Вече тотално се обърках-кажете и вие

  • 595
  • 11
Здравейте на всички!
Кажете ми от какви до какви са варирали на цвят и консистенция изпражненията на вашите кърмени бебета. Досега една лекарка и една акушерка ми втълпяват, че детето ми има разстройство, според друга са си ОК.
Понякога са жълти, понякога тъмножълти, понякога зеленикави, понякога откровено зелени /не тъмно, а светло/. Понякога попиват изцяло в памперса, като по-гъсто пиш, понякога има бели частички, понякога има по-гъсти частички като сдъвкано /сори за аналогията!/, понякога има слуз.
Откриха ни гъбичка кандида в изпражненията и сега я лекуваме с противогъбични препарати. Пием и Ентерол вече 15-20 дни, но аз не виждам разлика в акитата - все са различни...
Ще съм ви много благодарна да споделите мнения от опит...
Виж целия пост
# 1
Точно такива, каквито ги описваш.
Виж целия пост
# 2
Точно такива, каквито ги описваш.

Същите бяха и при нас на вашата въzрст Peace
Виж целия пост
# 3
и нашите бяха такива. най-често бяха жълти с бели като семчици в тях. цвят горчица  Simple Smile понякога по-гъсти, понякога по-рядки. но винаги с консистенция като разстройство при по-голям човек. зависи и с какво се храни детенце.
аз не виждам повод да се тревожиш.
Виж целия пост
# 4
всичко е нормално без слуз и кръв
Виж целия пост
# 5
Не се кахъри-ако кърмиш изключително, "редките" акита са съвсем нормално нещо. Е ако се задържи във времето само такива-не разбира се. Цвета също е различен..
Виж целия пост
# 6
и нашите бяха такива. най-често бяха жълти с бели като семчици в тях. цвят горчица  Simple Smile понякога по-гъсти, понякога по-рядки. но винаги с консистенция като разстройство при по-голям човек. зависи и с какво се храни детенце.
аз не виждам повод да се тревожиш.
Peace
Виж целия пост
# 7
Наште бяха същите както ги описваш, зависи и ти какво си яла, затова са различни. И на нас, възрастните са различни, нормално е. Мисля, че не е разстройство. Щом бебчето ти е добре, игрив и жизнено, щом не слабее и не го боли стомахчето, значи всичко е наред.
Виж целия пост
# 8
  И на моя дребосък са такива акитата! Аз се бях притеснила по едно време, че има  разстройство, защото почти цялото ако попиваше в пампата, но педиатърката като го видя каза, че това ако е напълно нормално за кърмено бебе! Зелени били ако се задържат за по-дълго време в червата или бебето има колики, а белите топчета са неусвоена и пресечена кърма!
  Според мен няма нужда от Ентерол, ако имаше проблем до сега детенце трябваше да се е повлияло!
Виж целия пост
# 9
Наште бяха същите както ги описваш, зависи и ти какво си яла, затова са различни. И на нас, възрастните са различни, нормално е. Мисля, че не е разстройство. Щом бебчето ти е добре, игрив и жизнено, щом не слабее и не го боли стомахчето, значи всичко е наред.
Peace
Виж целия пост
# 10
И ние акаме с различна консистенция всеки път, но се убедих, че стига да не е прекалено често и да няма слуз всичко е ОК. Иначе ако се съберат няколко последователни дни с по-течно ако, почвам да пия много чай от шипки и мисля, че има ефект. 
Виж целия пост
# 11
Имали сме от всички изброени цветове и консистенции плюс допълнително оранжеви, консистенция от водичка до паста за зъби. Нормално е, не си мъчи детето с лекарства.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия