Яслата-майчинство

  • 1 059
  • 14
Искам да попитам понеже съм решила да си пусна детето на ясла три месеца преди да е навършило двете годинки и преди да ми е изтекло майчинството.Интересува ме ще ми спрът ли майчинството?И друго ако се върна на работа тогава,а то е на ясла дали ще си вземам 50% от майчинството?
Ако може да ме светнете малко по тези два въпроса,защото не съм на ти с тях?
Виж целия пост
# 1
Ако го пуснеш на ясла веднага трябва да уведомиш работодателя си,че детето посещава ясла и моментално ти се прикратява майчинството NaughtyА,ако започнеш работа ти се плаща 50% от него.А,това да ли ще уведомиш работодателя си-решаваш ти newsm78
Виж целия пост
# 2
Аз 4ух,4е от тези дни запо4нали проверки!!!!И спират май4инството,но не знам,ако по4неш работа дали ти плащат 50%от нейго.Много се надявам някои да знае за новия закон.
Виж целия пост
# 3
Момичета, първо тръгвате на работа и после давате детето на ясла. Така си взимате 50 -те процента  Peace
Виж целия пост
# 4
Ако е така аз какво ще правя newsm78?Нали казват,4е трябва да седиш в къщи през през първия месец,да видим как ще тръгнат нещата.Не мога да си позволя това!А няма кои да ми помага newsm78
Виж целия пост
# 5
Когато аз бях в тази ситуация - върнах се на работа и ведната си пуснах полагаемия платен отпуск
Виж целия пост
# 6
Когато аз бях в тази ситуация - върнах се на работа и ведната си пуснах полагаемия платен отпуск

А има ли възможност работодателят да откаже да ти даде полагаемия платен отпуск, или по закон е длъжен.
И още един въпрос- в случай, че се отпусне полагаемият платен отпуск, изплаща се заплатата, която си получавал преди да излезеш по майчинство ли?
Виж целия пост
# 7
Моят въпрос е за една техническа подробност. Ако детето е в частна ясла и работодател си си самият ти какво става? Ако не подадеш форма, че детето и е на ясла кой и как ще разбере това.

Не е хитруване, ама ми е любопитно
Виж целия пост
# 8
Когато аз бях в тази ситуация - върнах се на работа и ведната си пуснах полагаемия платен отпуск

А има ли възможност работодателят да откаже да ти даде полагаемия платен отпуск, или по закон е длъжен.
И още един въпрос- в случай, че се отпусне полагаемият платен отпуск, изплаща се заплатата, която си получавал преди да излезеш по майчинство ли?

Не може да ти откаже, тъй като това е натрупан отпуск за предходни периоди. Възнаграждението на база месец, в който имаш отработени поне 10 работни дни.
Виж целия пост
# 9
Т.е.- връщам се на работа за 10 дена. Нали така?
Мерси за отговора!
Виж целия пост
# 10
mama jojo ве4е и да се криеш не става!в детската градина минават проверки и така се разбира
Виж целия пост
# 11
Моят въпрос е за една техническа подробност. Ако детето е в частна ясла и работодател си си самият ти какво става? Ако не подадеш форма, че детето и е на ясла кой и как ще разбере това.

Не е хитруване, ама ми е любопитно
честно казано, ако е в частна ясла не виждам как ще разберат  Peace
Виж целия пост
# 12
Момичета, първо тръгвате на работа и после давате детето на ясла. Така си взимате 50 -те процента  Peace

Все по-често се убеждавам, че политиците ни си вършат половинчато работата и упорито се опитват да ни изгонят от България.
Как да запиша детето на ясла и да тръгна същия ден на работа newsm78. Защо никой не е предвидил поне месец за адаптация на детето? Като ревне и започнат всеки ден да ме викат да си го прибирам по никое време колко дълго ще издържи работодателят ми с моите забежки до яслата? И като го взема от яслата кой ще го гледа и как ще работя? Нито ще съм пълноценна за работодателя си нито детето ми ще е спокойно.

Тъй като нямам роднини в близките 500км не виждам кой ще ми гледа детето, ако тръгна на работа. Да викна дететгледачка само, за да го пусна на ясла пак не ми се вижда най-умното, а и как ще се спогодят с малкия звяр не ми се мисли.

Да разбирам ли, че като като тръгне на ясла на мен ми се спира майчинството и автоматично преминавам в неплатен отпуск?
Виж целия пост
# 13
Момичета, първо тръгвате на работа и после давате детето на ясла. Така си взимате 50 -те процента  Peace

Все по-често се убеждавам, че политиците ни си вършат половинчато работата и упорито се опитват да ни изгонят от България.
Как да запиша детето на ясла и да тръгна същия ден на работа newsm78. Защо никой не е предвидил поне месец за адаптация на детето? Като ревне и започнат всеки ден да ме викат да си го прибирам по никое време колко дълго ще издържи работодателят ми с моите забежки до яслата? И като го взема от яслата кой ще го гледа и как ще работя? Нито ще съм пълноценна за работодателя си нито детето ми ще е спокойно.

Тъй като нямам роднини в близките 500км не виждам кой ще ми гледа детето, ако тръгна на работа. Да викна дететгледачка само, за да го пусна на ясла пак не ми се вижда най-умното, а и как ще се спогодят с малкия звяр не ми се мисли.

Да разбирам ли, че като като тръгне на ясла на мен ми се спира майчинството и автоматично преминавам в неплатен отпуск?

можеш да си вземеш платен отпуск, той ти се натрупва по време на майчинството  Peace
Виж целия пост
# 14
mama jojo ве4е и да се криеш не става!в детската градина минават проверки и така се разбира

Аз нямам намерение да се крия. Просто ми беше любопитно и ясновидци ли станаха тези от социалното, за да не давам парите на майките. Ама и друг въпрос ме вълнува. Мисля, вие ще кажете права ли съм, че всяко детско заведение е платено. Щом ти спират майчинството и ако предположим, че сме с ниски или дори средни доходи, от къде вземаме пари, за да си платим тази "екстра". Така съм и набрала на социалната министърка, че ...
Знаете ли, че моята адвокатка НЕ получава ОФИЦИАЛНО детските си добавки, защото била имала достатъчно доходи...защото е адвокат. И ред други такива има, ама не е това темата и спирам

Целувки на всички
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия