секцио в Шейново

  • 891
  • 4
Мили настоящи вече мами, планирано ми е секцио в Шейново при д-р Богословова. Много моля тези, които са преживели вече подобно "щастие" /не знам дали трябва да е в кавички или не, ще го споделя с вас доста по-късно/ да споделят преживяванията си. Колко дни по-рано влезнахте, как протече всичко, кога излезнахте - всичко с най-големи подробности. Ще ви бъда много благодарна.
Виж целия пост
# 1
Мили настоящи вече мами, планирано ми е секцио в Шейново при д-р Богословова. Много моля тези, които са преживели вече подобно "щастие" /не знам дали трябва да е в кавички или не, ще го споделя с вас доста по-късно/ да споделят преживяванията си. Колко дни по-рано влезнахте, как протече всичко, кога излезнахте - всичко с най-големи подробности. Ще ви бъда много благодарна.
Здравей. Ще ти кажа, че д-р Богословова е страхотен лекар. Аз съм нейна пациентка от 6 години. Тя прави моето секцио. Постъпваш 1 ден преди планираната дата, за да ти направят необходимите изследвания. Аз се въстанових доста бързо -10 дни след секциото почти нищо не усещах, но това зависи много повече от организма и неговото състояние отколкото от лекаря. Прости ми, че няма да споделя повече подробности, но при  нас възникнаха проблеми след раждането и не искам да си спомням за неонатолозите в Шейново. дано всичко е наред при Вас. Пак казвам тя е страхотен лекар. Успех.
Виж целия пост
# 2
Приеха ме предния ден. Първо влизаш при една лелка, която ти дава нощница и там се преобличаш, след това същата женица ти тегли една контра отдолу /независимо, че си за секцио и независимо колко си се постарала вкъщи  #Cussing out/. На мен това ми беше най-неприятното, но за няколко мин. си забравила!  Grinning
Взимаш си багажчето и айде в стаята /аз бях във ВИП/. Извикаха ме по някое време за тонове, видеозон и такива неща и после се размотавах из двора. Гадното беше, че не трябва да ядеш и пиеш нищо.
На другата сутрин ти правят клизма - не е въобще толкова гадно, колкото очаквах...  Crazy Пъхат ти една тръбичка в дупето, която е свързана с торбичка, пълна със сапунена вода и ти я вливат, един вид... Усещането е, че стомаха ти е пълен с вода, която трябва да задържиш максимално дълго време /те казаха 10 мин., аз издържах макс. 5  Sick/ и - бегом в тоалетната!  Mr. Green Тъкмо свърших и доволна се върнах в стаята... и айде пак... и така 3 пъти!!!  Shocked
След това ме свалиха с багажа в реанимацията и ми сложиха някаква система. Към обяд ме взеха в операционната, сложиха ми епидурална упойка в гръбнака /не трябва да мърдаш - много е трудно и малко боли/ и след минути операцията започна. Не виждаш нищо, защото опъват един зелен чаршаф пред теб!  Peace Усещаш дърпане, но никаква болка.
Извадиха бебето след около 20 мин. - това е неописуемо изживяване - аз се разплаках като ми я показаха...  Heart Eyes
След това операцията продължи около 40 мин., като в един момент ми стана лошо, направо щях да повърна /не че имаше какво.../  Sick Може би бъркаха прекалено надълбоко, незнам... Поисках си мокра кърпа и това ме освежи малко...  Confused
После - реанимация, система, обезболяващи... никаква вода в първите часове...  Sad Докато не ме пусна упойката пращах смс-и като полудяла и ми беше доста весело...  Mr. Green Малко ми се стъжни после, като започна да боли, но е неизбежно. Беше ме надухал климатика в операционната и гърба ми се беше схванал нечовешки, имам чувството, че тази болка беше по-силна от болката от самата операция...  Rolling Eyes Няма да те лъжа - боли доста, но колкото по-бързо се мобилизираш да станеш /още на другата сутрин те карат да станеш и да направиш няколко крачки/, толкова по-добре.  Peace Със всяко следващо ставане си все по-добре и по-добре! При мен имаше страничен ефект от упойката - зверско главоболие, което продължи до изписването на 5-тия ден, но това въобще не е задължителна екстра!
Ами... май това е в общи линии... може да съм пропуснала нещо или пък да съм била прекалено подробна...  Embarassed Дано поне да съм ти от полза!  Sunglasses Успех ти желая и стискам палци!  Grinning
Виж целия пост
# 3
Щом си при Богословова, всичко ще е ОК! Тя е страхотен специалист и човек!
Спокойно, в сигурни ръце си.
Бързо възстановяване.
Виж целия пост
# 4
Няма да повтарям, каквото другите момичета са казали вече. Само ще те посъветвам, ако можеш, си вземи ВИП стая, защото условията в отделението, в което те местят след секцио, според описанието на препатили момичета от форума, били ужасни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия