Помагайте!!! Запек на кърмачка?

  • 13 126
  • 24
Здравейте!
Имам сериозен проблем с ходенето по голяма нужда. След раждането съм така, казаха ми да пия зелен китайски чай, ама на мен не ми се иска заради бебко. После ми казаха течен парафин, но за кърмачки и той не става!
Сега пия Дуфалак (става за кърмачки),  но не ми действа. Ходя до тоалетна през два дни.

Ако някой има опит нека сподели!!!
 
Виж целия пост
# 1
Рициново масло. Дават го още в родилния дом и до колкото знам не действа на бебо. Опитай  Peace
Виж целия пост
# 2
    Проследи с какво се храниш!
    Най-добре мини към храните,които със сигурност не запичат:варени-печени зеленчуци и плодове,фурми,сушени каисии и сливи,елда,овесени ядки,хляб "бонус",например и така нататък!Пий много течности,важно е!
Виж целия пост
# 3
дуфалак, от друго няма мужда!
Виж целия пост
# 4
На мен винаги са ми действали сушените смокини или активия с мюсли. Много са ефективни и със сигурност изпитани.
Виж целия пост
# 5
Мюсли, овесени ядки, прясно мляко, плодове пресни (круши, тикви) ... Това е за което се сещам.Овесените ядки (с кис. мляко) при мен действат безотказно.И аз в началото след като родих имах този проблем.И (срам несрам) стигнах и до клизма - купих си "уреда" и ...  Embarassed Ужас!
Виж целия пост
# 6
И на мен ми помага Активия.
В родилното ми бяха дали едно хапче.. мисля че дармол се казваше - но нямам представа на какъв интервал може да се взима.
Иначе, аз съм пила зелен чай - първия път защото и бебето имаше запек, предаден от мен явно, и подейства мигновено - първо на беб, след няколко часа и на мен. Обаче, при следващото пиене вече нямаше ефект - явно организмът привиква към него. Така че, най-безобидния начин като че ли си остава подходящата диета  Confused
Виж целия пост
# 7
сушени сини сливи
круши
компот от кайсии
пила съм и някакви прахчета Трансилан - френски, но действаха епизодично
Виж целия пост
# 8
И аз съм кърмачка и при двете деца имах проблеми с ходенето по голяма нужда, но аз за себе си открих, че едно кафе сутрин ми помага...всички ще кажат..."не е добре за бебето", но аз лично не съм видяла проблеми- нито колики след това, нито безсъние или раздразнителност у бебето...А иначе съм изцяло "за" храните, които "разтикват"- прясно мляко /въпреки че не се препоръчва за кърмачки, но предполагам 1 чаша топло мляко сутринта няма да навреди/, чувала съм че пият чаша топла вода с мед сутрин, но смятам че чаша чай с мед ще е по-добре;)
Виж целия пост
# 9
Аз по принцип всяка сутрин пия чаша топла вода, или чай, просто ми харесва.
А кога е добре да се приемат тези 'разхлабващи храни"?
Само сутрин ли има ефект или вечер ще е по-добре?
Виж целия пост
# 10
И аз съм имала и все още имам този проблем, но най-ефикасно се оказа при мен това: сушени сини сливи се варят около 15-20 мин. в малко вода , прецежда се сока и се изпива.Можеш и да хапваш сините сливки само . Peace
Виж целия пост
# 11
Откакто родих нямам такъв проблем, но по-рано ми помагаха овесени ядки / може да се сварят и да се пие само водата/, сок от круши или чаша топла вода с лъжичка мед сутрин.
Виж целия пост
# 12
Desssy, няма ограничение за времето, по което ще приемаш разхлабващите храни.
От личен опит ти препоръчвам да опиташ първо с храни и напитки, а в краен случай с лекарства. Така ще свикнеш да приемаш полезни храни, а и отделителната ти система ще се научи да си работи без помощни вещества. Слабителните лекарства, когато се употребяват често, в един момент спират да действат.
На мен ми помагат следните неща:
- Активия
- круши, сини сливи, тиква
- броколи
- сурово кашу (орехите също дийстват слабително)
- повече течности
- повече движение
Виж целия пост
# 13
сутрин на гладно супена лъжица мед разтворена в кафена чашка топла не гореща вода
и чак след половин час закуска ако изобщо закусваш
Виж целия пост
# 14
Сушени кайсии, сини сливи, сутрин на гладно лъжица зехтин, повече течности.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия