Към мамите с повече стаж в кърменето - за плодовете,зеленчуците и кърменето

  • 554
  • 9
Здравейте мами, които кърмите своите бебоци по-дълго време.
Накратко: бебо е на две седмици и изцяло се кърмим. По-големия си син кърмих до 5 месеца и тогава както и сега , също не бях наясно, кои от плодовете и зеленчуците не трябва да се консумират от майката , щом кърми.
Попитах педиатъра , но се оказа ,че от плодовете мога да ям само ябълки , а от зеленчуците - май нищо. Знам , че ягодите предизвикват алергии , а зелето засилва коликите.
Бих Ви била благодарна да споделите Вашият опит  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Честито бебенце   bouquet
Много да ти е здраво и мноого мнооого да те радва!
Може да ядеш всичко, забранено е пушенето и пиенето на алкохол, кафе - най-много едно на ден и то не много силно. В началото аз се ограничавах от храни, които причиняват газове на мен с идеята да избегнем коликите и наистина нямахме колики, но не съм сигурна че е от това или просто на нас ни се размина по-други причини. Най-важно е да си емоционално спокойна и отпочинала физически.
Пожелавам ти едно дълго и успешно кърмене newsm10
Виж целия пост
# 2
Честно казано, не знам от къде идват тези митове и легенди, че по време на кърмене не трябвало да се яде това и онова?  Thinking Аз лично ядях всичко, без ограничения, естетвено не съм пила алкохол, не съм пушила, кафе по принцип не пия, но иначе може, както е казала Цветана. Иначе много се ядосвах, когато свекърът и свекърва ми дърпаха от ръцете разни плодове и зеленчуци или направо чинии с храна, която според тях не биваше да ям  Close и ми носеха някакви компоти посред лято , чайове и друго болкуци и ме силеха да ги ям и пия. Съгласна съм обаче, че някои бебета може да реагират на определа храна и тогава майката трябва да внимава. Ако всичко е наред обаче няма нужда от ограничения.
Виж целия пост
# 3
Честито бебенце   bouquet
Много да ти е здраво и мноого мнооого да те радва!
Може да ядеш всичко, забранено е пушенето и пиенето на алкохол, кафе - най-много едно на ден и то не много силно. В началото аз се ограничавах от храни, които причиняват газове на мен с идеята да избегнем коликите и наистина нямахме колики, но не съм сигурна че е от това или просто на нас ни се размина по-други причини. Най-важно е да си емоционално спокойна и отпочинала физически.
Пожелавам ти едно дълго и успешно кърмене newsm10
Подкрепям напълно! Можеш да хапваш всичко, което ти се яде, а ако ти се допие още кафе-направи си безкофеиново. Ако детето има някакви алергии и проблеми,тогава се налага да минеш на хранителен режим. Бъдете здрави и успешно и дълго кърмене!
Виж целия пост
# 4
Можеш да си ядеш каквото поискаш, даже наблягай на плодовете и зеленчуците, защото имаш нужда от витамините им. От всичката американска литература която съм изчела никъде не съм срещала предупреждения относно плодове и зеленчуци. Само ако забележиш че получава газове от определен зеленчук (зеле например) можеш да намалиш консумацията...Алергиите при децата се получават когато те самите почнат да ядат определени храни а чрез кърмата. За това се препоръчва захранване не по рано от 6 месеца. Сега си хапвай ягодки като почнат, и въобщв не му мисли...А, може да се замислиш за намиране на нов лекар....
Виж целия пост
# 5
Зависи от бебето. Част от бебетата са чувствителни към това, което ядат майките. Аз това го прочетох по-късно,  бях се подложила на много строга диета и не ядах почти нищо. Резултатът беше кръвно 80/40, а бебето ми  имаше ужасни колики, въпреки, че не ядях почти нищо.  След първия месец коликите отшумяха напълно, а аз вече си ядях всичко без това да се отразява по някакъв начин на бебето. Така е и до сега (бебето е вече на 1г. и 8 месеца) Въздържам се само от алкохол, макар, че пия бира от време на време. Кафе пия редовно по веднъж, понякога и два пъти на ден.
От друга страна, когато едното бебе на снаха , почна да ака по малко кръвчица,  лекарите( в американско) казаха, че е чувствително към кравето мляко в кърмата. Снаха ми спря млякото и детето се оправи.
Моят съвет е да си ядеш всичко, да видиш това как се отразява на бебето и тогава да прецениш дали трябва да спреш някоя храна.
Виж целия пост
# 6
наистина зависи от бебето, иначе на теория - никакви цитруси, ягоди и подобните им. от зеленчуците - без бобовите, доматите,зеле.
др храни са - яйцата, ядките - фъстъци особено, млечните храни и ест неща от типа на кафе, шоколад, цгари...натурални сокове, неща съдържащи консерванти...
Виж целия пост
# 7
Браво за реешението  bouquet
Диети в никакъв случай-и ти и бебето имате нужда от витамини, минерали и т.н.
Лично аз избягвах някои храни /хапвах ги в по-умерено количество/, които създаваха проблеми на беб-в случая колики..прясно мляко, зеле, бобови култури.
Без кафе не мога, мн ми е ниско кръвното....пих през цялата бременност, така че продължих и след това, но пия по 1-2 сутрин.
Шоколад и сладко не съм изяждала толкова много през живота си, колкото след като родих /и продължавам/..син ни е вече на 1г и 2мес.
Все още го кърмя и ще спра когато му спрат потребностите от кърма Mr. Green..а иначе до 6,5мес беше САМО на кърма.вода реши да пропие на 11мес.
Сигурно имаш повечко от нужното за беб кърма-замразявай Wink. Сега правя със замразена каши, ползвах я при захранването-карт.пюре и пр Wink
По принцип за зеленчуците не съм чувала да дават мн алергии..иначе плодовете-цитруси, мъхнати /ягоди, малини, къпини, кайсии, праскови/
Но ако не прекаляваш=нема проблем Peace
Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 8
Честито бебенце   bouquet
Много да ти е здраво и мноого мнооого да те радва!
Може да ядеш всичко, забранено е пушенето и пиенето на алкохол, кафе - най-много едно на ден и то не много силно. В началото аз се ограничавах от храни, които причиняват газове на мен с идеята да избегнем коликите и наистина нямахме колики, но не съм сигурна че е от това или просто на нас ни се размина по-други причини. Най-важно е да си емоционално спокойна и отпочинала физически.
Пожелавам ти едно дълго и успешно кърмене newsm10
аз действах така и не съм имала проблеми Peace , но си зависи от бебето
Виж целия пост
# 9
Благодаря на всички Ви за отговорите Simple Smile
Ще се вслушам в съветите Ви Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия