PC и бебе в една стая

  • 1 306
  • 22
Имам един въпрос който е много наболял в момента. Може ли в една стая да си съжителстват бебе и компютър? Ако може има ли нещо което трябва да съобразя. Ако е вредно в какво точно се изразява вредата от компютъра?
Много е студено и трябва да се съберем в една стая, а незнам как да постъпя с компютъра Shocked При вас как е?
Виж целия пост
# 1
Аз лично смятам че не е никак добра идеята бебето и компютъра да са на едно място. Въпреки че по - добрите компютри (по - точно монитори, защото те излъчват) са осъвременени, не си струва риска. Истината е че един телевизор излъчва доста повече вредни лъчи от един монитор (ако монитора е с течни кристали, той не вреди). Ако може оставете компютъра в отделна стая (стига да не се използва често), а вие с бебчо се съберете в една стая.
Виж целия пост
# 2
Абе аз винаги съм се чудила защо толкова суетене около компютрите и бебетата?  Thinking  #Shocked
И тъй като досега не съм чула нито едно обяснение, което да ми звучи логично - в къщи си съжителстват бебе и компютър!!! Ами в края на краищата нали няма да слагаш бебето си да пише във форумите вместо теб!  Grinning Ако се замислим колко е вреден околния свят - ами то по-добре да не раждаме деца!!!!  #Crazy
Виж целия пост
# 3
Аз мисля, че само старите монитори са вредни, тези, на които им се слагаше навремето едно допълнително екранче да спира лъчите Wink
Но за всеки случай не бихте ли могли така да подредите стаята, че мониторът да не свети към бебето? Мисля, че това е добър вариант Simple Smile
И ние живот и здраве ще сме с два компютъра даже и бебе в стаята. Просто няма как да се откажем от едно от двете  Mr. Green и няма достатъчно стаи, за да ги местим.
Виж целия пост
# 4
Ами при нас и компютъра и телевизора са в стаята на бебето. Просто няма друг начин. Не мисля, че е чак толкова вредно.
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Juana
Аз мисля, че само старите монитори са вредни, тези, на които им се слагаше навремето едно допълнително екранче да спира лъчите Wink
Но за всеки случай не бихте ли могли така да подредите стаята, че мониторът да не свети към бебето? Мисля, че това е добър вариант Simple Smile
И ние живот и здраве ще сме с два компютъра даже и бебе в стаята. Просто няма как да се откажем от едно от двете  Mr. Green и няма достатъчно стаи, за да ги местим.


Не предната част на монитора излъчва, а задната, там от където кинескопа се охлажда. Принципа е същие като при телевизорите

А това за старите монитори на които се слагаше екранче - те са толкова вредни, че не може да се говори за тях. Добре че вече ги няма Simple Smile Такъв монитор никога не бих сложила при бебе
Виж целия пост
# 6
kuki, а защо TFT мониторите не са вредни?
Виж целия пост
# 7
Малко се отпуснах  Simple Smile  Ама майка ми като е забучала за компютъра, чак почнах да и вярвам  Twisted Evil  Монитора ни е CTX плосък, с някво органично покритие изглежда добър. Преди 3 години това беше най-доброто, тогава LSD ни бяха скъпи.
Събирам ги в една стая за 2-3 месеца няма да издребнявам Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Цитат на: kuki


Не предната част на монитора излъчва, а задната, там от където кинескопа се охлажда. Принципа е същие като при телевизорите


И аз така знам, магнитното поле се образува отзад...така че не е хубаво гърба на монитора да е към бебето и близо до него, но иначе ми се струва че няма проблем... Grinning
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Juana
kuki, а защо TFT мониторите не са вредни?


TFT или LCD или с течни кристали все едно - не са вредни защото нямат кинескоп
Виж целия пост
# 10
Нашата машина и бебето са в една стая. Мониторът с екран към бебето, което е на 2 метра от него. Не мисля, че ще му навреди. Аз не се вманиачавам по такива въпроси. Иначе трябва да си изключа мобилния, да махна телевизора и климатика от живота си и т.н.
Виж целия пост
# 11
Аз съм с TFT монитор, но въпреки това РС-то е в друга стая.

Повече за мониторите, предимствата и недостатъците тук
Виж целия пост
# 12
И моят е TFT, значи остава само и таткото да го обзаведем с един и ще сме безвредни  #Milti  #Milti Пък и място се пести Wink
Виж целия пост
# 13
а ми при нас всичко е накуп.като имаме една стая да си изхвърля телевизора и компа ли?аз доколкото съм изчела доказателства няма за вредността..и мобилните телефони излъчват и какво ли не.
Виж целия пост
# 14
И аз знам, че новите монитори не излъчват нищо вредно.Аз съм почти по цял ден на компа, понякога и бебо и точно поради тази причина си взехме LSD, за по-сигурно.Според мен няма проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия