ТЪрСИ СЕ стопанин на едно малко, черно, сладко кученце

  • 729
  • 3
Който иска да има животинка в домът си и не държи да бъде породисто, с родословие и т.н. нека прочете надолу.
В четвъртък видях от прозореца, че на улицата, до задната гума на една кола се е свило и скимти едно мъничко, страшно сладко кученце, на което една от предните лапички беше обляна в кръв.Позагледах се и видях, че има доста голяма и опасна рана, покрита с гной отгоре.
Аз не мога да гледам нещастието на нито едно живо същество, било то човек или животно.Прозвъних тук-там по ветеринарните клиники и в Зона Б-5, до 30 СОУ откликнаха.Казаха,че имат касичка за дребни дарения, но тя им позволява да поемат разходите по различни видове лечения на бездомни животни.Качих малчо на колата и го заведох при тях, не мога да ви опиша колко мили и сърдечни лекари ни посрещнаха.Обработиха под упойка лапичката на малчо,тъй като раната беше сериозна и беше започнала инфекция.Направиха рентгенова снимка, слава богу няма счупване, казаха че е от кола, но не е успяла да осакати лапката.За да е под непрекъснато наблюдение докато се възстанови, както и защото сърце не ми дава да го оставя на улицата, нямам къде да го настаня /имам 2 ротвайлера и коте/, та платих 35лв. за 7-дневен престой в клиниката на малчо.Купих необходимите лекарства, там ще го превръзват и лекуват ежедневно, ще го хранят само с качествена храна през тази седмица.Остава проблема обаче, след това какво да правя с това мило животинче, къде да го оставя?Немислимо е за мен да го взема от клиниката и да го оставя отново на улицата, сърцето ми се къса и не мога да намеря разрешение на проблема.Докато е там ще му търсят също дом, но там ходят хора, имащи вече кучета и котки, затова вероятността е минимална.
Ако някой иска да гледа това прекрасно животинче, нека ми пише.
Помислете, кученцето е съвсем малко бебче, наистина много красиво-чисто черно, с лъскава, пухкава козинка, на места в самият кай  косъма завършва с беличко, като скреж стои.Страшно е красиво, аколко добро и миличко е, всеки който го види би се влюбил.
Дано някой, който има нужда от вярно другарче, да откликне и отвори сърцето и домът си за малчо
Виж целия пост
# 1
Радвам се , че още има такива хора като теб  bouquet
Аз имам 3 кучета и ми е невъзможно да го прибера  Sad. Бившият приют на екоравновесие в Лозенец се стопанисва от свестни хора , субсидирани от една немска фондация. Лятото имах подобна случка и едно такова кученце го взеха, примолих им се и го взеха ,иначе там е кастрационен център, но  такива животинки имали голям шанс да ги осиновят в Германия . Досега доста са заминали. Ако не успееш да му намериш дом , това е по- добро решение от улицата. По принцип трудно се съгласяват , но трябва да обясниш ,че то няма никакъв шанс иначе. Искаха обаче да е ваксинирано , за да не се зарази с нещо.  Ако имаш въпроси нещо - питай, съжалявам ,че неможах да помогна повече. Hug
Виж целия пост
# 2
Опитах с приюти, но за момента нищо не съм постигнала.Проблема е, че съм зле финансово в момента, дадох си почти последните пари за престоя му в клиниката.Тези уж природозащитници и отдали се на спасяване на животните, си искат материалният стимул, не им е достатъчен душевният.Отвратително, но факт.Явно измряха лудите като мен, които си дават последния лев за да спасят улично куче, вместо да купят храна на децата си. newsm78
Ако може някой да помогне да му намериме стопанин или даго настаним в приют,много ще съм благодарна
Виж целия пост
# 3
Ако искаш пиши ми на лични , можеш да ми пратиш тел. и да измислим нещо , ще се опитам да ги моля пак в Лозенец.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия