Купили ли сте столче за кола от 3г. до 12 г. /15-36 кг. и какво?

  • 19 665
  • 188
Здравейте,
столчето нещо взе да му става тясно на хлапето (ок 18 кг. е) и се замислям за големите варианти. Лошото е, че нямам идея какво трябва а се гледа при тях....Цените са различни....Някои направо умопомрачителни (300 лв.) Моля да споделите мнението си.
Аз си мисля, че е важно детето да бъде добре обезопасено и на по- голяма възраст...Е, едва ли на 12 г. ще го залостя в столче за кола, а той ще се заглежда вече по момите  Laughing, ама до 6-7 години поне....
Виж целия пост
# 1
има седалки, които само повдигат детето, за да може безопасно да се закопчае с коланите на колата. цените им са между 20 и 50 лв.
габа ползва такива:


продават ги тук:
http://shop.danet.bg/index.php?cPath=40_42_126&osCsid=fd701e … c58599822cc443404
Виж целия пост
# 2
Взехме две такива на Cam, като показаните от Янита.
Дъщерите ни са на 7 и 5 г.

Мен лично ме притеснява, че са твърди, но щерките не протестират засега.
На дълъг път все още не сме ги пробвали.

Skiorche, имай предвид, че са задължителни според промените на Закона за движение по пътищата.
Виж целия пост
# 3
Мерси много, гледах ги тези седалки, но те се водят за над 4 години. Нашият човек след месец ще направи 3 и още обича да си поспива в колата като пътуваме на дълъг път, та затова си мисля, че вариантът столче с облегалка ще е по-удачен. Има и модели, на които облегалката се сваля на по-късен етап.

Ето такова нещо:
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=1286
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3406
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=1637

А някой знае ли в кои магазини мога да видя/пипна Simple Smile столчета на CAM или GRACO. Малко ми е трудно да преценя от снимка, на какво да се спра...Пък и друго си е да те "зариби" консултанта в магазина  hahaha
Виж целия пост
# 4
Тук може6 да види6 кои столчета как(с какви оzенки)са иzдържали тестовете zа tuk 2003-2005 и
tuk 2006.
Ако детето ти е под 15 кг.Ще ти препоръчам Kiddy Life Plus,а ако е над по_добре вzеми CONCORD Lift Evo PT.
Виж целия пост
# 5
Ползваме това столче
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=40_42_126&products_id=2379
Много съм доволна, удобно е. Купихме го от Пикадили на промоция - цената беше около 130-140 лв.
Виж целия пост
# 6
Ползваме това столче
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=40_42_126&products_id=2379
Много съм доволна, удобно е. Купихме го от Пикадили на промоция - цената беше около 130-140 лв.

Наскоро ли го купихте? Много хубаво изглежда. В софийското Пикадили май не съм виждала столчета за кола... При положение, че детето ми в момента със сигурност е над 15 кг., даже гони 20, уместно ли е да му взема това столче при положение, че е от 9 кг.?  newsm78 нали все пак е до 36 като другите?
Виж целия пост
# 7
симона ползва такова, показано от йанита, но определено не става за спане на дълъг път Naughty
Виж целия пост
# 8
Ползваме това столче
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=40_42_126&products_id=2379
Много съм доволна, удобно е. Купихме го от Пикадили на промоция - цената беше около 130-140 лв.
Не видях коланите, които закопчават детето при това столче. Ако използва този на седалката на колата, то как става закрепването на самия стол към седалката?
Виж целия пост
# 9
Предполагам,че коланът на колата минава преz теzи червените места(от едната или другата страна,в zависимост къде е сложено),но в тестовете zа сигурност от 1(най_добро),до 5 (много ло6о) е с 4.Аz лично не бих купила такова,при условие,че zената с CONCORD Lift Evo PT´е почети съЩата.Каzвам си мнението и не искам никой да zасегна. Peace
Виж целия пост
# 10
Предполагам,че коланът на колата минава преz теzи червените места(от едната или другата страна,в zависимост къде е сложено),но в тестовете zа сигурност от 1(най_добро),до 5 (много ло6о) е с 4.Аz лично не бих купила такова,при условие,че zената с CONCORD Lift Evo PT´е почети съЩата.Каzвам си мнението и не искам никой да zасегна. Peace

Чиколина, ти май сравняваш  БГ цени с тези в Германия  Stop или се лъжа newsm78 Ако е така, имай предвид, че тук столчетата на Concord струват 300 лв., което е бая скъпо за повечето семейства. Да, надникнах в e-Bay и видях, че новички (по-стар модел) ги продават за 89 EUR, но българите сме богати и можем да си позволим по-височки цени, за разлика от "бедните" европейци.  #Cussing out А столчето, което цитираш ти е ок 140 ЕВРО, или със 100 лв, повече от чиковското...Най-вероятно е доста по-добро като качество, ама ....
Виж целия пост
# 11
Сега нямам време да погледна,че приготвям рожеден ден,но мисля,че и по_старият модел бе6е с иzдържали добри оzенки.Ако е 89? мисля,че е пак по _добър.Аz имах с първият ми син на Чико и повече няма да купя техен модел.Имах 2 раzлични вида,но не като гореспоменатият.Но Щом от 2 не бях доволна надали Ще съм от третият.Мисля,че zените на столчетата тук и при вас са еднакви(поне така ми писа жена от друг форум).Питате zа модел и аz ви каzвам като човек,много иzпробвал.Не сте длъжни да се съобраzявате с мнението ми.Знамч4е на бг zаплати по_трудно се отделят теzи пари,но аz като купувам неЩо скъпо го раzделям на времето му zа полzване(до 12год.)става въпрос zа по_голяма сигурност.
Успех при покупката.Ще се радвам да пи6е6 zа какво си се ре6ила и вzела.  Peace
Виж целия пост
# 12
Сега нямам време да погледна,че приготвям рожеден ден,но мисля,че и по_старият модел бе6е с иzдържали добри оzенки.Ако е 89? мисля,че е пак по _добър.Аz имах с първият ми син на Чико и повече няма да купя техен модел.Имах 2 раzлични вида,но не като гореспоменатият.Но Щом от 2 не бях доволна надали Ще съм от третият.Мисля,че zените на столчетата тук и при вас са еднакви(поне така ми писа жена от друг форум).Питате zа модел и аz ви каzвам като човек,много иzпробвал.Не сте длъжни да се съобраzявате с мнението ми.Знамч4е на бг zаплати по_трудно се отделят теzи пари,но аz като купувам неЩо скъпо го раzделям на времето му zа полzване(до 12год.)става въпрос zа по_голяма сигурност.
Успех при покупката.Ще се радвам да пи6е6 zа какво си се ре6ила и вzела.  Peace

Ей, Чиколина, голям съм заплес! Да ти е жив и здрав рожденника и много радост и щастливи мигове на цялото ви семейство. Виж, мисля, че си съвсем права за качеството на въпросното столче Simple Smile. А за цените - при вас могат да се намерят много по-изгодни оферти. В България още не са се научили търговците да правят големи намаления на по-стари модели и причината за това, естествено са високите цени, които държат, а от там и по-слабото потребление на този вид стоки...
Аз реших да поръчам един Concord  от по-старите модели (89 ЕВРО) или GRACO на еди приятели в Мюнхен и те като имат възможност да го донесат (или пък изпратят по автобус, което ми се струва малко вероятно - не ми се рискува). Надявам се ако го донесат със самолет да не надхвърля максимално позволените габарити (бая височко ми се струва). Благодаря ти за инфото!   bouquet
Виж целия пост
# 13
Мерси zа пожеланията.Днес Ще праzнуваме  Simple Smile
В самолет няма ограниячения zа големината на багажа,само в кг.до 20кг. По автобус може да се прати,не мисля,че има риск,но не zнам колко пари Ще вzемат zа услугата.Правят го на "черно"най_вече.Преди съм праЩала документи,няма6е проблеми с пристигането,но не помня какво платих.Ако поzнатите ти имат въzможност да купят от тук,zнам,че старият модел на Конкорд бе6е а АТУ по 89 или 99? и има6е оzенка "гут" в тестовете.Дано поzнатите ти нямат много багаж и могат да ти донесат.
Ако не zнаят къде има АТУ в Мунхен и по другите магаzини е по_скапо или го няма ми пи6и на лични zа да ти дам адресите им.
Виж целия пост
# 14
Забравих оЩе неЩо да ти кажа,ако е по самолет да го опаковат добре,да е меко вътре,zаЩото багажите ги хвърлят и всяко падане на твърдо нару6ава качеството и сигурността на столчето.И zа 20кг имам предвид на човек.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия