Закаляване (да свиква с по-студени течности)

  • 1 374
  • 14
На Калоян слабото му място винаги е било гърлото и затова постоянно търся топли сокове, води и прочее.
Преди няколко дни му извадиха 3тата сливица и искам като мине малко операцията, лека по лека да започна да го закалявам и да може да приема по-хладни храни и течности.
Правили ли сте такова закаляване и как? Той е на 3 години.

Познавам деца на неговата възраст, които на морето си взимаха Фанта от хладилната витрина и си я изпиваха без проблем  Shocked
Виж целия пост
# 1
Аз лично не си позволявам да давам на синът ми студени храни и течности.Не бих предприела такъв вид закаляване.
Виж целия пост
# 2
Закаляване се прави, самокогато детето е здраво.
На обратната процедура му викат изнежване и става много бързо и неусетно. Mr. Green

Но не практикувай от първия път по много. Дай му 1 студена глътка - организма му би трябвало да се справи с това охлаждане. След това 2 глътки и т.н. Освен това от студеното може да си простуди червата, така че малко по малко.

(И не съм медицинско лице, затова питай педиатърката, при която ходиш какви точно и как са процедурите по закаляване.)
Виж целия пост
# 3
Синът ми е от тези със студената Фанта, които си виждала  Laughing От бебе мрази да му е топло яденето, млякото винаги трябваше да е хладко, манджите му сега също. Соковете ги пие от хладилника, дори и зимата, кисело мляко също от хладилника, сега зимата го слагам малко в стаята да "отвърне" да не е съвсем ледено... Не съм го учила умишлено, просто така се получи...
Но ако твоето детенце не е свикнало,  започни лека-полека. По малко и не съвсем студено в начолото...
Виж целия пост
# 4
Никога не съм давала нищо топло  Embarassed като новородена й давах всичко на стайна Т, когато навърши 1 г. въведох киселото мляко, директно от хладилника.
От тогава, ако пие нещо го пие студено, даже да е ледено, пак си развърта капачката на шишето и чака за лед  Crazy
Не боледува.

Като вадиха сливиците, не те ли караха да му даваш сладолед, това е едно добро начало  Grinning
Виж целия пост
# 5
На Калоян слабото му място винаги е било гърлото и затова постоянно търся топли сокове, води и прочее.
Преди няколко дни му извадиха 3тата сливица и искам като мине малко операцията, лека по лека да започна да го закалявам и да може да приема по-хладни храни и течности.
Правили ли сте такова закаляване и как? Той е на 3 години.

Познавам деца на неговата възраст, които на морето си взимаха Фанта от хладилната витрина и си я изпиваха без проблем  Shocked
Пробвай със кубчета лед в сока така постепенно ще свикне със студени течности
Виж целия пост
# 6
Като вадиха сливиците, не те ли караха да му даваш сладолед, това е едно добро начало  Grinning

Сладолед се дава май като извадят всички сливици. На него му махнаха само 3тата  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Ясно.
Решила съм да започна закаляването като му мине напълно раната и се възстанови от операцията.
Омръзна ми от следните неща:
Примерно преди малко бяхме в парка. Купувам сок от един магазин. Изпи малко. Сокът постоя на вън малко  и веднага се охлади. Аз, естествено, не му го дадох. А той почти се разплака, че си го иска  Shocked
Винаги като пийне малко по-студено и гърлото цъфва.
Надявам се с махането на сливицата да преодолеем това  Grinning
Виж целия пост
# 8
никога не притоплям млякото, Йоан си сипва от хладилника и пие .... даже на мен ми се опъва понякога, но не и на него ..... много се радвам, че мъж ми също има желание да калява детето и в събота ходихме на Лакатник да джапаме в една река ... калявай го общо, не само гърлото .....  да спи на по- студено, да се къпе с малко по- студена вода .... да ляга в проветррена стая и на студени чаршафи .... такива работи ..... и много плодове .....
Виж целия пост
# 9
Не мисля, че закаляването може да се прави вътрешно.
Виж целия пост
# 10
Като вадиха сливиците, не те ли караха да му даваш сладолед, това е едно добро начало  Grinning

Сладолед се дава май като извадят всички сливици. На него му махнаха само 3тата  Mr. Green

сладолед се даваше едно време, сега категорично - не, при пълна упойка.
Виж целия пост
# 11
никога не притоплям млякото, Йоан си сипва от хладилника и пие .... даже на мен ми се опъва понякога, но не и на него ..... много се радвам, че мъж ми също има желание да калява детето и в събота ходихме на Лакатник да джапаме в една река ... калявай го общо, не само гърлото .....  да спи на по- студено, да се къпе с малко по- студена вода .... да ляга в проветррена стая и на студени чаршафи .... такива работи ..... и много плодове .....
Като изключим това, че не смея да давам студено, бих казала, че е кален.
Спи на студено, къпе се с хладка вода (той самия така си иска), ходим много на въздух, не е пропускал море, яде много плодове.
Не бих казала, че е болнав, даже напротив.
Но ме тормози това, дето все топля всичко.
Днес му купих портокали, и понеже са студени (нали са от външна сергия), му ги топлих в топла вода.
Всичко така топля и ми писна.
Ще започна да му давам по-студено и лека по лека ще го свикна, няма как  Grinning
Виж целия пост
# 12
Да..успех  Heart Eyes
Виж целия пост
# 13
Ох, и моят е Калоян и там също му е слабото място...нищо не закалявам, има време,по-добре така, отколкото вечно болен Peace.

никога не притоплям млякото, Йоан си сипва от хладилника и пие .... даже на мен ми се опъва понякога, но не и на него .....
Да не те плаша, но внимавайте с това мляко от хладилника, особено лятото. В града ни преди години почина момченце точно така - с мляко от хладилника - перитонит Confused...
Закаляване не означава да му се дават ледени течности, а постепенно да привиква към такива, леко по-хладни от стайна температура / значи около 15-18 градуса/, а хладилникът поддържа 4.
Виж целия пост
# 14
Да не те плаша, но внимавайте с това мляко от хладилника, особено лятото. В града ни преди години почина момченце точно така - с мляко от хладилника - перитонит Confused...
Закаляване не означава да му се дават ледени течности, а постепенно да привиква към такива, леко по-хладни от стайна температура / значи около 15-18 градуса/, а хладилникът поддържа 4.
Да, съгласна съм и аз.

За Калоян искам просто да не се притеснявам да пие хладно. Не да му топля портокал  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия