За покупката на апартамент

  • 666
  • 5
Скоро ни предстои закупуване на апартамент.Имаме стар,в много лош квартал и затова сме решили да го сменим.Определено парите няма да ни стигнат,за да го заменим,така че ще се наложи да теглим заем.Имам няколко въпроса,ще се радвам,ако някой има инфо  bouquet
1.Как точно работят агенциите?В смисъл ще продадат нашия и трябва да ни намерят подходящ апартамент и за нас,това трябва да стане в определен срок,да имаш време да се изнесеш?
2.Ново или старо строителство е за предпочитане според вас?Или може би в строеж?
3.Относно заемите,къде бихте ме насочили?Става въпрос за сума около 20 000лв.Изискват ли предишните 6 месеца да имаш високи осигуровки newsm78

Благодаря предварително  bouquet
Всяка информация,свързана с темата,ще ми бъде от полза Hug
Виж целия пост
# 1
1. За това каква уговорка ще направиш с агенцията зависи от теб. Може и те да ти го продадат, може замяна на старото жилище с ново, а най-доброто според мен е ти да си го продадеш старото.
2.Аз бих предпочела ново строителсво.
3.Тъй като сега и аз това правя, т.е. ще си купуваме жилище обиколихме почти всички банки за кредити. Ако искаш да е ипотечен най-добрите условия са на БУЛБАНК. Ние там сме се насочили и в момента подготвяме документите.
Дано съм била полезна.
Успех. Peace
Виж целия пост
# 2
И ние сме пред същия проблем.Жилище-пари!Първо-зависи държите ли на замяна или просто продавате и търсите друго жилище  за закупуване.Второ-относно кредитите/аз и тема пуснах вчера/ виж тук
има много информация.Ако имаш въпроси-давай!
Виж целия пост
# 3
Замяна в днешни дни е почти нереално да направиш - това означава в един и същи момент някой да иска точно твоето жилище, а ти да харесаш неговото. Затова по-добрия и действащ вариант е продажба - покупка. Ако можеш да събереш пари от близки и роднини плюс банков заем и първо да купиш, а после да продадеш, е по-изгоден вариант от финансова гледна точка - цените на имотите непрекъснато се вдигат. Задължително за отпускане на банков кредит се разглеждат доходите за последните 6м, всяка банка има различни изисквания за минималния доход. Обходи ги всички и си прецени къде ще ти е най-изгодно. Ние постъпихме по следния начин - първо си намерихме банка и уточнихме максималния кредит, който ще ни се отпусне /за да знаеш все пак в рамките на каква цена да търсиш жилище/, после пуснахме стария апартамент за продажба, но едновременно започнахме огледи и така във всеки момент си наясно ако утре продадеш кое  точно ще купиш, защото пазарът на имоти се мени ежедневно. Когато апартаментът ни се продаде, още на другия ден капарирахме този, който бяхме харесали /междувременно пропуснахме доста добри предложения, които се продадоха, но все пак бяхме подготвени с вариант къде веднага да си вложим парите/. При покупка на ново строителство трябва да си особено внимателна - има хиляди тънкости, които дори брокерът ти няма да ти ги обясни /те гледат само да има сделка и да си вземат комисионната 2-2.5 %/. Надявам се да съм била полезна. Ако имаш въпроси - питай!
Виж целия пост
# 4
Абсолютно в същото положение сме и ние в момента. Ние също искаме да си продадем жилището, двустайно е, за да вземем тристайно. Не се притесняваме, че няма да се продаде нашето, защото е на хубаво място. Казали сме на агенциите, че няма да продадем, докато не сме си намерили такова, което да ни устройва. За ново строителство се притесняваме,защото чуваме много лоши отзиви. Търсим нещо 15-20 год. тухла, но е много трудно, почти няма предлагане. За кредита и аз знам,че най-изгодно било в Булбанк. Обърнахме се към Кредитланд и скоро ще се срещнем ,за да поговорим, въпреки че не сме си намерили още имот.
Май не ти бях особено полезна, освен това че сме на еднаква вълна. И аз ще следя с интерес темата.
Виж целия пост
# 5
Мога да дам инфо за изнасянето.Когато купувахме апартамента старите собственици не можеха да се изнесат бързо и това бе упоменато изрично в предварителния договор-споразумяхме се за два месеца срок.Преди да изтекат двата месеца те поискаха нова отсрочка от един месец.По това време се изповяда нотариално сделката и в нотариалния акт е записано,че ние влизаме във владение на......дата,т.е. след изтичане и на единия месец.Общо ги чакахме 3 месеца.Мисля,че няма да имаш проблеми ако се договорите с бъдещите собственици.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия