Оризова каша Милупа, направена с кърма??

  • 623
  • 4
Здрвейте, момичета, пак съм аз! Mr. Green

Искам да попитам мамите, които приготвят оризовата каша с кърма, какви са точно пропорциите?
При мен се получава следната ситуация:
Изцеждам около 30-40 мл мляко и слагам 1,5 с.л. каша. Първоначално изглежда гъста, но след около 3-4 минутки се втечнява и става на мляко. Опитах се да добавя още 1.5 с.л. пак в началото е нормална, но после пак следва същото. Нормално ли е това? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Аз я приготвях на око и пропорции не мога да ти кажа, НО точно така става както ти казваш. Нормално е много бързо да се втечни така, че спокойно. В началото я давах с кърма, но бебчо така или иначе си сучи все още и затова започнах да я приготвям с вода. Когато е с вода не се втечнява така. Споко! Peace
Виж целия пост
# 2
Мерси за отговора, че се бях притеснила да не би случайно кашата да е развалена, а аз да я давам на детето, въпреки че все си в срок на годност.
И аз ще пробвам с вода, но в указанията пише, че трябва да се добави рапично масло, което дори не знам къде мога да потърся, за да купя! Crazy
Виж целия пост
# 3
Рапично олио има в Била. Grinning
Виж целия пост
# 4
Здравей ,преди месеци пуснах същата тема,тогава мамите ми отговориха ,че в кърмата има някакъв ензим,който е причина за това втечняване,дори нишестето се втечнява с кърма и нищо не става #CrazyАко искаш да приготвяш каша с кърма,купи си елда,просо или друго зърно,подходящо за възрастта на детето и виж темата за домашни пюрета и каши!Ако ти се занимава да ги правиш,определено няма грешки и са със сигурност по полезни от купешките! Wink,а тях само с вода или АМ!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия