Просто да споделя

  • 2 473
  • 33
Регистрирана съм, но предпочитам в тази тема да бъда "гост" по определени съображения.
Историята е следната: Заедно сме с мъжа ми от 5 години, от 3 сме семейство. Живеем добре, обичаме се или поне така изглежда...и двамата имаме добри доходи (неговите доста по добри) Имаме дете на 2 годинки, кето много обичаме и т.н. и т.н. всичко хубаво, но сега и проблема. Мъжа ми е много свободолюбива натура и от известно време насам именно заради това все сме в скандали и  разправии. Не приемам за нормално да излезе с колеги и за пореден път, да не се прибере цяла нощ, без да се обади или да ми сервира, че заминава за уикенда на вила с приятели (при положение, че предния ден сме решили да не ходим на въпросното място) и неща от този род- това ме побърква и чесно казано започвам все по-често да мисля за раздяла. Нямам поводи да го ревнувам, а и това не е основното в случая. Чувствам се обидена от отношението му и реакциите му след поредната издънка. Обикновено се извинява с половин уста, поема ангажимента да не се повтаря, купува ми някакър подарък и така до следващия път...
Не знам защо споделям това и какво очаквам от вас, може би просто да чуя други мнения, различни от моето Rolling Eyes
Имам възможност да се издържам сама (мен и детето), като определено няма да ми е лесно, защото ще трябва да променя много неща, с които съм свикнала, да отделя детето от баща му, да го лиша, от нещата, които би могло да има с двамата си родители, да живее с доста по-малко средства, да плащам наем, разходи и такива неща.....
Разговорите с мъжа ми (доста все на тази тема) са абсолютно безмислени, защото промяната е ден до пладне и след това се започва старата песен на нов глас.....
Е това е, малко е объркано, но и аз самата съм доста объркана...
Благодаря, че ме изслушахте (макар и виртуално) Hug

Виж целия пост
# 1
Амиииииии...  newsm78 един ден, преди мъж ти да ти каже, къде отива с приятели, ти го изпреварваш и му съобщаваш кога евентуално смяташ да се завърнеш. Връчваш му детето и ЧАО банбини  Laughing
Виж целия пост
# 2
Амиииииии...  newsm78 един ден, преди мъж ти да ти каже, къде отива с приятели, ти го изпреварваш и му съобщаваш кога евентуално смяташ да се завърнеш. Връчваш му детето и ЧАО банбини  Laughing
опитай така.кажи че отиваш за 2 дни на вила с прителки без детето,но му го кажи вечерта.
играй по неговите правила и дано се усети
знам,че ще ти е много трудно да му го кажеш,но събери смелост и ИНАТ и го направи
пожелавам ти нещата да се развият в най-хубавата за теб насока
Виж целия пост
# 3
само да спомена,че найстина,според мен,не е прав.той е женен мъж с деца,а не ерген без ангажименти
 Peace
Виж целия пост
# 4
Подкрепям горните съвети.
Виж целия пост
# 5
Всички сме свободолюбиви, мила. И ти си такава - сигурна съм в това. Просто си по-отговорна и не си позволяваш своеволия на гърба на партньора си, за което те поздравявам. Не знам дали " с неговите камъни по неговата глава" ще оправи нещата, но щом с разговори не става може и така да пробваш. Може пък, ако проявиш независимост да го стреснеш, да се отрезви...В същност ама че безотговорен тип!!!
Виж целия пост
# 6
играй по неговите правила и дано се усети
знам,че ще ти е много трудно да му го кажеш,но събери смелост и ИНАТ и го направи
пожелавам ти нещата да се развият в най-хубавата за теб насока
Да, може би това е някакъв начин...задавам си въпроса обаче дали въобще си струва...
Mama jojo съгласна съм, че всички сме свободни, и никога не съм се опитвала да го ограничавам - излизаме както заедно, така и всеки се случва да излезе с приятели и не мисля, че това е ненормално, но да излезеш и да не се прибереш цяла нощ (не за пръв път) без дори да се обадиш, това вече не го приемам
Виж целия пост
# 7
Това е много безотговорно от където и да го погледнеш. Като иска да ходи - да ходи, ама защо поне не се обажда? И къде ходи по цяла нощ? А той като не се обажда, ти не го ли търсиш? Извинявай, че те нападам с въпроси, ама ми е трудно да разбера. Да не би пък да бяга от някакви проблеми вкъщи? Дано да се разберете някак-Успех! Peace
Виж целия пост
# 8
Абе не е нормално! Писах, за да ти кажа, че и ти сигурно имаш желание от време на време да драснеш някъде, ама на - жена си се родила. Отговорности носиш вече.
Мила, стискам ти палци. Дано да не е малкото камъче, дето колата обръща. Реагирай, докато е време
Виж целия пост
# 9
Извинявай, но на мен ми понамирисва на кръшкане.
Същата ситуация се разиграва на сестра ми с оправданието "имам много работа, трябва да отида там и там".
  И аз си казвах: леле горкия човек ще се поболее от работа, докато в един слънчев ден   аз видях нещо което не трябваше да виждам. Не смея да давам съвети защото ми е супер тежко за нея и нямам смелост да и кажа.
Искренно се надявам да не е така при теб.
Успех
Виж целия пост
# 10
С неговите камъни по неговата глава.
В смисъл съгласна съм с горните съвети,а ако няма ефект...нито Ще си първата нито последната...Жалко е,но е факт.
Виж целия пост
# 11
Аз не бих търпяла такова нещо Mr. Green...да не е необвързан та да си ходи по цели нощи и даже да не се обажда Shocked - на това му казвам безотговорност, не свободолюбие.
Виж целия пост
# 12
Това е много безотговорно от където и да го погледнеш. Като иска да ходи - да ходи, ама защо поне не се обажда? И къде ходи по цяла нощ? А той като не се обажда, ти не го ли търсиш? Извинявай, че те нападам с въпроси, ама ми е трудно да разбера. Да не би пък да бяга от някакви проблеми вкъщи? Дано да се разберете някак-Успех! Peace
Не, не звъня. Смятам за унизително да почна да му звъня примерно в 4 и да го питам: ти няма ли да се прибираш.  Спи си в офиса (негов личен), или поне така казва.  Случвало се е 3 или 4 пъти. Разбира се след това има разговори, извинения, и т.н., без ефект.
Нямам поводи да го подозирам в нещо, да ровя, да го следя и т.н. - аз съм на мнение, че човек ако иска да кръщка може да го прави и същевременно пред жена си да изглежда най-добрия съпруг.  
Няма от какви проблеми вкъщи да бяга, всико останало ни е наред.
Виж целия пост
# 13
Всички сме свободни, някои повече.... Това на шега.

Просто прояви характер и му кажи че това не ти харесва. Излез сама за през нощта, както са те посъветвали другите, не е нужно да ходиш някъде за 2 дена, ако мъжа става и от една вечер ще му светне че не се правят така нещата. Като се прибереш от нощната разходка, си легни и спи цял ден. И му гледай реакциите. След това реши какво ще правиш. Има една много вярна приказка:
°По-добре сам отколкото зле придружен°.
Виж целия пост
# 14
Честно казано на мен ми е под достойнството да отвръщам с действия, които смятам най-малкото за глупави и безоговорни и не бих те посъветвала да го правиш. Защо е необходимо да падаш на неговото ниво, че да му стане ясно, че не е прав, а и се съмнявам, че това въобще ще помогне. Сама казваш, че сте говорили и не са се променили нещата, може би някаква временна раздяла, която да ви даде време за преосмисляне, а и тъкмо ще видиш можеш ли сама да се справяш или не  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия