Мили мами, не знам какво да правя... Вие как бихте постъпили на мое място?

  • 2 613
  • 48
Може и да се стори глупаво на някои от вас, но... На 3.03. ще се наложи да ходя на сватбата на сестра ми. Сами разбирате, че няма как да я пропусна, но няма на кого да оставя малчо, тъй- като сватбата е вечерна и чак във Враца. Честно да ви кажа от една седмица съм като болна и непрекъснато плача. Единственият вариант е да го оставя при кумувете ни. Много се притеснявам, обаче че Марти не ги е виждал, тъй- като те скоро се прибраха от чужбина и не знам дали е редно да го оставям на практика при непознати. Сигурна съм, че ще се грижат много добре за него, те имат едно дете - момченце, вече в първи клас. А да не говорим, че направо ще ми се пръсне сърцето, та нали досега изобщо не сме се отделяли един от друг. На всичко отгоре от една седмица детенце е с червено гърло, оказа се при него от зъбките, толкова трудно растат... Моля ви, ако някоя от вас е имала подобен проблем, да сподели или ме посъветвайте как да постъпя, какво да направя. В крайна сметка май ще е по- добре да остана и да си го гледам. Благодаря предварително!!!
Виж целия пост
# 1
Ами защо не вземете детето с вас? Нищо, че е вечерна, самият ритуал няма да е късно вечер. Пък когато дечко се умори ще се приберете, ще вземеш и количка, може да седи в нея...
Виж целия пост
# 2
Незнам какъв съвет да ти дам,защото незнам на кого може да разчиташ?Щом сватбата е във вечерна и в провинцията......чудно ми е защо сестра ти не ти предложи някакъв вариант?та нали тя те кани и сте си достатъчно близки.Ти нали ще трябва да останеш да преспиш там предполагам?Не мога да коментирам нещо когато нямам информация достатъчна,като например мъж?майка?свекърва?
Виж целия пост
# 3
Незнам какъв съвет да ти дам,защото незнам на кого може да разчиташ?
Не мога да коментирам нещо когато нямам информация достатъчна,като например мъж?майка?свекърва?
Аз на първа линия бих взела детето с мен.
Виж целия пост
# 4
Да продължа и аз /следствие от предходния пост/
  А баби,дядовци,съседка,бащата,приятелка,друга леля/не тази,дето се омъжва/?????А във Враца нямаш ли родители,които също ще са на сватбата- да се сменяте през 1-2 часа и да гледате детето???Да го вземеш със себе си и там,въпреки какафонията,да го наглеждате ти,баби,роднини,на които подробно да обясниш какво да правят с детето/ако не са го гледали досега и не познават потребностите и особенностите му/???Там има ли къде да нощувате с детето????Можете по-рано да се приберете от ресторанта.Добре е детето да е на сватбата,ще го има заснето и след години ще му е интересно да се види,а като се умори -прибирате се.Като заспи,някой роднина може да те смени и да стои при спящото.
   Това са моите предложения,но може да са неприемливи за теб.
Виж целия пост
# 5
За по- голяма яснота ситуацията е следната: На свекървата не мога да разчитам, досега само веднъж е виждала малкия, защото има много здравословни проблеми. Мама и татко са разведени, но и двамата ще присъстват на сватбата. Майка ми за малко, защото миналата седмица почина баба ми. Тя не живее в града. Предложи ми тя да се занимава с него, но все пак предвид здравословното състояние на детенце, на мен не ми се иска да го мъкнем по пътища, по ритуални и ресторанти. Най- вече, защото ми се струва прекалено малък, още е с памперси и ще трябва да ги сменям. Предполагам ще може в някоя кола, но нали преди това трябва да се затопли... Той ходи, но все пак и често пада и ще трябва да съм непрекъснато с него. В количка отказва да седи - така е откакто започна да ходи. Притеснява ме и силната музика, а най- вече цигарения дим. Имало климатици, но така съм сигурна, че на сто процента ще се доразболее, сега е на антибиотик. Честно казано, наистина съм много объркана. Разумно ми се струва или да остана да го гледам или да го оставя на кумувете си, въпреки всичките си опасения, много ми е трудно да реша, затова искам съвет от вас... А иначе ние с мъжа ми ще преспим при познати във Враца, защото в къщата на баща ми ще е пренаселено и за нас няма място. Там ще са на сестра ми приятелите, кумувете...
Виж целия пост
# 6
Аз по-скоро бих го взела. При положение, че не е виждал кумовете ви, може да се уплаши. Или ги събери пробно да видиш как ще е.
Виж целия пост
# 7
С последната си дъщеря ,когато беше на възрастта на твоето дете трябваше да бъда на сватба на брат си- вечерна. Нямам помощ от никъде. Същата ситуация с единствената дребна разлика, че не сме пътували. Бебка се справи превъзходно. Никакви проблеми- даже й беше много интересно- от ръка на ръка, хора, музика, други дечица... Като и се доспа, я сложих в количката-спа без проблем. малко само се разцърка като я местихме от колата , но това съвсем не си струва да се лишиш от приятен купон на сестра си или пък да отидеш сама и нон-стоп да звъниш по телефона...и да се пържиш от притеснение.
Децата са страхотни и се справят невероятно добре. Нашето притеснение е голямо и безмислено... Peace
Виж целия пост
# 8
Бях на твоето място  Grinning
Сестрата на мъжа ми се омъжи на 27.08.2005 г., София беше на 1г. и 11 дена, живеем в София, сватбата беше в Плевен, вечерна.
Честно да ти кажа, въобще не ми е минавало през главата да ходим без нея  Rolling Eyes детето си изкара страхотно, при толкова народ, все се намираше кой да й се радва и да се занивама с нея  Mr. Green
Виж целия пост
# 9
наистина колосални притеснения...
Памперси, смяна..., антибиотик. Все си мисля, че не са непреодолими пречки.дори и в някой ъгъл да ти се наложи да смениш памперс какво толкова?
До трети март има още три дни и той ще е преполовил приема на АБ, ще е доста по-добре и няма начин да го доразболееш...Взимай си детенце и бегом-марш на купон. Тропни едно хорце и заради мен. Hug
Виж целия пост
# 10
martikom - кой има здравословни проблеми? Детето ти или свекърва ти?
Виж целия пост
# 11
Докато се накумя да пиша и Никол ме изпревари. И аз исках да кажа, че все ще се намери човек, който да се занимава с него, а и на него ще му бъде достатъчно забавно. Водила съм дъщеря ми малко по-голяма, но всичко мина перфектно. Пък си мисля, че един ден шум, късно лягане или цигарен дим не са фатални, ако традиционният начин на живот е различен.
Според мен тръгвайте и се веселете   bouquet
Виж целия пост
# 12
Аз също мисля, че детенце трябва да е с теб. Много е малко да го оставяш при едни непознати за него хора. Ние смятаме, че чалкоти деца не помнят нищо, но не е точно така. Аз имам доволно травмиращи спомени за наказания на почти 2-годишна възраст. Така че недей тормози детенце, по-добре го вземи с теб. Ако трябва прекарай в ресторанта час-два, после се прибери с детето.
Аз да речем съм от по-коравите майки и съм пускала моята дъщеря още на 1 годинка при другита баба и дядо, които са от друг град. Но да речем в началото баща й стоеше с нея, докато се опознаят и сега вече няма проблеми с ходенето на гости.
Успех и весело изкарване на празника! не го мисли толкова - памперси, музика, цигари...повеселете си и с детето, ще видиш че и другите гости ще се занимават с него и той ще се кефи страхотно! bouquet
Виж целия пост
# 13
И ние имахме преди време сходна ситуация. Детенце беше на 1,4 г., когато се зажени братовчед ми. А с него сме като брат и сестра, нямаше начин да не отида на сватбата. Сватбата беше вечерна и във Варна. Отидохме с детенце. Дългият път от София до Варна изобщо не й се отрази, но тя по принцип обича да спи в колата. На самата сватба беше супер щастлива. За нея си беше голяма емоция: да има много хора, музика, танци и тя сред всички тях. Не спря да тича нагоре-надолу, защото тя вече беше проходила тогава много стабилно. Танцува и с младоженците (в ръцете им де Wink) Изобщо голяма емоция се беше. По някое време, като се умори и заспа в ръцете на татко си. Това се случи малко преди полунощ. А по принцип в този период тя заспиваше като по часовник - точно 20.30 ч. Но заради сватбата издържа дълго. След като заспа си тръгнахме, защото нямаше как да я държим там. Ако имахме количка може би щяхме да я оставим да спи с нея, но не носехме.
Така че не се притеснявай и вземи детето. Ще видиш, че ще се забавлява. Честно казано, ако го оставиш ще бъдеш 1000 пъти по-притеснена и няма да усетиш нищо от сватбата. Да не говорим, че детето при непознати хора ще се чувства недотам добре. За временно оставаме - за няколко часа, как да е. Но да остане цяла нощ при хора, които вижда за първи път, за него ще е тежко изживяване. Помисли и за това.
Виж целия пост
# 14
... цигарен дим не са фатални, ако традиционният начин на живот е различен.
Според мен тръгвайте и се веселете   bouquet

При нас сватбата беше лятна, на открито, нямаше проблем с дима, но по принцип в ресторантите има добра вентилация Peace


 hahaha София- шаферка
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия