имате ли проблеми с кандидастването на работа заради децата

  • 538
  • 10
сигурно не съм единствената но ми е много болно и искам да споделя Cryкандидатсвах за работа в банка /да не споменавам коя точно/за позиция по която имам нежното образование ,но след като преминах три етапа и се стигна до последното интервю ми намекнаха че :първо съм леко застаряваща/на 31г. съм/и че наличието на две деца едното на 7 г.,другото на 6 месеца предполага че не бих могла да се отдам изцяло на работата си  #Cussing outи съответно се спряха на друг кандидат !защо става така че майките са ненадежни кадри и не се разбира че всеки си приценява как би се справил а не просто ей така да си кандидатсва за работа newsm78много е обидно и недостойно мисля си че някак трябва да се поущряват работодателите назначаващи майки на работа иначе започването на смислена работа изклежда "кауза пердута"
Виж целия пост
# 1
това не бива да го оставаме така! Казва се ДИСКРИМИНАЦИЯ!!!!!
Виж целия пост
# 2
Според мои наблюдения (имам приятелки работещи по банки, а и до преди няколко години и моята майка също работеше в банка), всичко е въпрос на връзки, ама сериозни връзки Confused.
Просто са намерили така да се каже "елегантна" причина - децата, за да не те вземат.
Ако имаш солиден гръб, даже и бременна в деветия месец ще те вземат - за съжаление това е действителността в България Close.
Виж целия пост
# 3
mama-lo, много съжалявам за това което ти си е случило.
Отлично те разбирам и знам как се чувстваш, но се подготви психически, че това те чака за напред. Аз го преживях преди няколко години, сега съм на постоянна работта, но докато родя, изтече майчинството и т.н. не знам какво би могло да стане. Много е обидно и започваш да мислиш, че си втора категория човек, че не ставаш за нищо, но идват и добри дни. Не се отчайвай, мисли си хубави неща и остави интервютата за работа да минават като нещо обикновено от ежедневието, а не на всяка цена успех и ще се получи. Когато всичко си дойде на мястото и като се върнеш назад ще разбереш, че така е трябвало да стане и предните позиции не са били подходящи за теб.
Кураж!
Виж целия пост
# 4
Гадно и нечестно е! #Cussing out #Cussing out
Не искам да обиждам мамата, но може би като им кажеш за 6-месечното дете, работодателите смятат, че с такова малко бебе ще ти се налага да отсъстваш по-често и т.н. Embarassed
Виж целия пост
# 5
Факт е, че на интервютата за сегашната ми работа никой не ме попита нито дали съм омъжена, нито имам ли деца и евентуално колко бих искала да имам. Шефовете ми просто са хора и елегантно ми обясниха, че личния ми живот не е тяхна работа - за тях е важно работата да е свършена добре и в срок, а какво се случва с мен извън офиса си е лично моя грижа.

На интервюта, на които са ме питали за семейното ми положение, винаги съм отговаряла честно, но и винаги след това съм задавала директно на шефа (не на интервюиращия ме HR) същия въпрос за семейното му положение. Разбира се, детето или липсата на такова, при наличие на халка, много пъти са били причина да не ме вземат на работа, но поне изпитвам вътрешно удовлетворение, като им видя стъписаните физиономии, когато се налага потенциалните ми работодатели да отговарят на въпроси за техия личен живот  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
За интервютата - досега съм ходила на 3. Навсякъде ме виждаха, че съм без халка, но пак ме питаха омъжена ли съм и имам ли деца. Явно за някои работодатели личния живот има значение.
Виж целия пост
# 7
Е после пък ако ги излъжеш ще си намерят брилянтното извинение да те изхвърлят!Нито така, нито иначе! Не може повече да продължава това положение. #Cussing out Това е изродско, нечестно и просташко!Мамичката им на тия в банките!Мръсни ....... !Преди дни имаше тема от една мама, която я бяха уволнили от Прокредит банк /чумата да ги тръшне дано, да фалират.../ бременна в 5 месец!!!!!Представяте ли си????!!!!Нещастници!Съгласна съм че трябва да се вземат някакви мерки! Защо да не направим подписка с искане за равни права при кандидатстване за работа на майките с деца и за пълна защита от уволнение на бременните жени! Аз освен че ще се подпиша първа /и то 10 пъти/ съм съгласна да помагам в придвижването на подписката!Само малко по опитните да кажат как точно се прави това, за да доведем начинанието до парламента и да има успех!!!!!
Виж целия пост
# 8
Според мои наблюдения (имам приятелки работещи по банки, а и до преди няколко години и моята майка също работеше в банка), всичко е въпрос на връзки, ама сериозни връзки Confused.
Просто са намерили така да се каже "елегантна" причина - децата, за да не те вземат.
Ако имаш солиден гръб, даже и бременна в деветия месец ще те вземат - за съжаление това е действителността в България Close.

Да, за съжаление е така  Confused
Въпреки, че слава Богу, все по- усилено навлизат световно- утвърдени фирми, при които шуро- баджанащина просто няма.
Виж целия пост
# 9
Преди да забременея, след като бяхме женени на няколко места ми отказаха даже питаха кога сме решили да имаме бебе в София това.
Виж целия пост
# 10
Няма смисъл от подписки, защото има закон. Просто не се спазва. А повечето работодатели не се сещат, че жена, която има дете е вероятно да е доста по-отговорна от тази, която няма... но, това е положението.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия