Ужасно акне, помогнете ми!

  • 1 517
  • 8
Здравейте!

Моля ви да ми помогнете със съвети и идеи. След като забременях, ми се появи много неприятно акне, каквото не съм имала и като тийнейджърка.  Sad Тогава гледах да не се клепам много с химии, обаче сега, след като родих, положението е още по-трагично. Вече ме е срам да се покажа навън пред хора, цялото ми лице е в ужасни пъпки. Не кърмя вече, така че мога да мажа и пия всичко. Моля ви, помагайте от къде да започна и какво да правя, че както съм и дебела и отпусната още, с тия пъпки наистина се мразя, а самочувствието ми е под нулата.  Sad  Embarassed

Благодаря предварително на всички!
Виж целия пост
# 1
моят съвет е да отидеш на добър дерматолог за пъпките., а за дебелината още повече като не кърмиш вече-тук има толкова много теми с различни диети, че просто трябва да намериш подходящата за теб....
успех Peace
Виж целия пост
# 2
изследвай си хормоните,отиди на дерматолог.Не изтисквай пъпките,че ще стане по-лошо,а и се сетих-нали рекламират един продукт ЛЕПТЕН за мъже и за жени,чувала съм добри отзиви,ако искаш опитай,дано да ти помогне Peace
Виж целия пост
# 3
Diane-35,  също е и контрацептив, но най добре след консултация с лекар.
Виж целия пост
# 4
И аз мисля,че е добре да се консултираш с дерматолог .

Това, което аз бих направила на твое място  е :
*почистване ежедневно с лосиони ,които са антисептични
* тоалетни трици,парна баня по 1 -2 пъти в месеца
*да използваш антисептични кремове ,ако имаш някой детски с цинк ,може да помогне на първо време

Аз също имах проблеми с кожата от бременноста ,не толкова сериозни,но по принцип имам хубава кожа, а беше станала с петна,пъпки ,трънчета.Започнах всяка седмица да си правя нещо - парна баня,маска, пилинг и малко по-малко се възстанови . Има какво да се желае още ,но разликата е голяма с преди.
Виж целия пост
# 5
моят съвет е да отидеш на добър дерматолог за пъпките., а за дебелината още повече като не кърмиш вече-тук има толкова много теми с различни диети, че просто трябва да намериш подходящата за теб....
успех Peace
  bouquet
ПС Имаш страхотен котарак!
Виж целия пост
# 6
Здрасти Ним,
моята мила сестра роди също преди месец. Много ми е жал за нея, защото освен че се е изтощила покрай бебчето ( много е ревливо ), също са и се появили пъпки. Мисля си, че са от недоспиване, преумора и хормонални промени.

Сега съм решила да и купя подарък - хубаво кремче на Авен точно за такава проблемна кожа и и взех гел-ексфолиант на Нютрожина.

Дано подействат.

Вземи си и ти хубаво кремче ( Авен и го беше предписала една дерматоложка още на времето, но е хубаво ) и си го почиствай вечер хубаво!   bouquet
Виж целия пост
# 7
Много съм доволна от Дермабион-таблетки съдържащи бирена мая и много витамини,специално за акне и проблемна кожа са.Пия ги почти непрекъснато,защото като ги спра и се почва пак с пъпките Rolling Eyes.Добре е да се консултираш с лекар,но щом си кърмила доскоро-със сигурност имаш нужда от малко подсилване с витамини....та,може да пробваш.Те са близки по действие с Мерц ,но са доста по-ефтини.
Виж целия пост
# 8
По принцип най-добре е да отидеш на дерматолог.
Навремето и аз имах такъв проблем,посетих няколко дерматолога,та мен ме излекуваха с:
противозачатъчни-Диане
козметиката на Ла Рош Посе
и допълнително един антибиотик който пих за прочистване Peace
От тогава нямам никакъв проблем.
Грушенка по-принцип и този крем е добър,но на мен ми подейства много зле-цялата се изприщих и ми щипеше много.Затова по добре лекар да прецени и първо си взимайте тестер.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия