Има ли прераждане и кое ни кара да вярваме/не вярваме в него?!!

  • 47 668
  • 1 342
И така това е въпрос който вълнува цялото човечество.

Хора от всички религии...присъединявайте се! Hug

Аз лично вярвам в прераждането.......... Heart Eyes
Защо ли? Ами дали един живот  ни е напълно достатъчен за да съзреем и се усъвъсршенстваме духовно ?  Thinking

 
Виж целия пост
# 1
Четох в една книга ,че под хипноза различни хора се връщат към предишни животи и разказват за живота след смъртта,но дали е истина.......!!!?????Незнам.
Виж целия пост
# 2
Аз лично вярвам в прераждането.......... Heart Eyes 
Абе май и  аз, ама май само ми се ще да е така... Никой не се е върнал от другия свят да разкаже! Макар, че един физичен закон гласи "Енергията не се губи - тя преминава от един вид в друг. От кинетична - в потенциална." Знам ли... newsm78
Виж целия пост
# 3
Аз не вярвам.
Виж целия пост
# 4

Аз лично вярвам в прераждането.......... Heart Eyes

прераждане при християните май няма.  Wink внимавай много  Mr. Green
иначе, не знам дали вярвам, по-скоро вярвам, че смъртта не е края.
Виж целия пост
# 5

Аз лично вярвам в прераждането.......... Heart Eyes

прераждане при християните май няма.  Wink внимавай много  Mr. Green
иначе, не знам дали вярвам, по-скоро вярвам, че смъртта не е края.
Да така е християнството отри4а прераждането.....макар 4е в ранното християнство то се е приемало......та затова аз написах..."Хора от всички религии...присъединявайте се!" Hug
Виж целия пост
# 6
Според мен както аз разбирам,ако живееш по Божиите закони,значи вярваш че душата ти е безмъртна.Както Бог е. Мисля че ние не можем да избираме дали искаме да имаме безсмъртна душа, или не... понеже не виждам логика душата да "умира".
Аз лично не съм чувла душа да умира понеже доколкото знам душата е вечна и не умира...само тялото умира. НО, ние можем да избираме как да жиевеем живота си(имаме свобода на избор)....дали в съгласие с Божиите закони или Не. И при двата случая когато човек умира ,душата му  не...На вярващия и на невярващия.А разликата  мисля е в това че единия ще има щастлив живот и ще живее(ще се чувства) като в Рай, понеже живее в хармония с Бог и всичко наоколо,а другия ще има труден живот  и жовотът му няма да е в хармоня с Бог,...жовот изпълнен с борба и мъка и перипети през целия жовот....(ще се чувства  като в АДА).Но Никои никого не принуждава....всеки си избира сам по кой път да поеме.
Целта на  безсмъртието на душата е прераждането....
 
Виж целия пост
# 7
http://www.dveri.bg/content/view/3533/39/
http://www.dveri.bg/content/view/1622/39/
http://www.dveri.bg/content/view/1175/96/
Розе, дано това ти помогне да си изясниш нещата и да не смесваш прераждане с Християнство!Май създаваш нова религия......
Виж целия пост
# 8
http://www.dveri.bg/content/view/3533/39/
http://www.dveri.bg/content/view/1622/39/
http://www.dveri.bg/content/view/1175/96/
Розе, дано това ти помогне да си изясниш нещата и да не смесваш прераждане с Християнство!Май създаваш нова религия......
newsm10 smile3501 smile3525Розе ти май не си наясно, че изповядваш идеите на движението Ню Ейдж, което проповядва обединение на световните религии/демек one big Миш-маш #Crazy/и е част от предречения от Библията Нов Свтовен Ред.Само , дето християнството не участва там.
Виж целия пост
# 9
 Няма такова нещо! Нищо не може да ме накара да повярвам в прераждане!
Виж целия пост
# 10
Да, вярвам. Не знам защо, но вярвам.
Виж целия пост
# 11
Ето моля малко информация....


....В юдаизма фундаменталното вярване в прераждането, т.нар. "гилгул", е съществувало хиляди години. То е било крайъгълен камък на еврейската вяра приблизително до 1800—1850 година, когато източноевропейските еврейски общности е трябвало да се "модернизират", за да бъдат възприети от установените западни институции. Излиза, че вярата в прераждането е била основно и главно течение на юдаизма преди по-малко от два века. В ортодоксалните и хасидистки общности вярването в прераждането продължава и до наши дни. Кабалата — мистичната еврейска литература, водеща своето съществувание от преди хиляди години, е пълна с указания за прераждането."Една душа може да се прероди много пъти в различни тела и по този начин да изправи греховете, извършени в предишни прераждания. По същия начин тя може да постигне съвършенство, недостигнато в предишните прераждания."

Историята на християнството  показва че когато то става официална религия в Римската империя, император Константин наредил да бъдат заличени в Новия Завет всички отнасяния към прераждането. Това става през четвърти век след Христа. Очевидно императорът е чувствал, че идеята за прераждането заплашва стабилността на империята. Поданиците, които вярват, че ще имат и друг шанс за живот, биха били по-малко подчинени и послушни, отколкото вярващите в Страшния съд.

През шести век Вторият константинополски събор потвърждава официално акта на Константин, като декларира, че прераждането е ерес. Също като Константин църквата се страхува, че идеята за предишни животи ще отслаби и подкопае нейната растяща мощ, като предостави на нейните последователи твърде много време да търсят спасение. Бичът на Страшния съд е бил нужен, за да осигури необходимото им поведение.

По време на същата раннохристиянска ера други църковни отци, като Ориген, Климент Александрийски и свети Йероним, приемали прераждането и вярвали в него. И гностиците споделяли тази идея. Чак до дванайсети век християнската общност  на катарите в Италия и Южна Франция била жестоко преследвана за това, че нейните послед
ователи вярвали в прераждането....

P.S.....Много съжалявам   и звинявам че не мога да предоставя автора на това...копнах го от един друг форум,и там беше постван автора но аз не го постнах....Сега не мога да го намеря.Но предполагам се разбира че аз не мога да си "измисля" такива факти сама... Blush

Виж целия пост
# 12
Теорията за прераждането отговаря на мои въпроси, които иначе липсват. Но темата е много широка и понятието за прераждане не е еднакво за всички. Така или иначе, тези, които го поддържат, си знаят защо и не се впечатляват от оборващите теории, а другите са почти винаги толкова убедени в правотата си, че с топ не можеш да ги накараш да видят и другата гледна точка Simple Smile Все едно да питаш ескимос и калифорниец дали има нужда от хладилници - в очите на другия изглеждаме като ескимоси  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Когато се преродя - ще дойда да ти отговоря в темата Mr. Green
Това е моят принцип. За да отговоря дали има нещо или няма, аз трябва да съм го видяла, усетила, разбрала. По същия начин вярвам/не вярвам.
Виж целия пост
# 14
Розе ти май не си наясно, че изповядваш идеите на движението Ню Ейдж, което проповядва обединение на световните религии/демек one big Миш-маш #Crazy/и е част от предречения от Библията Нов Свтовен Ред.Само , дето християнството не участва там.
Да ,gerik твоето мнение ми е ясно...ти си "всезнаеща" и това го рзбрахме всички.... Outta Joint
Благодаря ти за труда да се отбиеш тук в моята тема,и де пуснееш  поредния жлъчен коментар относно мен и моята вяра    bouquet
  Предполагам, ти наистина  по-добре  от мен знаеш аз в какво вярвам и какво ми е в главата.Нещо ме съмняваш.....Да не си преродената Ванга?  Thinking
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия