Задави се със солетка!?

  • 1 186
  • 8
Направо полудяхме в къщи с този малкия бандит!!!
Видя солетите (а уж ги бях скрила) докато му топлех вечерята. Както се досещате рев, истерия и си представих няма да има никаква манджа, склоних да му дам две солетки докато се суетях около котлона. Естествено като разбра, че съм го метнала само с две солетки направо побесня. И като се почна още рев и при първото дълбоко взимане на въздух и се задави. Както се сещате умирам от притеснение да не му е влязла в дробчетата, че такива истории съм чувала...
Е оплаках се, а пък малкия заспа от изтощение гладен Cry
Виж целия пост
# 1
  Виждам, че си от София. В ИСУЛ се намира детско спешено отделение. Когато лежах там преди шест години приемаха деца от цялата страна. Едно се беще задавило с бадем, друго напъхало цип в носа и други. Заведи детето за свое успокоение, дане би да е попаднала трохичка в белия дроб. Там имат необходимата апаратура и става бързо, но ви пожелавам да не се стига до там. Пак повтарям може да го заведеш за твое спокойствие.
   
Виж целия пост
# 2
Благодаря за отговора...  bouquet
Тази сутрин е добре, да чукна на дърво. Ще го наблюдавам и ако има нещо съмнително ще го заведа където трябва.
Виж целия пост
# 3
Е Криси редовно се давеше така - яде каша и току реши да си пореве заради зъбите и на вдишване се е задавял и с каша и с пюре и кво ли не - изкашля се и се оправя, не ми е е хрумвало да го водя на лекар... Thinking За какво трябва да се следи? newsm78
Виж целия пост
# 4
Е Криси редовно се давеше така - яде каша и току реши да си пореве заради зъбите и на вдишване се е задавял и с каша и с пюре и кво ли не - изкашля се и се оправя, не ми е е хрумвало да го водя на лекар... Thinking За какво трябва да се следи? newsm78
                               Попаднала трохичка в белия дроб НЕ Е ЗА ПРЕНЕБРЕГВАНЕ!!!
Виж целия пост
# 5
Е Криси редовно се давеше така - яде каша и току реши да си пореве заради зъбите и на вдишване се е задавял и с каша и с пюре и кво ли не - изкашля се и се оправя, не ми е е хрумвало да го водя на лекар... Thinking За какво трябва да се следи? newsm78

Уф, да знаеш само какви неща са вадили от дробовете на малки деца... Да не се случва, опасно си е.
Виж целия пост
# 6
Би следвало да направи пневмония, ако е попаднало чуждо тяло в дробчето.

При задавяне с предмет в дихателните пътища първо започват опити да се изкара предмета. Ако това не стане и детето е застрашено от смърт, следващия опит е да се духне силно в устата му, така, че предмета влиза навътре, разклонява се към единия дроб, освобождава място за дишане с другия и в следствие детето оживява и прави пневмония, която се лекува с антибиотик.
Това ми е информацията от лекар, който ме е учил на спешна помощ.
Виж целия пост
# 7
Би следвало да направи пневмония, ако е попаднало чуждо тяло в дробчето.

При задавяне с предмет в дихателните пътища първо започват опити да се изкара предмета. Ако това не стане и детето е застрашено от смърт, следващия опит е да се духне силно в устата му, така, че предмета влиза навътре, разклонява се към единия дроб, освобождава място за дишане с другия и в следствие детето оживява и прави пневмония, която се лекува с антибиотик.
Това ми е информацията от лекар, който ме е учил на спешна помощ.
Много благодаря, за полезния съвет! Peace
Виж целия пост
# 8
От нашата лекарка знам, че ако детето е аспирирало нещо и то е попаднало в белите дробове, следва мъчителна кашлица, която няма как да не забележиш и подминеш. Ако непосредствено след задавянето детето не е кашляло дълго и мъчително, най-вероятно няма проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия