Бременна съм от инвитро, но имам проблем!

  • 7 321
  • 22
Здравейте момичета, тази зима направих първия си опит инвитро и беше успешен. Двете ми мъничета растат в мен. До сега всичко беше наред. По изчисления съм в 15 г.с. При прегледите бебетата се развиваха добре и бяха все с нормални размери, характерни за съответната седмица на бременността- преди три седмици ми отбрлязаха 12г.с., но вечра пак бях на лекар и за вместо на 15г.с. децата отговаряха на 14. Лекарката ми се опита да ме успокои, че при близнаците било нормално, даже ми каза, че съм сбъркала броенето и действително съм в 14г.с., но аз проверих- изчисленията ми са правилни... Сега съм ужасно притеснена. При вас как беше? Другата седмица пак съм на преглед- за да се реши дали да ми правят серклаж и тогава пак ще я попитам. Но ще се побърка до тогава, така че помагайте!
Виж целия пост
# 1
отиди на друг доктор
Виж целия пост
# 2
не се шашкай случва се. моите бяха според видеозона 2 седмици напред. просто растат различно, но зрелостта си е спрямо термина. не знам дали ме разбра, но попитай по-настойчиво, да ти обяснят. леко бременеене и още по-леко раждане   bouquet
Виж целия пост
# 3
А тази лекарка същата ли е, която ти направи инвитрото и имаш ли й доверие? първо, нормално е да има отклонения във времето, особено като са толкова малки бебетата, т.к. едно леко трепване на ръката мести маркера, с който мерят; второ, до 12г.с. да спрат да се развиват ми се струва нормално, но в 14г.с.  Thinking - съмнителна работа - я иди при още някой, но доказан специалист  Peace.

И спокойно най-вече, какъв серклаж, какви 5 лв.  Naughty. +/- 1 седмица е нищо като отклонение  Wink
Виж целия пост
# 4
не трябва да се притесняваш според мен.Моите вървяха до един момент отговаряики на гестационната си възраст,а след това малко изостанаха,но ми обясниха,че това е нормално. А и не винаги наистина могат точно да премерят BDP,според който определят седмицата.понякога бебетата не са застанали подходящо.на мен при единия  ултразвук въобще не можа доктора да каже едното бебе дали е пораснало,защото беше застанало,така 4е  и да го измери,няма да е вярно.При първата ми бременност,наблюдаващата докторка ми беше казала в 20 седмица,4е главата на детето е малка и с аномална форма.ходих на друг доктор и тои ме успокои 4е вси4ко е наред.и наистина вси4ко си беще наред.Не се притесняваи,върви на друго място за собствено успокоение.
Виж целия пост
# 5
не се притеснявай толкова-отиди и на друг доктор-на 3 или 4д ехограф, ама при някой който е добър диагностик.при нас през цялото време ни казваха че единия близнак върви 2седмици по малък от другия-даже почнахме да се чудим дали не съм го заченала по късно Crazy -и така си остана възрастта му отговаряше на 2седмици по малък от брат си Sad
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви за отговорите! Това е единственият лекар на който имам доверие. Благодарение на нея съм бременна и успях да задържа бебетата (в 6 седмица прокървих много силно- имах отлепване на ендометриума с размер около 6 кв.см.). Да... съвсем логично е да има отклонение на апарата. А и вчера за първи път ме гледаха на УЗД през корема, до сега беше все вагинално и повечето от случаите беше на триизмерен, за да са сигурни че няма вече отлепване и проблеми с децата. Даже вчера едното беше в такава позиция, че не се виждаше хубаво. Така като се замисля, всичко изглежда много просто и логично... Но толкова се страхувам да не се обърка нещо, че въобще не мисля... благодаря ви безкрайно! А за серклажа- за него се говори като нещо профилактично и то от един месец насам. Тъй като забременях "по трудния начин", сега трябва да направим всичко възможно да ги износя до края.
Виж целия пост
# 7
Не се връзвай толкова на мерки от скенер - както вече ти казаха не са 100% сигурни. Моите близнаци за сега вървят с 1 ден разлика. Кой знае следващия сканинг какво ще покаже. Но очаквам всичко.
Виж целия пост
# 8
Споко мамче Hugникъкъв проблем нямаш,ще видиш че ще си имаш здрави и красиви бебчета Grinning,само се успокой и мисли позитивно Peace
Само да ти кажа че моите се родиха момчето-3.500,момичето 2.000кг ха познай колко седмици разлика имаха,накрая изобщо не ми казваха с колко се разминават да не ме ошашкат,явно са прецинили че няма да има проблем,и така сега си имам две прекрасни сладки човечета Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
На мен в 32 седмица ми казаха, че единият или е спрял да се развива или ще бъде джудже Shocked. Направихме няколко видеозона, с различни лекари, събра се съвет дори да ми кажат за какво става въпрос /всичко това в Израел/, вече мислехме със съпруга ми как да раждам, за да "махнем" увредения. Но слава богу се намеси и един професор, който каза, че с тази позиция на бебо /много ниско долу беше вече/, можем да си мерим и говорим колкото искаме, но генерални заключения не могат да се правят. Още повече, че не може да е расъл досега и изведнъж да спре. Затова моят съвет е преди всичко да се успокоиш, да изчакаш седмица и пак да направите ултразвук при това на поне 2 места.
Успех и лека бременност.
Виж целия пост
# 10
При моята бременност /също бебе ин-витро/, изчисленията на лекарите се различаваха от моите. Всички лекари броят седмиците от датата на последния МЦ, макар че при ин-витро се знае точния ден на зачеването и трансфера. Получава се разминаване. И аз се шашках от такива изказвания, че бебето не отговаря на седмиците, докато не разбрах че тези мои нерви са излишни. Не се притеснявай, бебчета си растат и всияко ще е наред.
  bouquet
Виж целия пост
# 11
Предполагам че на следващия преглед всичко ще е наред. Смятам си от първи ден на цикъла, или от датата на трансфера+ 2г.с. И в двата случая резултатите са еднакви- датите съвпадат.
Виж целия пост
# 12
И моите близнаци бяха с разлика в развитието от самото начало една седмица , после две , а накрая дори не ми казваха, Единия се роди 3 300, а другият 2 900. Сега 8 години по-късно "малкият" води с 10 см и 10 килограма " баткото" Grinning  Laughing
Виж целия пост
# 13
ирка, как сте?
Виж целия пост
# 14
Добре сме, мила, благодаря ти че се сети за Нас. Чакам момче (ако това не е пъпната връв) и момиче  Grinning. Момченцето продължава да е една седмица назад, но вече знам че това не е страшно. Направиха ми серклаж и сега се чувствам много по- спокойна. Още не ги усещам да ме ритат. Само на момченцето главичката ми изпъква понякога ниско долу- до триъгълника. Страхотно е! Като бях на преглед тази седмица се видя как сестра му си бърка в носа, а той я рита по главата.  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия