Захранване на бебето

  • 1 362
  • 25
Здравейте!Много чета по въпроса за захранването,но съм пред дилема...Бебето ми е на 5 месеца /навършени/  и все още сме само на кърма.Педиатърката ми каза да започна захранване със зеленчуково пюре,а от средата на месеца с каша,без да давам сокчета.Ще се радвам да споделите вашето мнение и опит.Предварително благодаря за отговорите!
Виж целия пост
# 1
Здравей!

Ей това прави форума с мамите, поне с мен, де - дава акъл, много акъл!
Захраних малкия когато навърши 7 месеца, като започнах с картофено пюре. После въведох морков, карфиол, чушка и тиква. Следобяд давам каша от ориз и рожкови на Нестле.. До тук съм стигнала.. Плодове, месо и сокчета не съм давала все още.

Успех!   bouquet
Виж целия пост
# 2
aivipo, вчера мислех да пускам абсолютно същата анкета!!! Чак не мога да повярвам, че някой я е пуснал преди мен  Grinning
Аз също се чудя от 5 или 6 навършени да захраня, а и нашата педиатърка също каза от навършване на 5 мес. да започна със зеленчуково пюре
Виж целия пост
# 3
Аз захраних на 6м и 6 дни. започнах с каша от елда, след това въведох картоф, морков, тиква, тиквичка и т.н..Т.е първо въведох зеленчуците , а след това плодовете..не знам що така реших..А пък сокове започнах да давам след 8-мия месец..и то не сокове, защото не искаше да ги пие, ами чиста вода..Общо взето захраних много бавано и внимателно, нищо че детето ми нямаше никави проблеми..
Виж целия пост
# 4
Аз захраних на 6м и 6 дни. започнах с каша от елда, след това въведох картоф, морков, тиква, тиквичка и т.н..Т.е първо въведох зеленчуците , а след това плодовете..не знам що така реших..А пък сокове започнах да давам след 8-мия месец..и то не сокове, защото не искаше да ги пие, ами чиста вода..Общо взето захраних много бавано и внимателно, нищо че детето ми нямаше никави проблеми..
Rolling EyesКакво точно ще рече бавно?през колко дни различните зеленчуци и кога плодовете
Виж целия пост
# 5
Ще следя темата,защото сина ми е на два месеца и ми казват,че трябва да му давам сокчета вече,но мисля ,че е много рано още.Смятам след петия месец да започна да го захранвам...
Виж целия пост
# 6
Гласувах с последната опция, защото захраних дъщеря си късно. На 6 и 7 мес. тя не проявяваше никакъв интерес към храната и аз реших да отложа,разбира се с благословията на джипито, защото хемоглобинът й беше наред. На 8 мес. ходихме на море и не беше момента за въвеждане на твърди храни , а и е по-лесно да се кърми...Едва в края на 9 мес опита плод и то кайсия/това пожела/. Интересът към храната й беше до толкова,че да опита и да изплюе това, което предложа. В края на 10 и 11 си месец тя хапваше по 1-2 лъжички и се настаняваше да суче...малко преди да навърши година започна да хапва по повече. Никога не съм я насилвала. Предлагала съм й разнообразна храна, за да я запозная с различни вкусове. В момента хапва доста неща и количества според това дали й харесва и колко е гладна.
Виж целия пост
# 7
захраних сина ми на 6,5 мес. с оризова каша,която обаче той не хареса.след като видях,че няма да се получи с нея,го оставих няколко дни само на кърма и после му предложих тиква.нея я прие.сега вече хапва тиква с картоф,разредени с кърма.вода засега не иска.сокове не предлагам.изчаквам около седмица,10 дни до въвеждането на следващата храна.всичко трябва да става бавно и постепенно и да се остави детето да свикне спокойно с новите вкусове.успех! Hug
Виж целия пост
# 8
и нашата педи ни разправя след 5-тия да започваме, но мисля поне до 6-ти да сме само на кърма Laughing
Виж целия пост
# 9
Захраних Владо, когато беше на пет месеца и половина с тиква, после въведих и ориза. Хареса му. Продължих с елда, просо, моркови... общо взето в комбинации. До годинката хапваше по малко храна, близо 100 гр дневно. След като тръгнах на работа, прояви по- голям интерес към храната. Не съжалявам, че захраних късно и смятам да захраня така  всичките си бъдещи деца Flutter Laughing
Виж целия пост
# 10
На 5,5 месеца го захраних. С моркови, после тиква, картофи, тиквички, бананова каша и т.н. Първите храни въвеждах по 10 дни, после по 7 по 5 ....та общо взето мн бавно вървеше, а и той по малко и хапваше.
Виж целия пост
# 11
Живот и здраве мисля като станем на 5 навършени да почнем да захранваме, т.е. остава ни още месец до тогава. Знам, че захранването върви бавно, първо по една, после по две лъжички, 3, 4 и т.н. пауза от 2-3 дни и после новото папу. Ама то така само за картоф, морков и тиква ще ти трябват две седмици. Малко множко ми се вижда.  newsm78 Затова аз мисля на навършени 5 месеца да почнем лека-полека. Това си е лично мое мнение. Знам, че по принцип тук във форума всички са "ЗА" късното захранване. Дано някой не ме линчува  Sick
Виж целия пост
# 12
Живот и здраве мисля като станем на 5 навършени да почнем да захранваме, т.е. остава ни още месец до тогава. Знам, че захранването върви бавно, първо по една, после по две лъжички, 3, 4 и т.н. пауза от 2-3 дни и после новото папу. Ама то така само за картоф, морков и тиква ще ти трябват две седмици. Малко множко ми се вижда.  newsm78 Затова аз мисля на навършени 5 месеца да почнем лека-полека. Това си е лично мое мнение. Знам, че по принцип тук във форума всички са "ЗА" късното захранване. Дано някой не ме линчува  Sick

ами то 5 месеца си е късно захранване Simple Smile), аз паузи не съм правила, просто бавно и постепенно съм въвеждала...но да става доста бавно в началото, като минат 3-4 месеца вече по-бързичко вървят нещата Simple Smile)
Виж целия пост
# 13
На 5 и половина захраних с картофче! Peace Сега вече съм въвела доста неща, сокове пие, защото вода не иска, а все пак трябва, че и запек има понякога, каши дават от млечните на Хумана и Фризокрем!
Виж целия пост
# 14
Аз захраних моята бебка на 6,5 месеца с оризова каша. После въведох каша от елда и след около 3 седмици на каша започнах със зеленчуците, и по-точно с тиква. 2 месеца след захранването сме въвели тиква, морков, картоф, тиквичка, спанак и карфиол и кашите от ориз и елда. Проблема е, че харесва само кашите и тиквата и всички останали зеленчуци и до днес давам с тиква, така въвеждам и новите. Колко тиква изяде това дете, не е истина  Laughing. А от плодовете само круша и то с кашата от елда, защото и нея не хареса. Сокчета до сега не съм давала, започнах да и предлагам вода след твърдата храна, но тя повече си изграе с чашата и си я излива в гушата. Кърмене не съм заместила и в момента се кърмим по 5-8 пъти на нощ. Сигурно е заради зъбките, т.к. нямаме още нито един, но това безсъние много ме мори Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия