Бременност и сън - последни месеци

  • 2 310
  • 48
Здравейте всички! Предварително се извинявам ако поставеният от мен въпрос се покрива с някоя предходна тема, въпреки че не го видях, но честно казано не съм ги разгледала до края всичките.
Бременна съм в седмия месец. Вече на няколко места чета, че не е полезно да се лежи по гръб, защото позата пречела на кръвообръщението на детето. Проблемът е в това, че колкото и да не ми се иска понякога докато спя несъзнателно се обръщам по гръб. Просто на една страна не ми е много удобно, а изглежда и на бебето, защото започва неистово да ме рита когато легна на една страна. От друга страна пък се притеснявам, че може като съм по гръб наистина да прекъсвам нещо кръвообръщението, а то горкичкото като няма как още да ми сигнализира...
Мислите ли, че опасенията ми са основателни, защото вече имам чувството, че не мога да спя пълноценно и едва ли не дебна себе си при всяко обръщане да не би да легна по гръб.
Виж целия пост
# 1
Май много си се притеснила! Да, кръвообращението е по-добро, когато си наляво, но няма проблем да си и по гръб, естествено, че не можеш да си постоянно на една страна Wink Скоро бебчето ще ти натежи толкова, че и да искаш няма да ти е удобно и ще ти е тежко да дишаш, когато си по гръб smile3506
Сладки сънища!!!
Виж целия пост
# 2
Аз си спях, както ми е удобно. Което включва и по гръб. Grinning
Виж целия пост
# 3
Не мисля, че позата за спане на майката е свързана с кръвообръщението на плода. Природата си знае работата. Аз пък спях даже по корем.  #Crazy
Виж целия пост
# 4
Спокойно!Спи си както ти е удобно!Желая ти здраво и хубаво бебе след два месеца!
Виж целия пост
# 5
Аз си спях, както ми е удобно. Което включва и по гръб. Grinning
И аз.
Виж целия пост
# 6
И аз за първи път чувам, че позата на спане има такова значение за бебето. Ако много се притесняваш можеш да се консултираш с гинеколога си. Аз спях както ми удобно, никога не съм се замисляла за позата.
Пожелавам ти безпроблемни 2 месеца и леко раждане.  Peace
Виж целия пост
# 7
Да ти кажа честно, аз имам 10 дена до термина и още си спя по гръб. То иначе умирам от болки в гърба и кръста. От време на време и на страни се пробвам, но за кратко.
Виж целия пост
# 8
Спи си както ти е удобно и не се претиснявай толкова!  Peace
Виж целия пост
# 9
Спи си както ти е удобно и не го мисли Mr. Green Hug
Виж целия пост
# 10
Позата няма значение, спи както ти е удобно! Peace
Аз се въртя на всички страни и по гръб, само по корем не мога hahaha
Виж целия пост
# 11
Спи си както ти е удобно.Аз пък по гръб неможех-тежеше ми,затова съм спала на една страна,като си подлагах възглавница под дебелия корем hahaha
Виж целия пост
# 12
Спи по гръб ако ти е удобно аз към 8-9 месец не можех да издържа по гръб повече от минута..ставаше ми адски лошо..даже и на ехограф едвам издържах..един път за малко не припаднах..
Виж целия пост
# 13
Спях по начин, по който се чувствах удобно - това включва и по гръб. Не се тревожи Peace
Виж целия пост
# 14
това и аз го  бях чувала, само че като легнех на една страна, бебето така риташе и блъскаше, че имах чувството, че точно на една страна не му е удобно.
изкарах последните месеци от бременноостта си основно по гръб Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия