Въпрос за кризите на растежа

  • 523
  • 6
Здравейте,

Един въпрос от една прясно кърмеща мама относно кризите на растежа - моят малчо е на 7 дни, а от вчера иска да папка почти на всеки час в продължение на около 3-4 часа и после пък спинка по толкова. Това нормално ли е? Четох за кризите на растежа, но те май започват към 3 седмица... и съм в малка чуденка. Аз си му давам на детето да папка, редовно пълни памперса след всяко хранене, но се чудя дали пък няма опастност да го прехраня така.
Ще съм благодарна на малко споделен опит.
Виж целия пост
# 1
Няма да го прехраниш - и моят беше така... Привечер не можех да го  откъсна от цицата, ама после спеше по 3-4 часа. Ще мине!
Виж целия пост
# 2
Ние на вашата възраст се хранихме обикновенно на час, час и половина. Понякога и на половин час. Аз бях изпаднала в паника, но мисля, че е нормално. Стомахчетат са им много мънички и не могат да събират много храна. Постепенно детенцето само ще си увеличи интервалите между храненията. Кризите в растежа са малко по-късно. Моят син когато има скок в растежа става по-нервен и е постоянно гладен  baby_neutral. Успех  Grinning!
Виж целия пост
# 3
Здравей!
Някъде бях чела не помня къде точно  Sick, че стомахчетата на новородените са колкото череша. Незнам дали са точно толкова големи, ама едва ли за 7 дни стават огромни. Ние също папахме много често, имаше дни с постоянно висене на цицата  ooooh! Просто на бебо му трябва повече млекце и така подсказва на мама. Не се притеснявай, ще отмине. Давай на дечко когато поиска, дори и на половин час.
Успех!
Виж целия пост
# 4
Ами кризите (скокове) в растежа  варират като брой, но най общо през пърия месец са всяка седмица (особено силно през 3-тата), после на 6 седмици, 3,6,9,12 месеца.
Може да има и други.  Laughing
Не се притеснявай - прехранване може да има само при хранене с шише, но не и при кърмене. Така че продължавай както до сега!   bouquet
Виж целия пост
# 5
Не се притеснявай - прехранване може да има само при хранене с шише, но не и при кърмене. Така че продължавай както до сега!   bouquet
Напълно съм съгласна
Виж целия пост
# 6
Първата криза е около 10 тия ден Peace. Така че спокойно, най-вероятно е това. Постъпваш абсолютно правилно, оставяй го да папка колкото иска и колкото често иска. С кърма не можеш да прехраниш бебето!!!Успех Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия