запекът проблем за моето малко момиченце

  • 1 069
  • 5
Здравейте ако ме посъветвате ще бъда благодарна незнам какво да правя пробвах хиляди неща какво ли не и лекарство DUFALAG и сокове за разхлабване и пюрета от сини сливи моето момиченце е на годинка и седем месеца .
Виж целия пост
# 1
Ако може и аз да се присъединя към молбата за съвет. Моята пък е на 2г. и 7 мес., но от както мина на адаптирано мляко (на около 3 мес. беше) все си е със запек. В момента вече изпитва страх от акането и мога да кажа че проблема се е превърнал в една психическа травма. И в момента вече се въртим в един омагьосан кръг от който незнам как да излезем. Аз също съм опитала какво ли не, но мисля че в момента проблема не е толко до храната, а е в това че тя не иска да се изака.
Наистина ще съм благодарна за съвети.
Виж целия пост
# 2
ние също го имахме този проблем, но наколко дена давах Дуфалак и много добре ни се отрази. Сега ходим без проблем .Опитайте няма да ви навреди ,ако не ви помогнено ние сме много доволни Grinning
Виж целия пост
# 3
Лара го е пила тоя дуфалак почти откакто започна проблема и със запека. Не непрекъснато но през зимата задължително - тогава проблема става доста голям. Точно от това се опасявам - че го пие доста време и може би вече няма очаквания ефект. Колкото и да е безвредно все пак е лекарство и като го поема червата и съвсем ще станат лениви (не че сега не са).
Затова търся друга алтернатива. Плодове доколкото мога да я накарам яде, но не много.
Лошото е че при нас поради страха тя се стиска и не иска да ака, а когато акото се задържи повече в червата то се изсушава и така тя не може да спре да се страхува, защото я боли и..............просто един порочен кръг.  Sad
Виж целия пост
# 4
много лошо,че вече сте до тази фаза ,моята племенница беше със същия проблем, и от време на време пак е така,но пък тя яде много сухоежбенни храни и почти никакъв плод Sad ,където мисля че се крие отговора,трябва да преминете на някакъв вид диета без много меса,хляб,сандвичи  и да поема повечко течности-сокчета, супички, и колкото може повече полдове и зеленчуци-успех  bouquet
Виж целия пост
# 5
Здравейте! За съжаление това е сериозен проблем най-вече на момиченцата. Най-добре е да се реши действително с хранителна диета и гимностика и медикаменти като Дуфалаг. Съчетанието обикновенно дава ефект.

 Оставете детето да се заиграе клекнало- това стимулира перисталтиката на червата.

Подходящи храни са: супички при храненето на обяд и може вечер.
 мюзли, овесена каша, тиква, сини сливи, киви, както и храни с повече сос.
Не се препоръчват сухи храни, банани.
За съжаление това е възрастта, когато не се изхождат и по чисто психологически момент- да не загубят нещо свое и това води до запек.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия