Как да махна къна ?

  • 13 403
  • 27
Направо не мога да си гледам косата , направих ужасна грешка че по време на бременността използавах къна Sickтолкова ме е яд . Сега това нещо няма махане ,пробвах с Палет , с Лореал и нищо . Само подстригване ли е начина ? Моля ви ако има някоя мама отървала се от гадна ЧЕРВЕНА /индийска / къна / , да сподели КАК ?????
Виж целия пост
# 1
Направо не мога да си гледам косата , направих ужасна грешка че по време на бременността използавах къна Sickтолкова ме е яд . Сега това нещо няма махане ,пробвах с Палет , с Лореал и нищо . Само подстригване ли е начина ? Моля ви ако има някоя мама отървала се от гадна ЧЕРВЕНА /индийска / къна / , да сподели КАК ?????
Съжалявам, мила,но къната няма махане тъй като е прахообразна и понеже косъма представлява нещо като люспата на рибата,този прах влиза под люспите и оттам няма махане . Така ми е обяснила поне моята фризьорка.Ще трябва да я режеш малко по малко  Tired
Виж целия пост
# 2
Как няма махане,винаги съм използвала къна/ех,преди време беше/.
Тя се отмиваше дори само с вода.Смисъл от три,четири миенета сама ми падаше...

Мий я всеки ден с шампоан.../3,4 дни-би трябвало д а падне...
Виж целия пост
# 3
според мен,това е много трудно и почти невъзможно начинание
успех все пак
Виж целия пост
# 4
според мен,това е много трудно и почти невъзможно начинание

И аз мисля така Tired
Виж целия пост
# 5
според мен,това е много трудно и почти невъзможно начинание

И аз мисля така Tired

Подкрепям напълно!
Виж целия пост
# 6
Чувала съм,че след къносване трябва да минат поне 6  месеца за да се сложи боя  Confused.А косата сега в какво състояние ти е?
Виж целия пост
# 7
уф , ами в ужасно състояние , на някави преливащи нюанси , не съм й слагала къна от 5 месеца . Но нали ви казвам че пробвам с бои и ефекта е  #Cussing outКрайщата са нюанси на червено , по нагоре където е била моята коса е кестенява от боята / беше лешник / и най отгоре около 2 пръста е моята небоядисана , а тя си е кестенява . И поради този ужасяващ си вид ходя постоянно с вързана коса , като е пусната съм като ПАУН Embarassed
Виж целия пост
# 8
С блондор, 2-3 пъти и ще се махне.
Виж целия пост
# 9
Много се извинявам, че разводнявам темата, но може ли само някой да ми каже какво означава "прогресивно боядисване"? Пише го на безамонячните бои Кастинг, че ако е използвана прогресивна боя не трябва да се ползва Кастинга. Това амонячна боя ли е ? Защото аз си ползвам амонячни и исках сега да си взема Кастинг , но не знаех дали ще ми хване боята след като съм се боядисвала с амонячна и като го прочетох се зачудих какво е аджеба това ''прогресивното''. Още веднъж се извинявам на авторката на темата, просто ми се стори, че ще е глупаво да пускам цяла нова тема за подобен въпрос.  bouquet
Виж целия пост
# 10
От личен опит мога да кажа, че много трудно се маха къна, даже клони към невъзможно. Аз съм на този хал. Sad
Косата ми е дълга почти до кръста кестенява, но преди почти 2 години си къносах косата черна с къна на Арома. Бих казала, че и къната явно на Арома е гадна. Започна да се измива само на места къната. Преди година поисках да си направя кичури и добре, че не се направих 50:50, а започнахме с малко с фолио еми не станаха там където е моята израсла коса си станаха идеално руси, а на долу едва си промени цвета, после след всяко миене изсветляваха, но стигнаха до оранжеви. Cry
И сега си ходя малко шарена тъй като не мога да я прежаля да я пострижа или боядисвам за да я оеднаквя. Скоро смятам пак да ходя да направя опит да ми направят кичури, но много от фризьорите реагират - о къна ли е имало докато не се отреже къносваното няма да стане. Cry
Чела съм да се правят маски разни с масла, кисело мляко, алое и тем подобни, но и от тях нямаше файда. И сега си чакам да си израсте всичко. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Според фризьорката (при която ходя) о/ло месец след къносването няма проблем да се използва боя.
Защо не отидеш при някоя опитна фризьорка?
Виж целия пост
# 12
С търпение - чакаш да израстне  Wink
Виж целия пост
# 13
 и аз съм в същото положение,но най-големият проблем е,че имам и бели косми вече и направо ще се побъркам,докато изчакам Sad и моята фризьорка каза 6 месеца Confused
Виж целия пост
# 14
Преди години реших от червена(използвах къна "Рубина" май се казваше) да се изруся.Като за начало фризьорката ми направи руси кичури.Препоръча 2 пъти седмично да правя маска на косата от: жълтък, св.мас, мед, водка, хума и кисело мляко.След 2 месеца си изрусих цялата коса.Получи се!Нямаше оранжев отенък.В боята прибавях и по малко платине- син прах за силно изсветляване.
Ако решиш да пробваш с тази маска-успех  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия