Мазане против стрии

  • 5 660
  • 79
Здравейте искам да ви попитам дали знаете от кога трябва да се маже коренчето и гърдите с крем за да не се появят стрии от разтягането на кожата. А също така какви кремове сте ползвали за целта.
Виж целия пост
# 1
По принцип е хубаво е от начало още , а може и от 4 нататък. Но да ти кажа всичко е до еластичност на кожата. Аз не съм се мазала изобщо и нямам Mr. Green, моя приятелка се маза ли, маза с 100 крема (даде сумати пари) и пак и се нацепи кожата #Crazy

П.П. Много внимавай какво купуваш, има такива кремове които са противопоказни за бременни!
Виж целия пост
# 2
Колкото по-рано започнеш, толкова по-добре.  Peace 
Но няма гаранция, че дори да се мажеш няма пак да ти се появят.  Sad
Виж целия пост
# 3
Аз започнах да се мажа от 2-3 седмици но не съм много сериозна. Мажех се олиото на Икаров, а от няколко дни го сменихс крема на Дева против стрии. Просто олиото ме дразни и ми излизат пъпчици от него.
Виж целия пост
# 4
с каквото и да се мажеш, все тая - или ще се нацепиш, или няма да се нацепиш  Mr. Green въпрос на кожа. Но почвай, и нека е по-мазно.
Виж целия пост
# 5
Аз и сега от време на време се мажа.То си е до кожа според мен,но за най-ефикасна признават мастта.Вярно,че не е много комфортно с нея,но всички които съм питала досега ми казват,че това им е дало най-голям ефект.
Виж целия пост
# 6
Още в началото на бременността си попитах доктора дали и с какво да се мажа против стрии. Той ми каза изобщо да не се "занимавам с глупости", защото ако кожата ми е еластична и без кремове няма да получа стрии. И обратното дори и да се мажеш, ако кожата ти е по-суха нищо няма да те спаси. Слава богу нищо не ми се получи, а бях качила цели 20 килца  Crazy...
Успех в борбата със стриите thumbsup
Виж целия пост
# 7
И да се мажеш, и да не се мажеш, както са ти казали момичетата - въпрос на кожа. Аз се мазах от третия месец. До две седмици преди да родя нямах една стрия, обаче последните дни -  Mr. Green.
Виж целия пост
# 8
Аз се мажа с Мустела от 4 месец  Peace
 Незнам колко е до кожа, но според мен колкото повече една кожа е хидратирана толкова по малко е вероятноста да се нацепи.
Виж целия пост
# 9
Колкото по-рано започнеш, толкова по-добре.  Peace 
Но няма гаранция, че дори да се мажеш няма пак да ти се появят.  Sad
  Peace Лично аз се мазах с крема на Чико от серията Мама Дона. Започнах когато бях в трети месец и продължих до края. Резултата-целият ми корем е в стрии. Всичко е до кожа, но с това не искам да ти кажа, че няма смисъл да използваш козметика против стрии, напротив. Две мои приятелки също използваха този крем и нямат нито една стрия, а и двете качиха повече от мен.  bouquet
Виж целия пост
# 10
Аз започнах да се мажа в края на четвъртия месец.Отначало използвах Percutalfa,Johnson's baby oil gel,а последните месеци-Mamma Dona на Chicco.
Нямам нито една стрия.Обаче,това не е успокоение,защото всяка кожа е различна.
Пожелавам ти да нямаш никакви до минимум поражения Peace
Виж целия пост
# 11
Аз започнах да се мажа с прехваленото масло на Бюбхен, уж с чудесни резултати от тестове в германия за качество.
В резултат след около седмица кожата на гърдите ми започна да ме сърби и направо да се бели:(

Спях разбира се, но доста се разочаровах от козметиката. А по принцип не съм с лесно дразнима кожа...

Така че се чудя това с мазането доколко е добра идея.
Виж целия пост
# 12
Аз се мажа с Мустела от 4 месец  Peace
 Незнам колко е до кожа, но според мен колкото повече една кожа е хидратирана толкова по малко е вероятноста да се нацепи.
напълно съм съгласна
а крема на Мустела е направо страхотен
аз се мазах с него от 2 месец до края на бременността
Виж целия пост
# 13
Аз започнах още от начало да се мажа на Чико МАМА ДОНА, но бях много упорита. Може да се каже не съм пропускала ден без да я намажа. Не качих много кг и много спортувах.Продължих и след раждането да се мажа. Нямам една стрий. По-добре се мажи. Не разчитай на това, че е до кожа. Може и да е до кожа, но по-добре направи нещо отколко нищо. Успех! Надявам се да нямаш проблеми.
П.С. Мажа си гърдите с крем против стрий на Чико, продължавам да кърмя вече 1г.2м. и нямам нито стрий и не са увиснали. Все пак имат ефект. Грижи се!
Виж целия пост
# 14
Ох,много ми е болна тая тема,щото аз така се нацепих..... CryЗапочнах да се мажа буквално като разбрах,че съм бременна и не съм пропускала нито един ден.Мазах си цялото тяло,от гърдите до коленете.Резултат?Стрий!Грешката ми беше,че отслабнах много рязко след като спрях да кърмя.Просто свалих килограмите за норматив.Вероятно това е причината.Но една приятелка,която се занимава с йога,ароматерапия и тям подобни ми направи някакво вълшебно мазило от няколко масла,смесени заедно и сега се мажа с него.Резултатът е впечатляващ!Останаха ми съвсем малко на дупето,но мисля, че и те ще изчезнат.Трябва да бъда само още малко упорита. Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия