пак за супата

  • 946
  • 15
Какво ли не изчетох ама пак не разбрах за тази пуста супа.
Единственото което ми стана ясно е че вариш няколко зеленчука, слагаш малко масло и пасираш и се дава малко преди обедното пюре (засега, ние сме почти на 8м)
Та, имам следните въпроси:
- супата течна ли се дава или се изцежда повечето больон и тогава се пасира?
-трябва ли да се захранва по малко с нея или да я давам направо? Защото мисля че тя си е почти като разредено с вода зел.пюре и мога да я дам направо.
-какво количество се дава и съответно намаля ли се количеството на пюрето след нея?
-ако редувам зел. и местна супа какви пюрета следва да давам след това? Да не се окаже че всеки дем ядем месо било в супата или в пюрето.
-откога мога да прибавям подправки и какви?

Много дълго стана и ако някои има нерви да го изчете и ми отговори ще му бъда много благодарна.
Виж целия пост
# 1
А защо трябва да даваш супа? newsm78
Виж целия пост
# 2
А защо трябва да даваш супа? newsm78
Simple SmileИ аз това се чудя.Голям научно-изледователски труд си положила за изучаване на супите LaughingТе се дават само за разяждане и надуват стомаха на детето.Лекарите препоръчват като се сготви супата с черпак да се обере гъстата част от нея и да се даде като основно ястие на детето.Там са всички полезни вещества за организма.Аз супа никога не съм давала преди основно хранене!
Виж целия пост
# 3
Аз супа започнах да давам откакто започнахме кухнята, т.е 10мес.
Преди това не съм давала Peace
Виж целия пост
# 4
Аз правя супата по - гъстичка и добавям сухар, но тя си е за обяд Simple SmileНикога не съм давала супа преди основното..не мисля,че е необходимо Peace
Виж целия пост
# 5
Да, защо ти е наистина да даваш супа преди основно ядене. Ще му надуеш стомаха и пюрето я си го изяде - я не.
А за подправките - знам, че чак след 36 месец детето може да яде каквото ядем ние.
Виж целия пост
# 6
Zdravei! Az davam samo buliona ot supata i to 25 gr, kolkoto da si pusne sokovete stomaha za polsno raziagdane na obed. A ina4e pasiram, prezegdam prez zedka i j davam prez 2-3- dni za sletobed no hranene.

Здравей! Аз давам само бульона от супата и то 25 гр, колкото да си пусне соковете стомаха за полсно разяждане на обед. А иначе пасирам, прецеждам през цедка и я давам през 2-3- дни за следобед но хранене.

Моля, пишете на кирилица.
Виж целия пост
# 7
Супа не съм давала преди основното ястие. Започна да яде супа, когато стана на 2 год и започнахме да взимаме храна от кухнята. Сега на обяд яде основното, а за вечеря - супата. Както майките са ти казали, няма смисъл да даваш супа преди пюрето - само ще му надуе коремчето.
Виж целия пост
# 8
За мен пасирана супа = пюре. Затова започнах да давам супа, като направи 10 месеца, за да се учи да дъвче и съответно всичко в нея е само ситно нарязано. Не пасирано, не и намачкано, а нарязано. И давах няколко пъти само.
В книгата пише да се дава 1 каф. чашка /не повече да не се засити с нея и без сухар или хляб/ преди основното, с цел да се научи детето да обича супи, защото са полезни. Понеже Крис не е много ящен, повечето пъти я изяждаше за сметка на цялото пюре и съответно я махнах от менюто.
Виж целия пост
# 9
Благодаря Ви и аз клонях към недаване на супа но ми трябваше малко "стимул". Ние и така си хапваме дабре така че не ни трябва нищо за разяждяне.
Направо ми олекна, една грижа по-малко- НЯМА ДА ДАВАМ СУПА поне за сега.
Виж целия пост
# 10
Лекарите препоръчват като се сготви супата с черпак да се обере гъстата част от нея и да се даде като основно ястие на детето.Там са всички полезни вещества за организма.

Така я давам аз,като основно ястие.Но не сме фенове големи на супите и ние(имам предвид,че самата аз не съм фен,освен детето)
Виж целия пост
# 11
Лекарите препоръчват като се сготви супата с черпак да се обере гъстата част от нея и да се даде като основно ястие на детето.Там са всички полезни вещества за организма.Аз супа никога не съм давала преди основно хранене!

Голяма част от витамините отиват в бульона и ако се обере само гъстата част, те заминават... Няма смисъл да се лишава детето от тях. Затова най-добре да се варят зеленчуците в съвсееем малко вода и цялото да се пасира/намачква и да се дава като пюре или гъста супа.
Виж целия пост
# 12
аз се опитах да давам супа преди обяда, но не ми се получи!!въобще не я хареса в такъв течен вариант!и така, откакто ходим на кухня от 8 месец, супата я давам със сухар, пасирана, през ден два на мястото на попарата, за разнообразие!става! Peace
Виж целия пост
# 13
аз се опитах да давам супа преди обяда, но не ми се получи!!въобще не я хареса в такъв течен вариант!и така, откакто ходим на кухня от 8 месец, супата я давам със сухар, пасирана, през ден два на мястото на попарата, за разнообразие!става! Peace
  chefИ аз я давам за закуска за разнообразие със сухар
Виж целия пост
# 14
Лекарите препоръчват като се сготви супата с черпак да се обере гъстата част от нея и да се даде като основно ястие на детето.Там са всички полезни вещества за организма.Аз супа никога не съм давала преди основно хранене!

Голяма част от витамините отиват в бульона и ако се обере само гъстата част, те заминават... Няма смисъл да се лишава детето от тях. Затова най-добре да се варят зеленчуците в съвсееем малко вода и цялото да се пасира/намачква и да се дава като пюре или гъста супа.
Абсолютно, ако се дава нещо от супата, по-добре да е бульона - полезните вещества са в него. Иначе супа давам като основно (със сухари, ако е по-течна), и за обяд става, и за вечеря  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия