Моля ви, пак за пустото захранване

  • 1 259
  • 27
Здравейте, мамчета. И аз ще питам за захранването. Сигурно ви е писнало. Работата е следната: Имам  дъщеря на 7 години и навремето я захраних много смело, точно както казваше педиатъра: първо сок, плодово пюре, зеленчуково и т.н. Слава богу тогава нямахме никакви проблеми. Сега имам дъщеричка на три месеца и 20 дена. Педиатъра пак ми дава същата схема, обаче не се получава. Дадох сок на 1 месец и получи колики. Веднага спрях повече. Сега на три месеца каза да дам плодово пюре. Дадох. Същата работа - скъса се да плаче. На 4 месеца ли да пробвам пак? На 5 ли? И с какво? ЕДни майки казват с каша. Други със зеленчуци. Вече се обърках. Знам, че се захранва малко по малко, но с какво е по-правилно?  А каква е тази оризова каша? Не запича ли?  Предварително благодаря.     
Виж целия пост
# 1
Не бързай да захранваш, след като на детето не му понася. То само ти показва, че не е готово за твърда храна, различна от кърмата или АМ. Изчакай да стане поне на 5 месеца и дай оризова каша. Тя е най-щадяща за бебешкото стомахче. Кашата по принцип не запича, не се притеснявай. Сокчетата ги забрави, поне засега. Вместо да даваш сокчета, които нямат никаква хранителна стойност за бебето, по-добре като стане на 8-9 месеца да пасираш плодове. Сокчетата дразнят стомаха, защото имат висока киселинност и не са подходящи за първа храна.
Виж целия пост
# 2
Много рано си започнала с опитите за захранване. Давай само кърма/АМ и когато навърши 4 или най-добре 5 месеца пробвай пак  Peace Сокчета не давай  Stop Можеш да започнеш с оризова каша, зеленчуково или плодово пюре - каквото си избереш  Grinning
Виж целия пост
# 3
Ако,питаш мен направо на 6 месеца започни с оризова каша Peace!Каквото и да решиш успех!
Виж целия пост
# 4
По принцип съвременните педиатри препоръчват захранването да стане 4-6 месец. Първата храна да е оризова каша, зеленчуково или плодово пюре.
Според мен изчакай поне да навърши 5 месеца и тогава опитай наново може би с оризова каша, че е най-неутрална и вероятно най-лесно ще я понесе стомахчето на бебо.
Аз лично захраних около 5и месец с ранни моркови на Хип.
Според някои педиатри не се препоръчва захранване след 6-и месец.
Виж целия пост
# 5
Вече са ти писали другите майчета. Аз искам само да допълня за кашата. Има готови инстантни бебешки каши на розлични марки. Аз пробвах тези на ХИП, те са за след 4 месечна възраст, еднокомпонентни са и са безмлечни. Тоест приготвят се с АМ. Има два вида такива - оризова и елда. Моята дъщеря ги яде и двете. Естествено има и много други марки и видове. По принцип не запичат.  bouquet
Виж целия пост
# 6
Много благодаря за съветите, майчета. Мисля да се вслушам.
Ако има нещо пак ще питам.
Виж целия пост
# 7
Оризовата каша на Хип е регулираща, не би трябвало да запича.
Ако избереш да започнеш захранването с пюре, дай зеленчуково, а не плодово.

Соковете ги забрави. Опитай да захраниш след 5 навъшени месеца.
Успех  Grinning
Виж целия пост
# 8
Соковете ги забрави.
Peace
Синът ми е на 9 месеца и сок още не съм давала!
Виж целия пост
# 9
Пробвах да дам на бебо сокче след 3 месец,но последствията бяха зверски колики и неспокоен сън  #Cussing out Тогава казах-край,въпреки отчаяните опити на майка ми да ме накара да му давам  Crossing Arms и си останахме само на кърма. Захраних на 5 месеца и половина със зеленчуково пюре,после въведох каша,после плодово пюре.Захранването мина гладко и малкият добре го понасяше.Така че и моят съвет е да изчакаш,бебето не се нуждае от сок в тази крехка възраст  Naughty Успех   bouquet
Виж целия пост
# 10
Здравейте, мамчета. И аз ще питам за захранването. Сигурно ви е писнало. Работата е следната: Имам  дъщеря на 7 години и навремето я захраних много смело, точно както казваше педиатъра: първо сок, плодово пюре, зеленчуково и т.н. Слава богу тогава нямахме никакви проблеми. Сега имам дъщеричка на три месеца и 20 дена. Педиатъра пак ми дава същата схема, обаче не се получава. Дадох сок на 1 месец и получи колики. Веднага спрях повече. Сега на три месеца каза да дам плодово пюре. Дадох. Същата работа - скъса се да плаче. На 4 месеца ли да пробвам пак? На 5 ли? И с какво? ЕДни майки казват с каша. Други със зеленчуци. Вече се обърках. Знам, че се захранва малко по малко, но с какво е по-правилно?  А каква е тази оризова каша? Не запича ли?  Предварително благодаря.     
На 1 месец сок? тая педиатърка е луда #2gunfire
по добре изчакай до 6м и тогава давай какавото си решила явно бебето ти не понася нововъведените от теб храни!  bouquetНа 6м пробвай оризова каша тя е най щадяща  bouquet
Виж целия пост
# 11
Сия, аз започнах с каша на 4 месеца. След това на 6 зеленчуци, после плодове, месо, млечни продукти. Сокове все още не давам. Много е малко бебчето на 1 месец за сокове или каквото и да било. Според мен поизчакай още няколко месеца  Peace
Виж целия пост
# 12
Соковете веднага ги спрях. Пюрето също. Ще чакам.
Виж целия пост
# 13
Соковете веднага ги спрях. Пюрето също. Ще чакам.
Добро решение. Peace
Виж целия пост
# 14
Пробвах да дам на бебо сокче след 3 месец,но последствията бяха зверски колики и неспокоен сън  #Cussing out Тогава казах-край,въпреки отчаяните опити на майка ми да ме накара да му давам  Crossing Arms и си останахме само на кърма. Захраних на 5 месеца и половина със зеленчуково пюре,после въведох каша,после плодово пюре.Захранването мина гладко и малкият добре го понасяше.Така че и моят съвет е да изчакаш,бебето не се нуждае от сок в тази крехка възраст  Naughty Успех   bouquet

А кога му спряха коликите на твоето бебенце? На моята продължават вече цяла седмица.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия