не иска зеленчуково пюре :(

  • 1 679
  • 9
Мисля, че вече изчерпах всички варианти... Започнах с картоф, после картоф с морков, после готови пюрета - на Ганчев,  на Hipp, Sunval, Ам Ам .... нищо не иска... пробвах и зеленчукова каша на Blevit.... Просто не иска зеленчуци Sad  Имах успех единствено с някакви моркови на Nestle и моркови с царевица на Sunval. Предполагам, че моето момиче ги яде, защото са по-сладки. Имате ли някакви идеи - как да я накарам да яде зеленчуково пюре? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Тъкмо мислех и аз да пускам такава тема. Grinning Пробвах какво ли не-домашно приготвени,купешки(на HIPP,SUNVAL,AM AM) е не ще и не ще диването.Аз си отчитам като грешка,че дадох първо плодово пюре,ама и други мами тук така са процедирали и моля да се включат как ги накарахте вашите бебоци да харесат зеленчуците
Виж целия пост
# 2
Сигурно защото е свикнало момичето на сладък вкус.
Тук съм чела, че смесват плодово със зеленчуково пюре и постепенно намалят плодовото до пълно премахване.
Може също и да слагаш захар и постепенно да намаляш до премахване. Обаче аз не съм фен на захарта много.
Виж целия пост
# 3
Спри за седмица зеленчуковите пюрета и после опитай пак но ти го направи и сложи малко захар.
Успех!!!
Виж целия пост
# 4
Смесвай с плодово, като постепенно увеличаваш зеленчуковото...споко, може да е моментно, а и хич да не ги прояде няма да яде мляко цял живот я, че кой не яде зеленчуци. Не си го поставяй  непременно за цел, която трябва да постигнеш - ако иска Wink
Виж целия пост
# 5
Аз също слагах малко плодово в зеленчуковото, но точно  3-4 дни по-късно го премахнах. Същото правя и с попарата.
Между другото, това със смесването на зеленчуково и плодово пюре, го прочетох малко по-късно дори в  сайта на хип като Tip Grinning
Виж целия пост
# 6
Тиквата е много подходяща,защото е сладичка.Ама вече няма тикви ,ако имаш някоя скътана.GrinningМожеш да пробваш смесено например ябълка с картоф,картоф с тиква, има и такива готови.
Моя мушморок много харесва тиква+морков.Взимам от сладките моркови..
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви за идеите Grinning. Не ми се иска да добавям захар  (и без това не знам какво и колко слагат в готовите пюрета).
Утре ще пробвам да сложа една настъргана ябълка (или пасирани моркови) към зеленчуковото пюре.  
Дано тази система със смесването на зеленчуково с плодово пюре да има успех при моето момиче.  Grinning
Виж целия пост
# 8
И Мони ги отказваше отначало. Давах й готови плодови-зеленчукови пюрета (напр. ябълки и картофи) или пък ги смесвах 1:1 зеленчуково и плодово.
Виж целия пост
# 9
И Вили не ги искаше , ама аз се правя на маймуна - пея , смея се , разказвам , слушаме музика и др.Сега вече малко посвикна с тях.От време на време отказва някое пюре , ама това вече е въпрос на вкус.Давам от готовите пюрета на Ганчев в тях има малко захар, но има страшен избор (на мнение съм че в домашни условия не може да се направят толкова разнообразни пюрета , особено зимата).Успех , че съм чувала легенди за гадните месни дето никое дете не ги искало , ама и нас това ни чака другия месец eat
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия