Дълго пиене на противозачатъчни

  • 3 841
  • 16
Здравейте на всички! Първо - Честита Баба Марта!

Дълго време пиех противозачатъчни - Логест. Правила съм почивка, значи последно през 2004 имах цикъл и през лятото на 2006 ги спрях окончателно. Но нещо не ми идва цикъл...  newsm78  Ходих на преглед последно по Нова година и доктора ми казаха, че имам овулация, мога да забременея в момента, би трябвало да ми дойде до три седмици. Това беше началота на януари.
Но ... вече стана март, а няма никой.

Моля ви, кажете от вашия опит, ако имате такъв - как е по-добре. Първо да изчакам да ми дойде или направо да правим опити за бебе. Много благодаря!
Виж целия пост
# 1
Аз съм жив пример за проблем след дълго пиене на противоза4. Пих ги 4 г. спрях и 2006 забременях на 2 месец след спирането им защото 1 мес. не ми се върна овулацията. Но ..........бремеността беще етопик бременост защото не из4аках организма да се из4исти и бързах с бременеенето......Трябваще да махна бебето...да 4акам да се възстановя и сега пак съм бременна без проблем до сега.
НЕ ПРЕПОРЪ4ВАМ НА НИКОГА ДА БЪРЗА С БЕБЕПРАВЕНЕТО СЕЛД ДЪЛГО ВЗИМАНЕ НА ПРОТИВ. ТАБЛЕТКИ.
Виж целия пост
# 2
6 години пих таблетки. При последнто спиране цикъла ми правеше каквото си поиска, появи ми се киста на яйчника. Това не ми се бе случвало преди да започна да вземам противозачатъчни, идваше ми като по часовник. Явно не са чак толкова безобидни.
Виж целия пост
# 3
Лурдес аз пих Логест 2г и 2 мес. Спрях ги миналия май, понеже решихме, че от септември ще си правим бебче и исках да мине малко време и да ми се нормализира цикъла. Дойде ми точно на 28-мия ден след като изпих последното хапче, но след това цикълът ми започна да идва на много големи интервали от време (между 41 и 31 дни). От 2 месеца може да се каже, че е нормален - горе-долу 32-33 дни (такъв беше преди да започна да пия хапчета).

Все още не сме си направили бебче, но аз и не си засичах ову-то до този месец, така че си мисля че не сме могли да я уцелим.. (след 10 дни ще видим дали сме успели Simple Smile

Преди години бях пила Марвелон, пак 2 г,  и след като ги спрях ми дойде след около 40 дни.. та моят съвет е недей да чакаш повече да ти дойде от само себе си. Иди при друг лекар и му обясни как стоят нещата. Успех!   bouquet
Виж целия пост
# 4
Пих противозачатъчни 6 години - Цилест. Спрях ги три месеца преди да започнем бебеправенето и стана от първи път. Нямам оплаквания.
Виж целия пост
# 5
Аз също пих Цилест 4 г.Спрях ги преди три месеца, нямам проблем с менструацията, с овулацията, а и с черния дроб, който се натоварва при продължителен прием на лекарства.Искрено се надявам да забраменя безпроблемно скоро Heart Eyes

Ако не си бременна и нямаш менструация иди пак на лекар за преглед, който да установи функционират ли яйчниците ти, а може би трябва да изследваш и хормоните си.

Успех.
Виж целия пост
# 6
Забравих да ти кажа, че моята лекарка ме посъветва да изчакам три менструации, преди да се хвърля в бебеправене, но каза, че е виждала бременостти и след една менструация след спряни противозачатъчни и всичко си е било ОК. Wink
Виж целия пост
# 7
Искам да попитам в тази тема и аз нещо: само при дълго пиене на противозачатъчни ли възниква проблем? ако ги пия 3-6 месеца примерно, после трябва ли да се чака за бебеправене?
Виж целия пост
# 8
А, проблем може да не възникне и при дълго пиене.Аз по страничен повод си правих изследвания на черния дроб след 3-годишна употреба и нямам проблеми.

Мисля си, че 6 месеца са изключително малко време за проблем, от една страна.А от друга - ти ако беше с непоносимост някаква- вече щеше да си имала най-малкото странно кървене между две серии. Спокойно.  bouquet
Виж целия пост
# 9
Т.е. три месеца, или шест са прекалено малко за да има видоизменеия в яйчниковата функция, така че изчакай една менструация ( която заради скорошното започване и спиране, може да е странна във времет) и си прави бебе на воля. Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
Т.е. три месеца, или шест са прекалено малко за да има видоизменеия в яйчниковата функция, така че изчакай една менструация ( която заради скорошното започване и спиране, може да е странна във времет) и си прави бебе на воля. Heart Eyes
Яснооо...благодаря!  Grinning
Виж целия пост
# 11
Ето тук някои теми обсъждани преди във форума във връзка с въпроса ти  Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=151559.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=165548.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=157566.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=151365.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=17594.0
Виж целия пост
# 12
Здравейте, аз също пия логест от 2 години и по план график ще го пия още три години. Grinning Лекарят ми в България ми беше казал, че трябва на всеки 6 месеца да правя пауза за по 2-3 месеца, но тук ми казаха, че няма такива неща и мога да си го пия без прекъсване. Единствено, че като го спра преди забременяване ще са ми необходими от 6 до 8 месеца докато ми се нормализира цикъла. Тъй че не се притеснявайте въобще.
Виж целия пост
# 13
А я и аз да питам Mr. Green
Сега ми е последният месец от първите 6 месеца. После един почивка. И ще се объркам ли нещо  в хормоните, ако спра съвсем да ги пия (не продължа след почивката) или трябва да ги пия още 6 месеца newsm78 При мен не иде реч за бебе дали е опасно, няма да правим бебе Confused
Виж целия пост
# 14
Няма да си ги объркаш чрез спиране, Ео  Grinning Не се притеснявай.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия