3ти март vs. 8ми март

  • 1 203
  • 26
Защо на 3ти март няма големи компании по ресторантите?
Защо за разлика от 8ми март винаги има свободни места навсякъде?
8ми март ли е по-голям празник или е неуместно сравнението ми?
И как го отпразнувахте 3ти март?
За 8ми ше попитам скоро..
Виж целия пост
# 1
На 3-ти се черпихме, щото свекъра имаше рожден ден.
Иначе не ги празнуваме националния празник, нито деня на жената.
Виж целия пост
# 2
Празнувам Националният ни празник в домашна обстановка, по възможност с нещо, загатващо - битово, върла ракия, тежки мезета и патриотична, народна музика.
Осми март е празник на жената и като такъв се предполага, че тя (жената) няма да виси над печката цял ден и вечерта грохнала да седне да празнува. Полага и се, ако не друго, то поне една вечер в годината на нея персонално да и приготвят и сервират.
Сравнението ти е крайно неуместно, да.
Нещо не ми се философства този следобед, затова така - на две, на три.
Виж целия пост
# 3
Съгласна съм със Стрелчето! Трети празнувахме на Балкана , на семейната вила със семейството, със семейна ракийца, семейно винце и домашно приготвени кюфтаци  Mr. Green И народна музика на МАХ  Peace
Мисля обаче на 8-ми да си спестя домашно приготвните кюфтаци, а да се доверя на някой майстор готвач нейде по заведенията.
Може би наистина трябва да е по-празнуван 3-ти март, но... една две-птички пролет не правят... нали така?
Виж целия пост
# 4
Пу си заплювам аз да пусна темата "1 юни vs. 2 юни"   Grinning
3 март не съм празнувала, имах работна вечеря. За 8 не знам, както дойде.
Празненства, цветя, подаръци и бамбони не отказвам, независимо от датата.
Това за патриотизма, дето се проявявал само на 3 март, е същото като "Милото ме обожава и ме носи на ръце 365 дни в годината, защо ми е да празнувам 8 март" - едно голямо, плоско клише  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Ни един от двата т.нар. празници
Виж целия пост
# 6
"Милото ме обожава и ме носи на ръце 365 дни в годината, защо ми е да празнувам 8 март" - едно голямо, плоско клише  Simple Smile
Ти крадеш реплики. Това Сладуранката трябваше да го каже.  Hug

Национален празник в събота - кое му е празничното. Grinning
Догодина послучай понеделнишкия 3-ти март ще се празнува истински.
 

Виж целия пост
# 7
 Празнувам винаги когато имам  настроение ...
 Нямам нищо "vs 8 март" .
 Очаквам цветя и подаръци - малки и скъпи .
Виж целия пост
# 8
4
Виж целия пост
# 9
3 март ме кара да се гордея. Не го празнувам някак по-особено, но много го уважавам този ден. Докато на 8 март - ако не бях женен и ако нямах жива майка - сигурно щях да си седя с приятели-самотници като мен в къщи, че по кръчмите от женски компании място не можеш си намери!
Виж целия пост
# 10
Празнувам 3ти Март в домашна обстановка(тази година обаче избързахме и празнувахме на 2ри), а 8ми Март-на заведение(имам годишнина тогава)
Виж целия пост
# 11
 Предпочитам да празнувам 4, 5, 6, и 7 като подготовка за 8-ми март. Twisted Evil
Виж целия пост
# 12
не ги празнувам аз тези празници. а би трябвало поне 3ти март да се отпразнува, тъй като е голям национален празник! а за 8ми все още незнам на кой е този празник, на вси4ки жени, на майките или на бабите............ newsm78
предпо4итам да празнувам 14ти февруари
Виж целия пост
# 13
Празнувам всичко, когато съм в настроение ..... то всеки ден е празник , според някои календари .....  когато съм в лошо- не зачитам нищо
Виж целия пост
# 14
Тази година, както и мин. на 3 март бях на работа.
Но по принцип не го празнувам.
8 март също. Изобщо не го чувствам като празник. Мн. ми е смешна цялата тази суетня тогава.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия