Съхранение на карма

  • 1 213
  • 11
Здравейте, всички! Пиша за пръв път и разбира се имам въпрос! Моето педи каза да преварявам кърмата 10 минути. Това обаче доста време отнема. Първо я размразявам 12 часа в хладилник, после на водна баня 10 минути и изстива 30 минути. Просто ужас! Как е при вас? И поне може ли да я слагам да изстива в хладилника или камерата за по-бързо? Благодаря предварително! newsm78
Виж целия пост
# 1
защо е нужно да преваряваш кърмата. според мен няма никаква нужда.
аз я вадех от фризера и я размразявах на водна баня и готово.
Виж целия пост
# 2
Аз също така правя. Вадя от фризера, размразявам направо на водната баня, ако нямам време.Ако имам повече време  размразявам  на стайна Т.
Виж целия пост
# 3
  Аз четох, че трябва да се размразява в хладилник, но отнема доста време. А водната баня не унищожава ли полезните вещества на кърмата?
Виж целия пост
# 4
Аз също размразявам кърма от фризера на водна баня засега. Обмислям идеята да си купя нагревател,, за да приготвям кърмата до температура подходяща за хранене на бебчо. На водна баня я притоплям след като е размразена - това ми отнема много време, през което бебето стои гладно и плаче. Водната баня според мен не трябва да е с температура по-висока от 40 градуса, защото ще се пресече кърмата. Затова затоплям бавно на котлона - понеже е от бързонагряващите съм сложила една капачка от буркан на дъното на съда, за да не прави директен контакт шишето с дъното (за да не се нагрява много силно).

Дано се включат и други мами с идеи за размразяването на кърма и как да става по-бързо.
Виж целия пост
# 5
Аз като я извадя от фризера, размразявам на стайна температура. Никога не съм преварявала.
Виж целия пост
# 6
аз следвам тези указания http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0
Виж целия пост
# 7
Peace
Размразяване - само в хладилник - 12 часа! Какви котлони, какво преваряване?
Но ми се струва, че размразената кърма има лош вкус и дъх-сапунена миризма. Вече започвам да съжалявам, че съм направила резерв от нея.
Виж целия пост
# 8
Погледни този линк - http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1047/. Мисля, че е доста полезен. Аз лично размразявам в топла вода от чешмата. Отнема ми окол 30-40 мин. Никога не съм варяла кърма, според мен няма смисъл
Виж целия пост
# 9
Вие в какво съхранявате кърмата? На мен педиатърката ми каза в шишенца от сокчета Queens.
Виж целия пост
# 10
в стерилни контейнерчета от аптеката (които са за урина)

а за сапунения дъх - ако си спомням правилно, някъде бях чела, че е нормално, не значи, че е лоша кърма
Виж целия пост
# 11
Вече размразявам първо в хладилника и после топля за бебо.  В началото имах много кърма и замразявах, тогава пиех  препарати с желязо (понеже имах нисък хемоглобин).Тази  кърма като я размразя има ужасем мирис и вкус, дали е развалена или е от желязото? На някой случвало ли му се е? Тази която се замразена по-скоро, няма нищо общо с по-старата. Чудя се дали да я хвърлям? Thinking бебо не я отказва, но на него не му разбира главата от такива работи Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия