Смесени групи в детската градина

  • 1 641
  • 18
Мами, имате ли опит със смесени групи
в детската ясла или градина, където
водите децата? Около нас все на такива
попадам. Всички деца - от едногодишните
до предучилищната са заедно. На мен ми
се струва, че за най-малките е натоварващо.
Все пак по-големките вдигат бая шум.
Режимът на спане също е различен.
Моля, споделете вашия опит.
Виж целия пост
# 1
Ей , така ли е ваше село
Впечатления как да споделят майките ,   като това са решения на местните общини
Във всеки град е различно
Не смятам обаче , че смесените групи са проблем, но ако все пак са такъв , то това важи за по-големите , а не обратното , както мислиш ти
Много ми е мило как моята "кака" се грижи за бебета
А когато самата тя беше бебе , нямаше проблем , всички по-големи много я обичаха , отстъпваха и играчките , утешават я , като е тъжна , пеят й  и си занмават с нея
Виж целия пост
# 2
И в нашата градина е така,но когато правят зборни групи не го водя .
Виж целия пост
# 3
В нашта детска сборни групи има през лятото и около Нова година.
Криси не иска да ходи тогава и си стои в къщи.
Виж целия пост
# 4
Не съм чувала за смесени групи в ясла с деца от 1 до 5-6 год.
 Не споделям ентусиазма и задоволството на     писна ми    ,защото аз бих се притеснявала от грижите на едно 5 г, дете спрямо 1 едногодишно по простата и ясна причина ,че 5годишното няма житейски опит и емоционална зрелост,умения за обгрижване.Вярно,че наоколо ще има квалифициран персонал,но сестрите и лелите нямат 100 очи и уши.Винаги може по-големите да се заиграят,да се затичат и без да искат да съборят,настъпят или неволно да ударят малките.Поне на моята дъщеря все нещо подобно й се случва и все тя е съборената,ударената и т.н.,като отидем в дет.кът или площадка.И то пред моите или на баща й очи се случва,дето гледаме 1 дете, а какво остава за 15 или 20 деца накуп!
Виж целия пост
# 5
На възпитател се падат обикновено
по 6 деца. Твърди се, че малките учат
по-бързо от големите. Говорене, игри.
Мама ани, защо Криси не иска да ходи?
Страх я е? Или ти не я водиш?
Виж целия пост
# 6
дъщеря ми беше на 1,9г,а в групата имаше деца до 4г
смятам,че това и се отрази адски добре,защото се стреми да прави нещата,коита правят големите и проговори много бързо,а също и придоби други добри навици(да си сгъва дрехите на 2г и да е подредена),може просто да и е дошло времето за тези неща,но аз го свързвам с детската.Днес ми каза да не я закачам,защото е заета Joy
Виж целия пост
# 7
Не съм чувала за смесени групи в ясла с деца от 1 до 5-6 год.
 Не споделям ентусиазма и задоволството на     писна ми    ,защото аз бих се притеснявала от грижите на едно 5 г, дете спрямо 1 едногодишно по простата и ясна причина ,че 5годишното няма житейски опит и емоционална зрелост,умения за обгрижване.
Първо да уточним , че децата до 3 год. трябва да са отделно
Градинските групи , са с деца от 3 до 6 години , предучилищната е отделно
Три години разлика  Mr. Green , та те самите се избягват едно друго
Къпинче , не се притеснявай толкова , та тези неща са нормални ... или аз съм повредена  Blush
За мен не е проблем , че детето ми е бутнато , камо ли пък да е настъпано , но родителите сме различни , както и децата ни  Peace
Виж целия пост
# 8
Liska, моята дъщеря беше в нещо като смесена група, когато беше в предучилищната.

Тъй като беше в частна градина, площа на сградата не беше много голяма и нямаше начин децата от различни възрасти да не бъдат заедно.
Това обаче беше, когато играят или се хранят.

Иначе си имаше разделение на три възрастови групи от по 7-8 деца. За всяка отговаряше по една учителка.
Когато беше време за учене или сън всяка група си отиваше в определената за нея стая.
Режима на малките не е бил нарушаван, защото те си спяха в техни си две отделни стаи и като беше време за сън всички бяха по леглата. Така никой на никого не пречеше.
Ползата за мъниците беше голяма, защото големите ги учеха на много неща....

Специално моята щерка се държеше като орлица. Помагаше им да се обличат, да ходят до тоалетната и да си мият ръчичките.
Много мило ми става като се сетя. Тя с това компенсираше липсата на братче и сестриче  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
 Лятото каката ни ходи при свекървата за 3 месеца и там ходи на градина.Та при тях няма достатъчно деца  Sad за да направят отделни групи и са в смесени.Но детето ми се чувства добре,те сами си се разделят по възраст и интереси.
Виж целия пост
# 10
   Писна ми,от постинга на Лиска разбрах, че говори за смесени групи от деца на възраст 1,2,3,4,5 и 6 години, а нейното дете е на 11 месеца.Явно става въпрос за детско заведение в Германия.Четох и др.нейни постинги тук,в Нашите деца,та така си навързах информацията.
   И ,да,вярно е, че както децата,така и майките сме различни,с различно светоусещане. Peace-мир
Виж целия пост
# 11
 Дъщеря ми три години беше в група състояща се от три възрастови групи(експериментална)- 3, 4 и 5 годишни.
 Учителките при заниманията даваха различни задачи на различните възрасти, но имаше и такива които бяха общи.
 Музикалните им занимания бяха общи, рисуването и не помня още какво.
 В началото ми направи лошо впечатление, че щерката започна да говори високо(направо крещеше) - питах учителката и тя каза, че така се опитват да й привличат вниманието и да се надвикват, защото големите говорят по-силно.
 За малките и средните е добре - те " дърпат" много бързо заради големите, но 5 годишните след две години в такава група имат застой(това е моето впечатление).
 Децата сами си се групират по възрастови групи - това е неминуемо - интересите са еднакви.
 Не е имало проблеми с бутнато и ударено малко дете от голямо.
  Само се чудех на учителките как издържат.

 Синът ми сега си е в нормална първа група - само 3-годишни и мога да кажа, че е много по-добре.


 
Виж целия пост
# 12
Не мисля, че е добра идея да се смесват групите. За щастие не сме попадали на такива. Мисля, че страшно объркано ще стане, ако има деца от 1 до 6 години. Някак нередно ми се струва. Децата трябва да са снаборите си или най-много с още един заедно. Но не повече
Виж целия пост
# 13
   Писна ми,от постинга на Лиска разбрах, че говори за смесени групи от деца на възраст 1,2,3,4,5 и 6 години, а нейното дете е на 11 месеца.Явно става въпрос за детско заведение в Германия.Четох и др.нейни постинги тук,в Нашите деца,та така си навързах информацията.
   И ,да,вярно е, че както децата,така и майките сме различни,с различно светоусещане. Peace-мир

Сиреч?

При нас не е така. Няма смесени групи, децата от 1 до 3 са заедно, другите в ДГ вече, когато има празници и са дежурни групите, тогава вече има деца от 3-4, до към 6. Но малките не ги смесват с големите. И според мен е правилно от гледна точка на примерно затичването на едно по-голямо дете, което без да иска бута малкото. Силата на удара на 2-3 годишно и на 6-годишно такова е доста различна.
Виж целия пост
# 14
Тази тема живо ме интересува, защото то 1.04 пускам малчо на ясла. Тя е малка - с 15-тина деца, но всички са по-големи. Той е на 15 месеца, а другите са от 2 и половина до 5. Директорката ми каза, че в началото на него ще му отпуснат една учителка, докато свикне и после - с големите. Малко се тревожа, защото моето момченче е доста наперено и като види по-голям от него, тръгва да доказва, че е също толкова силен. Да не вземат да го опердашат, че той още няма спирачки  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия