Моля за съвет д-р Nivea Beby

  • 895
  • 1
Зравейте доктор Слънчева,
дъщеря ми Десислава е на 2г 6 мес. от около месец има проблеми със съня вечер.Събужда се по 2-3 пъти и започва истерично да пищи.Немога да я успокоя 15-20 мин. цялата тепери, удря всичко с ръце и вика"не".Отначало си помислих ,че изпитва страх от тъмното и започнах да оставям нощната лампа по цяла нощ да свети.Започнах да я слагам да спи не в кошарката, а при нас на спалнята.Но без резултат, поне по веднъж вечер се събужда, сяда и започва силно да плаче.От преди 2 седмици забелязах, че започна да "пелтече" т.е повтаря първите срички на някой думи. Много съм притеснена,незная как да и помогна.Притеснявам се,че ще се повреди речта и. Деси е толкова спокойно дете през деня.Доста е свита, избягва контакти с деца.Обича книжки, рисува, играе.Рядко еболедува - 2-3 тъти до сега.Обаче има атопичен дерматит- по бузките и ръчичките. Деси не ходи на ясли, аз я гледам.Събота и неделя ходи при баба си.През деня почти никога не плаче, но е доста инатлива.

Моля Ви посъветвайте какво да направя, към какъв специалист да се обърна,трябва ли да правя нъкакви изследвания.
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Явно нещо я претеснява. Помислете за нещо, което може да я е изплашило. Това може да е герой от филмче, или невинна за Вас случка, но тя да я преживява по свой начин. В тази възраст вече имат добре развита фантазия и страхове. Разпитайте я и по някакъв начин ая предразположете да сподели. Ако това продължи можете да се консултирате с детски психолог./color]
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия