Каква кредитна карта

  • 12 171
  • 101
Каква кредитна карта ще препоръчате и от коя банка? Имам Райкарт, но искам да мога да пазарувам от чужбински сайтове и възнамерявам да си извадя международна. Ще помогнете ли със съвети и опит? Всъщност, ако някой разбира повече, какво трябва да гледам, когато си я вадя, от какво да се ръководя?

Благодаря!  Hug
Виж целия пост
# 1
Досега разсъждавахме с мъжа ми над тази
http://www.raiffeisen.bg/
Даже говорих с райфайзен и май е на далавера.
Иначе имаме райкарт и виза на обб на от райкарт сме по-доволни като че ли.
Гледай годишната такса за обслужване, лихвите какви са при покупка  и теглене - еи такива неща.
За тази дето ти пратих искат 370 лв брутен доход. Год. Лихва при плащане е 15% а при теглене 17%. При райкарт е 18% . Таксата е 3.50 лв на месец а райкарт е 37 лв годишно - тук е малко тесла, но не много. Другото ще го прочетеш там.
Виж целия пост
# 2
Годишната такса от 50 лв на ОББ ми лази по нервите
Струва ми се , че скоро ще я подменям
Има ли карта , при която таксата за обслужване да е по-ниска
Виж целия пост
# 3
Имам VISA на ОББ с 25лв годишна такса.
Виж целия пост
# 4
Имам Виза от Пиреос за 12.50 лв годишна такса. Но не знам дали я предлагат още. Взех я декември. Може да погледнеш тук за малко повече инфо.
Виж целия пост
# 5
Amex Peace
Виж целия пост
# 6
Имам VISA на ОББ с 25лв годишна такса.

и моята е такава!
Виж целия пост
# 7
Как ги вземате тези карти? Аз изпитвам страх от тях. Все си мисля, че изобщо няма да мога да си огранича финансите, каквато съм разсипница...
Виж целия пост
# 8
Годишната такса от 50 лв на ОББ ми лази по нервите
Струва ми се , че скоро ще я подменям
Има ли карта , при която таксата за обслужване да е по-ниска

На мен таксата ми е 12,50(за същата карта, ОББ имат различни тарифи, за различни клиенти)... но според мен имат проблем с курса... като пазарувам в долари и обменния курс е  Mr. Green

Пазарувам предимно с ПИБ-ската си кредитна карта, няма проблеми нито с допълнителни такси, нито с курса  Wink
Виж целия пост
# 9
Как ги вземате тези карти? Аз изпитвам страх от тях. Все си мисля, че изобщо няма да мога да си огранича финансите, каквато съм разсипница...

Споко. Повечето от тези карти на практика са дебитни. Дават ти картата с 1000 лв примерно вътре и харчиш в тези рамки. Като си купиш нещо или изтеглиш парите после имаш някакъв минимум който да връщаш. Примерно колкото искаш, нж не по-малко от 30 лв. месечно. Не можеш кой знае колко да задлъжнееш при тези условия.

Има ли карта , при която таксата за обслужване да е по-ниска

Райкарт е с 37 лв годишна лихва. ОББ картата ни също е с 25 лв.
Виж целия пост
# 10
Работя в банка, издаваме кредитни карти, но за да не правя излишна реклама... Няма да ви агитирам за една или друга банка... Само ще ви кажа, че... Ако искате кредитна карта, търсете Visa или MasterCard... В която и да е банка... Това все пак са най-известните кредитни карти в света...
Всякакви други видове са или ограничени от към места, на които може да се оперира с тях... Или са истинско дърво по отношение на оскъпяването... Също няма да цитирам имена, вие ще се сетите, останалите карти...
Погледнете и това като сравнителен тест на кредитни карти...
Виж целия пост
# 11
Работя в банка, издаваме кредитни карти, но за да не правя излишна реклама... Няма да ви агитирам за една или друга банка... Само ще ви кажа, че... Ако искате кредитна карта, търсете Visa или MasterCard... В която и да е банка... Това все пак са най-известните кредитни карти в света...
Всякакви други видове са или ограничени от към места, на които може да се оперира с тях... Или са истинско дърво по отношение на оскъпяването...
Също няма да цитирам имена, вие ще се сетите, останалите карти...
Погледнете и това като сравнителен тест на кредитни карти...

Peace

Имам и двете и Master Card и  Visa .С Master Card  има понякога проблеми като пътувам .Често когато се налага да плащам с нея в хранителни магазини...докато с Visa никога  и никъде съм нямала проблеми....

VISA!!! newsm74


Виж целия пост
# 12
Много лаишки въпрос, за който се извинявам. Какво значи годишна лихва? Ако пазарувам с картата за 100 евро при годишна лихва 15 %, и ми мине гратисният период, как ми се начислява лихвата? Например колко ще трябва да платя след шест месеца, за да си погася кредита  newsm78

И друго - ето например на Визата на Алианц България пише, че лихвата при покупка е 6,84%. По-долу обаче е написано така:
0.57% месечна лихва за първите 6 месеца. Годишна лихва за останалия период - 13.75%. За втората година клиента има право да избере период от три месеца, за които лихвата по кредитната карта би била с 50% по-ниска от годишната лихва.

Нищо не разбирам  ooooh!
Виж целия пост
# 13
Става въпрос за годишна такса, не годишна лихва. Лихва има само, ако теглиш и не върнеш сумата до 45 дни. В момента не знам колко е лихвата, защото аз винаги връщам изтеглената сума в срок. А на въпроса ти да ти отговори някои по-компетентен, за да не те объркам нещо!
Виж целия пост
# 14
лихвата при покупка е 6,84%. По-долу обаче е написано така:
0.57% месечна лихва за първите 6 месеца. Годишна лихва за останалия период - 13.75%. За втората година клиента има право да избере период от три месеца, за които лихвата по кредитната карта би била с 50% по-ниска от годишната лихва.

Така - при кредитните карти задълженията се олихвяват на дневна база (на принципа на овърдрафта), това 0,57% ти е месечната лихва, а 6,84% е годишна (т.е. 0,57%*12 месеца = 6,84%, а днената лихва е: 6,84%/360 дни=0,019% (0,57%/30 дни = 0,019%)), по същата логика се гледа и тази 13.75% (13,75%/360 дни=0,038% (13.75%/12 месеца = 1.14583(3)% месечна лихва, дневна лихва = 0,038%)). И от там за трите месеца следващата година се следва същата логика - три месеца, през които лихвата ще е 1/2 от годишната (годишна 13,75%/2=6,875%).
В така дадения от теб пример -
Какво значи годишна лихва? Ако пазарувам с картата за 100 евро при годишна лихва 15 %, и ми мине гратисният период, как ми се начислява лихвата? Например колко ще трябва да платя след шест месеца, за да си погася кредита  newsm78
  - приемаме, че имаш кредитен лимит от 1000 EUR, годишната ти лихва е 15% и имаш гратисен период от 45 дни (т.е. това е период от време, през който не ти се начислява лихва на задълженията). Изхарчила си 100 EUR. От тук дневната ти лихва ще е  размер на 0,042%. В края на гратисния период например си решила да погасиш 50 EUR, и приемаме че гр.период важи и при тези условия (т.е.погасяване на част от задължението, защото в повечето случаи важи само ако се погаси пълния размер). Та на тези 50 EUR - няма да се начисли лихва, а останалите ще се олихвяват с дневната лихва от момента, в който е възникнало задължението.. Следващият месец пак ако изхарчиш някаква сума, ще трябва да погасиш част от нея - тогава лихва ще се начисли върху разликата.
Приемам забележки, ако нещо съм сгрешила в изчисленията.  Heart Eyes  bouquet
Успех, ако има още нещо - насреща съм Simple Smile   bouquet
P.S. На сайта годишната лихва по-скоро е приета като критерий за сравнение, поне аз така го разбирам. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия