Спирала?

  • 2 592
  • 11
Моя приятелка има 2 деца и повече не желае бременност. Интересува се  за поставяне на спирала. Бихте ли ми казали от къде се купува, колко струва, колко струва манипулацията горе-долу, необходими изследвания. Има 2 секцива, последното септември 2006. Кога най- рано може да я сложи при това положение? В момента още кърми- противопоказание ли е това/Мирена добър избор ли е? Благодаря на ВСИЧКИ ОТЗОВАЛИ СЕ!
Виж целия пост
# 1
Мирена е много скъпа спирала, съдържаща  хормон. Слага се в определени случаи /напр. обилни менструации/.  Не че не може да си я сложи жена, която вече е раждала напр., но просто цената й е 20 пъти по-голяма, отколкото на обикновенната. Щом няма необходимост точно от нея, има други . Освен ако не искаш да похарчиш повечко пари Mr. Green
Ето тук има инфо за спиралите http://www.bg-mamma.com/site/content/view/304/83/
Гинекологът след преглед ще каже каква да си купи. Аз лично съм си сложила най-обикновенна  Копър Т /от стария модел, само с мед/. Има по-съвременни видове със добавка на злато или сребро. Предпочитам, а и моят гинеколог също Grinning, да нося златото и среброто отвън, на ръцете си.... Laughing
Между другото, моята струва 14 лв., а Мирена към 300лв  Sick Ползвала съм Копър Т и преди да родя второто си дете и съм много доволна Wink
Виж целия пост
# 2
Здравейте! Някоя от вас ползвала ли е спиралата Nova T 380  и ако да,то бихте ли споделили мнения за нея?  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
А какви са шансовете за забременяване при сложена спирала?
Виж целия пост
# 4
А какви са шансовете за забременяване при сложена спирала?
Стига да е сложена както трябва и да са минали 3 месеца от слагането й, нямаш почти никакви шансове да забременееш! Naughty
Виж целия пост
# 5
Здравейте! Някоя от вас ползвала ли е спиралата Nova T 380  и ако да,то бихте ли споделили мнения за нея?  Simple Smile

Аз съм с такава.Избрах я честно казано по цената (56лв.), защото исках скъпа спирала (Незнам защо така реших  newsm78 ).Предложиха ми в аптеката Копър Т (около 15лв.), Мирена (250лв.) и тази.Мирена я изключих, тя не е за мен.
Засега нямам никави оплаквания, много съм доволна, сложих я преди 4 мес., може би е малко рано да се хваля де...Цикълът ми е доста по-обилен от преди, но това не ми пречи.Ако нещо друго те интересува питай!
Виж целия пост
# 6
Мирена е много скъпа спирала, съдържаща  хормон. Слага се в определени случаи /напр. обилни менструации/.  Не че не може да си я сложи жена, която вече е раждала напр., но просто цената й е 20 пъти по-голяма, отколкото на обикновенната. Щом няма необходимост точно от нея, има други . Освен ако не искаш да похарчиш повечко пари Mr. Green
Ето тук има инфо за спиралите http://www.bg-mamma.com/site/content/view/304/83/
Гинекологът след преглед ще каже каква да си купи. Аз лично съм си сложила най-обикновенна  Копър Т /от стария модел, само с мед/. Има по-съвременни видове със добавка на злато или сребро. Предпочитам, а и моят гинеколог също Grinning, да нося златото и среброто отвън, на ръцете си.... Laughing
Между другото, моята струва 14 лв., а Мирена към 300лв  Sick Ползвала съм Копър Т и преди да родя второто си дете и съм много доволна Wink

Питах моята гинеколожка за спиралите. Каза ми абсолютно същото - Мирена е лечебна спирала, слага се когато има нужда от лечение, освен като превантивно средство с/у забременяване. Препоръча ми да си взема най-обикновена - от най-евтините, това разбира се ще стане като се появи и нормализира менструацията ми.  Peace
Виж целия пост
# 7
А колко време след раждане е най-удачно да си поставиш спирала? Thinking
Виж целия пост
# 8
А колко време след раждане е най-удачно да си поставиш спирала? Thinking
Шест месеца след раждането. Този срок задължително трябва да се спази.
Виж целия пост
# 9
Здравейте! Някоя от вас ползвала ли е спиралата Nova T 380  и ако да,то бихте ли споделили мнения за нея?  Simple Smile
И аз съм с такава, от 07.06 год. Не съм доволна. При цикъл 3 дни, след слагането й стана 13 дни и ми идва на 25-26 ден. Луда работа, другия месец я махам.
Виж целия пост
# 10
Имах, но едва я изтраях една година. Доста ме боля докато ми я слагаха. Но като я махнаха не усетих. Идваше ми по- рано и цикълът ми беше 10-12 дни. Чувствах се зле. При всеки е различно.
Виж целия пост
# 11
Здравей!Аз си сложих преди почти 2 мес. имах нормално раждане и все още кърмя.Сложих си обикновена по съвет на моята докторка,каза че по скъпите варианти се препоръчват при жени раждали със секцио,досега не съм имала проблем при слагането е леко неприятно а също и 2,3 дни след това,преди месец ми дойде и цикъла за първи път и не съм забелязала да е по различен от преди.Абе с две думи съм доволна,много ми е спокойно и сексуалния ми живот е супер!  Може би зависи от доктора който ти я слага а и от самата жена:bouquet:
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия