нужното място.
Докато в "нашите деца" постоянно има чуденка дали да сложат памперс на дете само за да се изака.
Идеята на ранното сядане на гърне е да стане като неосъзнат навик, и не мисля че травмира детето. Използва се рефлекса на пишкането след сън. Докато ако почнеш на 2 години да го слагаш то осъзнава ситуацията и се стресира повече, поне според мен. Или се заиграва с гърнето.
Роднина сложи детето си сравнително късно и то започна да реве само като види гърнето...
Виж целия пост
# 5
Темата е страхотна и незнам защо винаги когато се появи такава ,се започват спорове.
Защо захванахте жената така ,анализирайки всяка част от поста и?
Тя си го отчита за грешки и иска да ги сподели и евентуално да е от полза за някого,а пък всеки сам ще си прецени грешка ли е или не.Да не говорим и че всяко дете е различно и реакцийте им също Peace
Аз едва ли бих могла да съм от полза тук ,защото моето дете е с увреждане и още неможе доста неща,но пък за пишкането мога да кажа едно -напълно подкрепям no4a,аз сложих детето на две години и половина ,директно на тоалетната чиния и от този ден нямам проблем,за стрес да не говорим.Но пак казвам ,всички деца са различни,за едни е грешка ,за други не.
Пак поздравления за темата  bouquet
Сега айде споделете кое си отчитате за грешка Wink
Виж целия пост
# 6
Колкото хора,толкова мнения!Дори и специалистите сигурно се разминават по тази тема.При моята дъщеря имаше обратен ефект и го отдавам на това,след като попрочетох туй онуй .Сега като я сложа на гърне и се стиска,чака да сложа памперса.Не я мъча,само пробвам от време на време.Реших,че може да спестя този проблем на другите майки.В крайна сметка всеки сам решава за децата си.А що се отнася до нашия педиатър-май освен да изписва АБ(дори само за хрема) от друго не разбира.За меда каза-много е полезен,ако не се обрине,значи може да и давате.
Виж целия пост
# 7
  bouquet
Не мисля, че се заяждам изказвайки мнението си.
Ако тонът ми изглежда остър отстрани, моля за извинение, ни най малко не искам да обидя някого.


За моя грешка в момента не се сещам, то аз съм си безгрешна, както личи от постингите ми  Mr. Green
Виж, за лекарски - много примери имам, за щастие всичко се еразминавало без особени последици.

Но и авторката споменава за лекарска грешка - педиатъра не е знаел за меда...
Виж целия пост
# 8
 

За моя грешка в момента не се сещам, то аз съм си безгрешна, както личи от постингите ми  Mr. Green
Виж, за лекарски - много примери имам, за щастие всичко се еразминавало без особени последици.


И аз ,и аз Mr. Green Laughing Laughing
А за лекарски грешки и аз ще се включа Peace
  bouquet
Виж целия пост
# 9
Само да уточна, че на сегашната педиатърка вярвам изключително много, и това е защото никога не е категорична в диагнозите си, и дори е настоявала за консултация със специалисти, давайки ми направление.
  bouquet

Виж целия пост
# 10
Напишкване може да има до много късно и да е свързано с психични фактори, но едва ли е стрес от сядането на гърне.

Абсолютно съгласна съм, смешно е да се търси причина в ранното приучване към гърне. Причината да се слага по-късно е защото се предполага, че детето вече може да си казва, като му се доходи, а ако е по-рано от този етап, трябва майката да го дебне, което безсмислено. Дъщерята на приятелка от 6-месечна си използва гърнето, нямат проблеми,пробвах и Криси, но той само пишка вътре, а и не му се седи много-много, затова го отложих за по-натам.

no4a, ако е истина всичко, най-добре смени педиатъра, тръпки ме побиват от невежеството му, не може да няма по-читав педиатър в Стара Загора. Да не знае за меда, да изписва АБ за хрема, или преувеличаваш, или си случила на много кофти педиатър, защо не го смени досега?

Виж целия пост
# 11
Нека да има повече безгрешни майки тогава!А какво ще кажете за проходилките?Аз и с това щях да сгреша Sad както слушах някои хора,да се научило детето да стъпва(е,нали ми беше 1во,нямах никакъв опит и слушах "по-опитните",а нямах и компютър)Добе че тя не се задържаше вътре.Беше ми по-трудно,защото все трябваше да я държа,но сега мисля,че така е било по-добре.Вие слагали ли сте децата си в тях.Виждам много деца,които като проходят,ходят на пръсти.Това според мен идва точно от проходилките,а и тях не ги препоръчват много-много.Не е кой знае какъв проблем,де,после се оправят.
Виж целия пост
# 12
Темата е страхотна и незнам защо винаги когато се появи такава ,се започват спорове.
Защо захванахте жената така ,анализирайки всяка част от поста и?
Тя си го отчита за грешки и иска да ги сподели и евентуално да е от полза за някого,а пък всеки сам ще си прецени грешка ли е или не.Да не говорим и че всяко дете е различно и реакцийте им също Peace

 yes

Аз ще се включа с призив да бъдем особено внимателни за дребните предмети около децата ни, които могат да бъдат погълнати.
Подценихме една такава ситуация, вследствие на което Калина се задави жестоко и замалко да я изпуснем...
Виж целия пост
# 13
За проходилките - ортопед ми каза категорично да не я смагам в проходилка. Също така ми каза за прохождането че е най-добре боса, по чорапи или терлици. Само ако стъпва по плочки - нещо с гумена подметка да не се пързаля и да и топли.
Озадачи ме после твърдението, че същия този ортопед е препоръчвал обувки на "Колев и Колев"...

За проходилките - имаше едно бебе комшийче, което на 8 месеца си пукнало крачето, защото било много едно (дебело си беше) и тежестта му била голяма още за неукрепналите кости... Та понеже знаех за случката - не си и помислих за проходилка. Синът ми проходи в кошарата като се държеше за стените. Дъщеря ми - доста по-късно (имаше ортопедичен проблем), но пак самостоятелно, без моя намеса да я държа и карам да ходи.
Така че кръста ми нямаше проблеми и то заради моя "мързел"  Blush
Виж целия пост
# 14
Всички деца прохождат на пръсти с или без проходилка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия